Siol nateguje folk II

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 18. Apr 2009 ob 20:23

Ne vem zakaj se kar naprej blokira pogovor o konkurenci, da potem ne moremo napisati kar želimo.

Če se navežem na prejšnjo temo. Skoraj vsak ponudnik danes zavaja in dviga svoje storitve daleč v nebo (beri hvali). SiOL pri tem ni izjema. Poznam en ISP ki se hvali z najkvalitetnejšo opremo in najkvalitetnejšim internetom, pa ne mine niti en mesec brez izpadov. V Mostah nam centrala pada dol kot knofi z gat. Pri SiOLu so me odirali kot prasca, več kot 100 EUR je šlo na mesec za dialup, ampak izpadov pa tudi z ADSL ni bilo toliko kot jih je pri trenutnem ISPju. Ne bom se veliko zmotil če trdim, da sem imel od novembra lani samo en mesec brez izpadov.

Za neko podjetje, ki rabi za svoje poslovanje nemoten dostop do interneta je moj trenutni ISP neuporaben oz. je backup povezava nuja. Stroški so torej višji, kot če bi imel le en ISP, ki je lahko dražji vendar z manj izpadi.

Skratka point je, da se oglašuje marsikaj, resnica pa je ponavadi neko povprečje ali pa celo totalno nasprotje. Tudi moja zadnja tri leta so prej neskončna muka kot zabava.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a borut » 18. Apr 2009 ob 20:55

Fer je, da se tu zaklepa šimfanje o ostalih, ker imajo svoje forume za to. Siol ima celo uradnega >> forumi.siol.net

Lej.. Tisti, ki se vsaj malo spozna na tehnologijo xDSL, ve, kako čudna je nrav te tehnikalije. Včasih pomaga menjava operaterja, včasih naredi to še slabše.

Vendar.. Operaterji se trudijo po najboljših močeh, verjemi. Vsekakor pa so bučke iz prtljažnika asociacije, da jim ni mar za uporabnike itd. :evil:
Slika

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 18. Apr 2009 ob 21:19

Ne morem se strinjati s tabo glede zaklepov. Zakaj bi bile dovoljene le pohvale, potem se ne bi dalo nič napisat, niti primerjat neke ponudbe, kjer so ponavadi dobre in slabe stvari. Če bi imeli smo hvalospeve konkurence bi lahko nezadovoljen uporabnik enega operaterja izbral napačno alternativo, ker bi bral samo dobre reči. Če je neko sporočilo namenjeno uporabnikom tega foruma, naj se tudi tu objavi. Če bomo imeli kaj recimo SiOLovcem za povedat bomo šli tja ali pa jih direktno poklicali.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Apr 2009 ob 21:23

ok, povejte mi kje je objavljena že ta tema na kakšnem drugem forumu da popljuvam siol :hudicek:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 18. Apr 2009 ob 21:52

Zdaj ne vem zakaj bi pljuval na siol če pa na t-2 imaš idealno linijo kolk je razvidno iz tvojega podpisa 20/4 tega na adsl ne boš mogel imet ne vem potem zakaj si klical na siol da boš izzival ali provociral.Tudi iptv komunikator lahko vzameš na t-2 in to zastojn razen pač tista 2€ za najem.Siol pač ima vezavo na iptv in če še nisi slišal tudi kompresirano sliko tako da je slika bolj meglena kot na t-2,kar se na lcd tvjih slabše kvalitete še kako pozna.
Tako da ti kar lepo ostani na t-2 pluvanje pa prepusti tistim ki uporabljajo siol storitve in niso zadovoljni z njimi.

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 19. Apr 2009 ob 08:49

Kak meni to gre na smeh ko slišim kak neki Oparater folk nateguje...Jst bom reku vedno se sam folk nategne če se ne pozanima predhodno o oparaterju kak deluje... :hudicek:

To mislim da se pozanima od uporabnika ki že uporabla njihove storitve.. :namrec: jst nevem kaka je kaj kavaliteta storitev na bakru pri Siolu....Vem pa da na Optiki deluje kak treba vsaj pri meni..in jst sem zadovoljen z njimi... ;-)
Neuradni forum http://forum070.net

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a ango » 19. Apr 2009 ob 11:31

ma oni in njihove 24 mesečne vezave :jao: zdej koplejo ko krti da vlečejo optiko, prej se jim ni "dalo" :grr: pol pa zdej v "težkih časih" da te vežejo na 24 mesecev :aa: :aa: , ker tudi če odjaviš moraš plačevati pavšale .... se znajdejo...(kr**ljivci)

