GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 21. Maj 2009 ob 13:18

Navadni Nimda napisal/-a:Ti pa nehaj govoriti o petih ponudnikih. Kakor vem, je ponudnik samo eden: T-2. V zadnjem cajtu se nam je pa pridružil tudi obubožani državni Telekom, kar je treba vsekakor pohvaliti - prvo vodilo naj bo, da moramo imeti Slovenci sodobno optično infrastrukturo. Ampak to seveda NE pomeni, da moramo sedaj zaradi tega imeti najvišje davke v tem delu Lokalne Jate. :neutral:
Pet ponudnikov je mišljeno, da je ali še bo neko število ponudnikov na optiki. V Celju na primer so T2 (nekoč ali pa že), Siol, ET (ponekod). Čakam samo da se še Amis loti obsežne ponudbe optike, pa še kak Tuš... Evo ti jih 5...
Zdaj pa si predstavljajte recimo eno tako napeljav v enem bloku....
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 21. Maj 2009 ob 13:21

Jaz bi bil vesel da bi lahko izbiral med večimi :) trenutno imam možnost UPC telemach in siol,
VDSL by T-2 bi bil zakon :D

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Maj 2009 ob 13:40

Navadni Nimda.
po tvoji logiki bi imeli ene tri elektro omrežja, pet vodovodnih kakih deset kanalizacijskih, ceste bi bile tudi privat itd.
Mislim, da to ne bi vodilo nikamor, oziroma v popolnoma neobvladljivo anarhijo.
Za izgradnjo infrastrukture, bi pa le morali biti neki dogovori ... Menda, ali pač ne?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 13:47

FRY, ponovim še enkrat: do predlani je edino T-2 vlagal v omrežje. V kakršnokoli omrežje. Šele ko so se skupnoskledarji zavedli, da bodo ostali brezvsega, so pričeli kokodakati ter si na veliko sposojati denar po Evropi (ne me terat, da linke poiščem), da bodo lahko tudi oni začeli graditi optično omrežje.

Ko smo jih mi hoteli spraviti k temu, da bi se delala optika na začetku tisočletja, so bili proti in drkali v glavo s svojimi bebavimi "a dej no, to je predrago, pa kdo bo to plačeval, pa tega nikjer ne delajo..."
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Maj 2009 ob 15:24

In v čem je to vaše sedanje zavračanje sodelovanja drugačno od njihovega pred leti?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 15:25

O kakšnem zavračanju sodelovanja govoriš?
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a Fry » 21. Maj 2009 ob 15:33

Tvoje besede:
Država nima kaj početi v gospodarstvu! Kateri zasebni vlagatelj se bo pa hotel pentljati s temi proračunsko sponzoriranimi žepotrpalicami, lepo te prosim
in iz vsega nadaljnjega pisanja pa izhaja odklonilno stališče.
Skratka nekako tako: mi (T-2) bomo tržili kjer se nam splača, GVO pa naj vlaga tam kjer ni profita ...

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 15:49

Narobe.
GVO je državna firma, torej gre tule za vložek države. Hkrati je treba poudariti, da je (kot ponavadi) tule vložek le fiktiven, računovodski. Dejanski denar bo prispevala Evropska Unija. Ker bo račun, ki bo za teh par tavžent priključkov istavljen, po mojem bistveno previsok, sem zelo hud na naše državne organe in njihove oprode.

Po drugi strani pa podpiram gradnjo optike v oddaljenih lokacijah, saj bodo s tem ljudje prišli do bistveno kvalitetnejših telekomunikacijskih rešitev. Žal mi je le, da bomo davkoplačevalci za to plačali ene 4x več, kot bi v primeru, če bi to počelo zasebno podjetje, ki je primorano k ekonomskemu obnašanju.
Optika 100/10

Patak
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 16:40
T-2: Še nimam
Paket: čakam na prekop

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a Patak » 21. Maj 2009 ob 16:43

Navadni Nimda napisal/-a: Šele ko so se skupnoskledarji zavedli, da bodo ostali brezvsega, so pričeli kokodakati ter si na veliko sposojati denar po Evropi (ne me terat, da linke poiščem), da bodo lahko tudi oni začeli graditi optično omrežje.
Eni v Evropi, drugi pa doma - Dravske elektrarne.press :namrec: My ass pa ekonomsko obnašanje in zasebna pobuda. Vi naši, mi njihovi pa take podmizne fore :jao:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 16:53

Ne mešaj tega zraven. Če ne bodo naši v kratkem vrnili, bom osebno vrnil tako, da si od plače trgam. Dravske elektrarne so sicer državna inštitucija. In tule je še en razlog več (med trilijoni in trilijoni), da država nima kaj početi v gospodarstvu.

Upam, da je sedaj jasno, da smo vsi na isti strani, država pa na drugi. :namrec:
Optika 100/10

Patak
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 16:40
T-2: Še nimam
Paket: čakam na prekop

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a Patak » 21. Maj 2009 ob 17:06

Ni važno če in kdaj bodo vrnili. Škoda in sramota ob takšnem podmiznem političnem poslovanju je bila že storjena.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 17:09

Da. Odpri temo in tam nadaljuj glede Dravskih, če se ti zdi pomembno.

Tule nočem Telekomovcem pokvariti veselja ob izrednem uspehu na natečaju, kjer so bili edini pobudnik in sodelujoči.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 21. Maj 2009 ob 17:33

No moje mnjenje je letelo na to da bi lahko bila optika dosegljiva v čim večjem delu Slovenije in seveda da bi bil dostop do nje, v širšem smislu napeljava, enotna in uporabniku čim bolj enostavna ter prijazna. Poleg tega bi zravne širšo manj znalo množico ljudi poučili kaj sploh to je. Ker še vedno veliko ljudi sploh ne ve kaj je to. In nad tem bi mogla bdet država.
Drugo vprašanje pa je potem kdo bo tržil omrežje, koliko bo ponudnikov, same tehnološke specifike omrežja itd....
Ni dvoma da se to da rešit. Ker prihodnost ni v tem da bo vsak ponudnik prekopal našo državo, da bo svoje omrežje postavil.
Slika

Uporabniški avatar
PaJo
Model
Prispevkov: 205
Pridružen: 22. Maj 2007 ob 12:56
T-2: Že imam
Paket: FTTH 100/10 - služba
Kraj: Slov. Bistrica

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a PaJo » 21. Maj 2009 ob 18:04

Tako kakor sem predlagal, odprt dostop do optičnega omrežja bi moral bit, imate v Skandinaviji delujoče modele, zakaj to ne bi moralo delovat pri nas? Aja, že vem razlog, zato ker smo Balkan in se tako tudi obnašamo. No dajte dozoret bo treba, ni vse samo v favšiji, neke stvari treba delat skupaj in le tako lahko tako mala ekonomija, kakor je Slovenija, tudi preživi. :(

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: GVO začel graditi doslej največje odprto omrežje

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 22. Maj 2009 ob 01:46

Se kr strinjam z zgornjim. Kljub temu da smo v EU smo še zelo Balkanski.
Slika

Odgovori