Analogna, Digitalna, IP TV

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
slehernik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 17:10
T-2: Še nimam

Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a slehernik » 21. Maj 2009 ob 17:16

Torej, selitev je (dobrodošel) izgovor za menjavo TV-ja in operaterja. Bolj gledam forume in podobno, večja zmeda se mi zdi tole vse skupaj, zato prosim za malo pomoči.

Če prav razumem (TV) :

DVB-C nujno za digitalno shemo čez kabel
DVB-T za zemeljsko anteno (pride v poštev, če nimam operaterja)
DVB-S za satelitske kanale (pride v poštev, če nimam operaterja)

Moje želje so (operater):

Originalen daljinec od TV-ja (nobenega dodatnega) za menjanje kanalov
Čim več HD kanalov
Discovery, NGEO, s SLO podnapisi (domnevam, da imajo vsi?)
Ali Nova TV ali HR RTL
Vsaj en XXX kanal
Brez vezave
Lahko je v paketu z internetom, ni pa nujno

Kolikor sem si prebral, gre stvar takole

Analogna shema – nobenih digitalnih kanalov, lahko kupim tudi Trinitrona

Digitalna shema – vsi kanali so digitalni (sicer mi to nič ne pomeni, razen da slika ali je ali slike ni, ni pa šuma?), boren šopek HD kanalov (pa itak bodo plačljivi tisti v prihodnosti?) - razna eksotika kot SLO3 in Madžarska, zahteva dodatno škatlo, če televizor nima vgrajenega DVB-C, plusi lahko gledaš na n TV-jih, uporaben original daljinec od TV-ja.

IPTV – zahteva dodatno škatlo in DALJINCA, s katerim menjaš kanale, vsi kanali so digitalni, osnovno samo en TV aparat, operaterjev internet navadno kot predpogoj, nisem prepričan ali je optika pogoj?

In zdaj sem v dilemi. Glede na to, da HD kanalov skoraj ni, kaj pridobim z digitalno shemo? Samo kakovost signala (ne resolucije, ker HD kanalov je za vzorec, bodo pa v prihodnosti)? In kaj dobim z IPTV glede na digitalno shemo? Samo več kanalov? Razni avditoriji in podobna solata me ne zanima, zanima me original daljinec, čim boljša programska shema v čim boljši resoluciji. Ampak to (resolucija) je itak odvisno od televizijskih hiš?
Koliko dodatnih škatel (daljincev) zahtevata digitalna shema in IPTV? Po stanovanju je koaksialec (optika je v bloku, ni v stanovanju) – a gre digitalen signal po koaksialcu? Ali moram za IPTV vleči UTP (ali kaj drugega) čez celo stanovanje (od vhoda optike do dnevne)? Ali gre digitalna tudi čez optiko - torej zahteva dodatnega daljinca? Zdaj je v stanovanju že analog UPC.

T2 (IPTV – nima digitalne?, 15,50 EUR + za razširjeno 3,99 EUR )
UPC (digitalna, nima NOVE, brez xxx 18 EUR, z 22 EUR)
Siol (IPTV, nima Nove, samo v paketu z internetom + 5 EUR za razširjeno)
Triera (digitalna, ne razumem cenika, kao brezplačno če imaš internet? )
Amis (IPTV, nima Nove, cena ???)
Tuš (IPTV, nima Nove, 15 EUR)
Teleing (digitalna, nima Nove, nima xxx, čez FTTH 12 EUR – ampak to ni IPTV, a ne?)

Torej, če povzamem – hočem original daljinec, digitalni signal, HD je kar pač je, Nova, en XXX. A je to sploh možno? A je to možno s T-2 (ker bom vzel T2 internet)? Kakšen naj bo TV, da bi bilo to možno? Kaj predlagate?

Off topic prvič: imam Olympus, ki uporablja xD kartice. Obstaja kakšen adapter, kjer bi lahko xD kartico vtaknil v SD slot? Pa ne USB temveč direkten. Vem da kartice niso kompatibilne ampak microSD => xD pa so, morda obstaja kakšna možnost tudi za xD => SD.

Off topic drugič: verjetno bo TV 50 inč Panasonic G10 ali G15, nima USB-ja, nima Wireless, nima internet vsebin. Kako je s temi bonbončki – kaj je res uporabno od dodatnih vmesnikov, opcij itd.?