:rtmT2: cenim na dejstvo ker nisi časovno vezan
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 19. Apr 2009 ob 11:40

mali-40 napisal/-a:Zdaj ne vem zakaj bi pljuval na siol če pa na t-2 imaš idealno linijo kolk je razvidno iz tvojega podpisa 20/4 tega na adsl ne boš mogel imet ne vem potem zakaj si klical na siol da boš izzival ali provociral.Tudi iptv komunikator lahko vzameš na t-2 in to zastojn razen pač tista 2€ za najem.Siol pač ima vezavo na iptv in če še nisi slišal tudi kompresirano sliko tako da je slika bolj meglena kot na t-2,kar se na lcd tvjih slabše kvalitete še kako pozna.
Tako da ti kar lepo ostani na t-2 pluvanje pa prepusti tistim ki uporabljajo siol storitve in niso zadovoljni z njimi.
zakaj ?
zato ker bi rad imel do bajte še 1 parico, zato ?
zakaj siol ? ker če bi preko T2 naroču še eno parico 100% ne bom dobil, če pa bom naroču Siol - bo pa preko Telekoma več šans da dobim
in če pol dobim Siol, ga bom takoj zamenjal za T2
zakaj še eno parico ? ker mam več razlogov, hočem še en T2 na katerem bom mel samo TV (pa še eno številko)
zato :owned:

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 21. Apr 2009 ob 10:24

ango napisal/-a:ma oni in njihove 24 mesečne vezave :jao: zdej koplejo ko krti da vlečejo optiko, prej se jim ni "dalo" :grr: pol pa zdej v "težkih časih" da te vežejo na 24 mesecev :aa: :aa: , ker tudi če odjaviš moraš plačevati pavšale .... se znajdejo...(kr**ljivci)

:rtmT2: cenim na dejstvo ker nisi časovno vezan

Sej te noben ne sili da se vežeš pri siolu...to je tvoja odločitev a boš se vezu in dobil stb za 1 € al boš pač plačal polno ceno in nisi vezan..čista logika... :mrgreen:
Neuradni forum http://forum070.net

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a celloak » 21. Apr 2009 ob 12:56

@Deky_: Točno ta logika vas je stala cca 50.000 naročnikov v samo par letih, good going :)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a roCkY » 21. Apr 2009 ob 13:22

Folk res čudno razmišlja, če se zaradi tega odloča za prehod.
140/4 ni ravno veliko.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a ango » 21. Apr 2009 ob 15:34

Deky_ napisal/-a:
ango napisal/-a:ma oni in njihove 24 mesečne vezave :jao: zdej koplejo ko krti da vlečejo optiko, prej se jim ni "dalo" :grr: pol pa zdej v "težkih časih" da te vežejo na 24 mesecev :aa: :aa: , ker tudi če odjaviš moraš plačevati pavšale .... se znajdejo...(kr**ljivci)

:rtmT2: cenim na dejstvo ker nisi časovno vezan

Sej te noben ne sili da se vežeš pri siolu...to je tvoja odločitev a boš se vezu in dobil stb za 1 € al boš pač plačal polno ceno in nisi vezan..čista logika... :mrgreen:
ja najboljše pa je seveda da nakupim opreme za 2 tv in pattona pa še modem al ne vem kaj še zraven od opreme. Pol pa (če/ko) odjavim dam lahko opremo samo še v smeti al prodam za male pare?
če dobiš v najem kot pri t-2 pol pa ..... bom razmislil temeljito :hmm: :hmm:
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Siol nateguje folk II

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 22. Apr 2009 ob 08:32

@ango
Tut jst bi naraje vidu da mam T-2 sam te možnosti nimam zakaj ker mi je pred leti šla inštalacija od omarice do mojega stanovanja..jst pa ne mislim plačevat za bakrne žice ki niso nič vredne...Zato sem zdej šel na siolovo Optiko ki se mi je ponudila priložnost..A o T-2 optiki ni duha ni sluha... Tko da sem izkoritil priložnost in šel na optiko...A t-2 če pride s optiko do vrat pol bom pa razmislu o prehodu a do tiskrat bom na siolovi optiki... :hudicek:
Neuradni forum http://forum070.net

Odgovori