Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
vangelis1870
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 9. Apr 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a vangelis1870 » 28. Feb 2009 ob 22:00

Ampak kateri operater mobilne telefonije se lahko pohvali s takim procentualnim dvigom!!

Iz 2008/2q do 2008/3q + 100% dvig naročnikov
iz 2008/3q do 2008/4q + 200% dvig naročnikov

:hudicek: :rtmT2:

alesn
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 29. Jan 2009 ob 22:19
T-2: Že imam
Paket: triple
Kraj: Vrhnika

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a alesn » 1. Mar 2009 ob 11:57

vinko napisal/-a:
Krypto napisal/-a:Ogromno ljudi je zavezano z raznimi aneksi...... Tudi sam med drugim še vedno pri mobitelu.
Isto velja zame. Do konca leta imam še itak paket na mobitelu, pol pa šaltam na T2 mobile. Tisti graf od Apeka bo bo še kako drugačen v roku 1 leta. In za T2 bo vsako leto boljše.
Na žalost problem samo v tem. Ljudje smo različni, imamo različne navade in potrebe. Sam sem dolgoletni naročnik Simobila. Pred približno pol leta mi je potekel aneks pr tem operaterju. Ker imam doma vse ostalo od T-2 si želim tudi pri mobilni telefoniji preiti na T-2, vendar se mi cenovno ne isplača tako da še vedno čakam (upam), da bodo nekako omogočili cenejše mobilnike, še posebej po tem ko bodo uvideli, da s tem načinom ne bodo povečali tržnega deleža. V mojem primeru za storitve mobilne telefonije od 15 do 22 €, s tem da imam vključen partner bonus, prav tako vse člane družine na Simobilu. V primeru, da preidem na T-2 bi bila cena klicev in ostalih storitev za malenkost nižja, vendar nezanesljivost in predvsem stroški nakupa telefona to ne odtehta. Naj še povem, da je v tem času ko se jaz še odločam ali naj s Simobilom sklenem nov aneks ali naj še malo počakam na morebitne spremembe na T-2, je ženi tudi potekel aneks. Ker pa je njen telefon bil v slabem stanju je pri Simobilu vzela novega.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 1. Mar 2009 ob 12:46

Ljudje bodo slejkoprej ugotovili, da telefoni ne stanejo 1€.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a shorto » 1. Mar 2009 ob 12:59

Ehh mene sploh ne zanima, pr nam smo vsi vezani na SiMobil, preprosto sm vzel vn SIMko jo dal na mizo in si zrihtal 3 T-2 simke. Čez čas ko bo folk računico udaril bojo videli razliko v ceni če kdo vrjame ali pa ne moj povprečni račun za T-2 mobile je 8€/mesec medtem ko sem imel z isto dolžino klicev pri SiMobilu 42€/mesec povprečja, ker ima 3/4 kolegov T-2 in je vse skupaj brezplačno (če kdo ne vrjame lahko komot scan položnic dubi).

Kot je blo navedenov zgornjih postih čez kako leto bomo videli realno ali se je tole splačalo ali ne, folk je vezan in preprosto ne prešalta, je pa res da je reklam bolj malo bi mogl kako užgat sred dnevnika zopet samo za mobilno telefonijo.

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a mahi » 1. Mar 2009 ob 13:19

Sem na Simobilu, pred tem pa sem bil na mobitelu. Vezave nimam nobene in je tudi nočem, tako da lahko kadarkoli odidem. moji klici so približno 50% v mobitel in 50% v simobil. V simobil kličem zastonj, naročnine imam samo 2 EUR, saj imam za 10 mesecev za 10 EUR nižjo naročnino. Ta trenutek se mi to najbolj splača, kasneje pa bom videl kako naprej....
Slika

alesn
Faca
Prispevkov: 154
Pridružen: 29. Jan 2009 ob 22:19
T-2: Že imam
Paket: triple
Kraj: Vrhnika