Off topic tretjič: Mogoče kdo ve kaj je razlika med Panasonic TX-P50G10, TX-P50G10E in TX-P50GW10 (za nemški trg)? Zadnji je 200 EUR cenejši?

tnx

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 17:17

IPTV je digitalna televizija + še korak naprej od kablaške rešitve.
Pri T-2 ne boš mogel uporabljati originalnega daljinca od TV.

Cena: 13,50 za polno shemo s cirka 160-170 kanali (brez HDTV). To je celoten strošek televizije. Ni pa vsebovan HBO, ki je dodatnih 8 Evrov mesečno (neobvezno).

Vsak nadaljnji TV vmesnik: 2 EUR mesečno.

HDTV: 2 Evra več za prvi TV vmesnik
Vsak nadaljnji HDTV vmesnik: 4 EUR mesečno.
Optika 100/10

slehernik
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Maj 2009 ob 17:10
T-2: Še nimam

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a slehernik » 21. Maj 2009 ob 17:36

Ok,

Zakaj je korak naprej? Kakovost signala je enaka kot digitalna. Al ne - a se drugje prekodira za varčevanje? Zaenkrat vidim edino prednost IPTV - ja v programski shemi, konkretno za T2.

Do cene sem prišel takole:

TV priključek 6 €
Prvi STB, če je visoke ločljivosti (HDTV) 2 €
Osnovna programska shema T-2 7,50 €

=15,5 EUR

+ Programska shema Teleing-mini, Teleing d.o.o. 3,99 (osnovna nima nič xxx)

a sem se zmotil?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 21. Maj 2009 ob 17:44

Programska shema Teleing 3,99 ima ene 80 kanalov in je ne rabiš. Tisto je nizkocenovna rešitev.
Ti imaš T-2 osnovno programsko shemo, kjer so vsi kanali (razen ene par plačljivih).

Slika je enaka Telemachu, razen, če katerega od kanalov oni stiskajo. Mi tega ne počnemo nikjer, ker imamo dovolj zmogljivo omrežje. Slika prek T-2 je najboljša možna (taka pač, kot je na viru).

Edina stvar, ki te lahko moti, je daljinec: uporabljaš lahko samo tistega od TV vmesnika.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a Mark » 21. Maj 2009 ob 18:06

slehernik, vidim, da te stvari bolj malo spremljaš oz. nisi najbolje informiran. Si pa sedaj prišel na pravi naslov, da se še zadnje dvome razčisti. Z veseljem se pomaga.

Glede tiste 3,99€ (Teleing Mini). Ta paket lahko naročiš namesto T-2 osnovnega, kateri stane mesečno 7,5 €. Programov je manj in zraven niso zajeti programi za odrasle. Vzameš, če ne želiš toliko programov, obenem pa si za par € znižaš račun. V nasprotnem priporočam T-2 Osnovni paket.

Za spremljanje prog. za odrasle lahko naročiš paket za odrasle, ki ga v T-2 IPTV omrežju ponuja Teleing. Cena 0,5€ mesečno.

Se pravi 6 + 7,5 + 0,5 € = 14 €. Plus 2€ za prvi HDTV STB. Skupno v tvojem primeru 16€.

Glede daljinca pa lahko uporabljaš tistega, kateri pride zraven STB (Amino ali Motorola HD) tudi za upravljanje TV. Deluje, kot univerzalni daljinec, vnese se samo koda.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 23. Maj 2009 ob 15:15

Tudi pri digitalni kabelski (-C) in satelitski (-S) imaš ločen daljinec za sprejemnik vkolikor ni sprejemnik vgrajen že v TV. To je povsem logično, saj sprejemnik sprejema kanale in jih posreduje televiziji preko SCARTa ali HDMIja. Če te moti več daljincev se ozreš za pestro ponudbo univerzalnih...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a Mark » 23. Maj 2009 ob 22:24

Jaz imam na mizici ene 5 različnih daljincev in me prav nič ne moti, če ne bi verjetno že imel kakšnega harmonya. Ne govorim pa, da koga to ne moti. :nevem:

edit: sem preštel in jih je 7 (Nujni pa 4).

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a gjural » 28. Maj 2009 ob 07:37

tudi meni mizo "krasijo" 4 daljinci. TV, Motorola, DVD, HiFi. Saj bi raje videl samo 1 ampak... ne bom urml če imam 4.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Analogna, Digitalna, IP TV

Odgovor Napisal/-a Fry » 28. Maj 2009 ob 07:45

Harmoy s sprogramiranimi makro ukazi in imaš vse!

Odgovori