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a alesn » 1. Mar 2009 ob 13:46

mitja_i napisal/-a:Ljudje bodo slejkoprej ugotovili, da telefoni ne stanejo 1€.
Glej jaz sem iz mojih spiskov klicev in storitev iz zadnjih nekaj mesecev izračunal, da bi prišel T-2 nekoliko cenejši, ampak če vzamem najcenejši mobilnik v akciji pri T-2 na 24 mesecev za 5,5 €, je pa T-2 že v rahlem, res rahlem zaostanku. Je pa res, da T-2 pri meni ne bi ravno zaslužil, ker mobilnik uporabljam bolj zmerno. Pri tistih, ki imajo večje račune pa se T-2 veliko bolj splača....
Želim samo opozoriti, da po iztwkih vezav ne bo dosti drugače. Za slab tržni delež bo potrebno rešitev iskati drugje.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a kekoke » 2. Mar 2009 ob 10:56

jaz vidim glavno težavo T-2 mobila težave z roamingom na začetku in še vedno težave z SMSi v tujini. Ko bo vse delovalo vsaj tako zanesljivo kot pri drugih verjemem da bodo naredili reklamo in dobili primeren tržni delež. Mislim da je dosti ljudi, ki jim je všeč T-2 politika brez vezave in mogoče se bo kdo počas spravu delat telefone, ki delajo dlje časa kot traja vezava. Verjetno pa bodo vedno ljudje, ki jim je bistvo mobilne telefonije met najnovejši najboljšmensi telefon, za tiste pač T-2 ni, brezveze da zaradi peščice spreminjat cel imidž podjetja. Ko bomo racionalni potrošniki, ki sedaj oklevamo s prehodom zaradi tehničnih malenskosti, začeli širiti pozitivno mnenje o T-2 + malo reklame bo T-2 hitro poskočil, se je pač treba zavedat da večina potrošnikov deluje po načelu ovc, ki se stiskajo v čredo.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Mar 2009 ob 11:09

Dejstvo da trenutno na T2 najbolj vabi podatkovni paket.
Precej nerodno je, da so pri nas telefoni v prosti prodaji zelo zasoljeni. Na obstoječih aparatih prehajat pa ni neke večje uporabniške koristi dokler je omrežje v intenzivni izgradnji in pokritost še ni optimalna.

Pogledujem po kakem HTC a so cene hude. Iz tujine naročat pa je spet problem garancija in ker se v SLO servisi zelo branijo popravljat vse kar ni kupljeno tu tudi po preteku garancije. 14€ mesečno je vsekakor cena, ki je zelo sprejemljiva.
Le do aparata, ki omogoča komfortno uporabo je treba priti za sprejemljivo ceno pa se bomo odločali za T2. Začetni vložek je trenutno precejšen. 700€ je ogromno, če že zaradi drugega ne, tudi zato ker je precejšnja verjetnost nesreče. Diamond2 pa bo tudi verjetno tudi cca. 600€ glede na trenutne najave v tujini.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 2. Mar 2009 ob 11:28

roCkY glede na to za kakšnimi telefoni gledaš ni čudno da te boli glava. Ne razumem kaj si mislil s tem da z obstoječimi telefoni ni neke večje uporabniške koristi?

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Mar 2009 ob 13:30

Za tiste osnovne potrebne podatke prek neta pogledat mi je trenutni telefon in paket, ki ga imam dosti. Za bolj stalno uporabo pa je trenutni aparat premalo funkcionalen -prezamuden. Za sam čvek pa je itak čist vsaka "škatlca" dobra.

Mimgrede pri T2 tudi ni opcije 2 kartici 1 št. kolker mi je znano kar me tudi mal nazaj drži. En telefon je tak, da ga ni škoda drugi pa se vzame s sabo, ko se kaj več rabi. Jasno je da je prehod na T2 smiselen predvsem zato da se "odvežeš" pri podatkovnih zadevah. Raje mal počakam in se bo nabavilo nekaj kar bo vsaj pribljižno podobno surfanju na netbuku no 1/4 njegove površine.
Bi pa čez poletje, ko smo v glavnem zunaj podatkovni paket prav prišel zato se tudi razgledujem po trenutni ponudbi. Me sicer še tudi lokacija anten matra. V stavbah je pokritost še slaba.

Kako SIM-ko bomo pa proti koncu leta z optiko ;-) dobili glede na trenutno napoved. Če bodo zadeve špilale in bo ponudba nekako v rangu kot je se bo itak nardila popolna selitev na T2. Sem pa precej skeptičen glede terminov objavljenih v lokalnem glasilu, ker nobenih "papirologov" še ni bilo naokoli...

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a Bine » 2. Mar 2009 ob 15:43

Iluzorno je za pričakovati, da bi T-2 bistveno narastel tržni delež, dokler bo konkurenca ponujala aparate po 1€.
To jaz trdim že od prvega dne, ampak se nikogar nič ne prime :hudicek:

(Debitelov tržni delež pa lahko mirno pripišete k Mobitelu.)
Slika

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a chevron » 2. Mar 2009 ob 17:20

mitja_i napisal/-a:Ljudje bodo slejkoprej ugotovili, da telefoni ne stanejo 1€.
Očitno vam gre ponudba konkurence za 1EUR res na živce :)

Ti dam še primer, ki se razlikuje od scenarija "super duper telefon v zamenjavo za naročnino za čisto preveč evrov": naročniško razmerje za pogovore v SLO znotraj uporabniške skupine. Mesečni strošek povprečno 6 EUR, vsako leto možnost nakupa telefona za 1 EUR (osnoven GSM, ki zadostuje danemu namenu). Torej?
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 2. Mar 2009 ob 18:25

Torej? Vsakemu svoje, kajne? T-2 ne bo propadel tudi če ne da ven telefonov za 1€ brez skrbi.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Mar 2009 ob 19:35

kekoke napisal/-a:Verjetno pa bodo vedno ljudje, ki jim je bistvo mobilne telefonije met najnovejši najboljšmensi telefon, za tiste pač T-2 ni.
Zakaj pa ne? Ne smeš podcenjevati T-2 uporabnike, to so namreč zelo napredni uporabniki :namrec:

Če želiš imeti kakšen soliden telefon za nizko ceno, te drugje običajno takoj zasolijo pri mesečni naročnini, kar pa nas večina ne želi. Tu in tam ljudje celo nasedajo na te finte in plačujejo po 50€ fiksne naročnine in več. Tistih bonusov seveda večina ne izkoristi, kar je spet dobro za tistega operaterja, saj so morali te poteze dobro preštudirati (na osnovi lastnih analiz). Če povzamem me skupno pride krepko dražje, kot če si telefon kupim v redni prodaji. Pri T-2 je ravno to dobro, da lahko določene modele kupiš po akcijski ceni na več obrokov, saj se ne izkorišča uporabnikov. Zraven tega telefon ni zaklenjen, brandan oz. kako drugače zaspaman. Pa še vezave ni.

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Tržni delež mobilnih operaterjev (Q4 2008)

Odgovor Napisal/-a roCkY » 2. Mar 2009 ob 20:06

Osnovni problem te zgodbe je, da so cene GSM aparatov v prosti prodaji prenapihnjene. Verjetno predvsem na račun popustov operaterjem. Nekaj ponudbe je s strani T2. A če se not ne najdeš...

Pri nas so cene tehnične robe glede na tujino večinoma kepko višje. Se najdejo izjeme a so dokaj redke. Moč multinacionalk pa je še vedno takšna da v EU nimamo enotne garancije in pogojev servisiranja kar odbija od naročanja s tujine. Tudi tam pa so cene v prosti prodaji višje kot bi bile brez akcij operaterjev. V tem vidim največji problem za hitro širitev uporabnikov po modelu kot ga je zastavil T2. Če bi bile cene aparatov v trgovinah na nivoju kot jih vidiš pri hitrim pregledu ponudbe v tujini bi bil skupni strošek veliko bolj sprejemljiv neglede kako zmogljiv aparat žešiš uporabljati. Tako pa bolj kot ne ostaja čakanje na konec "tlake" in morebiten odklep trenutnih aparatov.

Odgovori