Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a sini » 30. Jun 2009 ob 14:23

Razmišljam, da bi iz SiMobila prenesel dve številki na T-2 (vzel bi brezčasni paket). Na eni številki je vezava zaradi nakupa telefona, ki je tudi zaklenjen. Vezavo bi prekinil (to bi me stalo okoli 20€, tako, da se mi splača). Na SiMobilu so rekli, da telefon odklenejo ko prekinem pogodbo in poravnam vse obveznosti. Problem bo nastal, ker bom »čez noč« preklopljen na T-2, telefon pa takrat verjetno še ne bo odklenjen. Da dobim položnico od SiMobila ter jo plačam in zahtevam odklep telefona bo trajalo nekaj dni. Rekli so, da ga lahko odklenejo v njihovem centru (vendar morda ravno v dneh preklopa takoj ne bom mogel it to urejat).

Ima kdo izkušnje s tem oz. kaj svetujete, da naredim, da ne bi bil par dni nedosegljiv?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a kitl » 30. Jun 2009 ob 14:26

Najdi si en star mobilc za tisti dan ali dva ko ti zaklenjeni aparat ne bo deloval.
Slika


Lp, Kitl

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a Alex » 1. Jul 2009 ob 09:24

sini napisal/-a:Razmišljam, da bi iz SiMobila prenesel dve številki na T-2 (vzel bi brezčasni paket). Na eni številki je vezava zaradi nakupa telefona, ki je tudi zaklenjen. Vezavo bi prekinil (to bi me stalo okoli 20€, tako, da se mi splača). Na SiMobilu so rekli, da telefon odklenejo ko prekinem pogodbo in poravnam vse obveznosti. Problem bo nastal, ker bom »čez noč« preklopljen na T-2, telefon pa takrat verjetno še ne bo odklenjen. Da dobim položnico od SiMobila ter jo plačam in zahtevam odklep telefona bo trajalo nekaj dni. Rekli so, da ga lahko odklenejo v njihovem centru (vendar morda ravno v dneh preklopa takoj ne bom mogel it to urejat).

Ima kdo izkušnje s tem oz. kaj svetujete, da naredim, da ne bi bil par dni nedosegljiv?
Glede odklepa. Kakšen telefon pa imaš? Sem pa že od večih strank slišal, da Simobil "noče" odkleniti aparatov niti po preteku aneksov, čeprav logično mi pa ni zakaj da ne bi.

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a sini » 1. Jul 2009 ob 14:47

Nokia 6120. Saj sem razmišljal tudi o tem, da bi ga odklenil kje drugje, vendar se nekako ne morem odločiti za to. Pa še telefona ne uporabljam jaz (je pa vezava na mojo številko), tako da bi rad stvari rešil s čim manj težavami (ohanitev podatkov, garancija,...). Na SiMobilu so mi zagotovili, da ga po preteku vezave odklenejo - zato upam, da ne bodo delali problemov, če odplačam moje obveznosti in zahtevam odkep.

Verjetno bom res posodil moj stari telefon za tisti čas in upal, da mi moja ne bo preveč jamrala, da se na Sony Ericssonu ne znajde ipd. :nevem:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Jul 2009 ob 10:29

Jaz se bom šel enkrat pošteno skregat na simobil. Ker namreč sam razmišljam tako: oni tebi prodajo aparat (elektronsko napravo), ki jo zaradi zaklepa nemoreš popolnoma izkoristit. To njih nima kaj brigat kaj bom jaz naredil z telefonom, ki sem ga kupil oziroma kako kartico bom uporabljal ker sem itak se vezal za dve leti in plačujem naročnino. Kakšen pravnik, ki oblada zakone bi že znal naredit pizdraijo :evil: sem pa dokaj lucky, ker moja E61i kupljena na simobilu ni zaklenjena. :hmm:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 6. Jul 2009 ob 14:31

Jaz sem pred kratkim zamenjal paket pri T2 in sem vzel brezčasni VDSL. Potreboval sem aparat za mobilno telefonijo, ki bo zamenjala IP telefonijo, ki sem jo uporabljal pred tem.
Seveda že vsa leta uporabljam Simobil-ovo mobilno telefonijo in se je v tem času nabralo že kr nekaj aparatov. Vse kaj sem storil, da sem vzel pogodbo kjer je naveden aparat ter aparat, ki sem ga zaradi vezave za 2 leti in določenega paketa dobil po ugodnejši ceni, odnesel v Simobilovo poslovalnico ter sem rekel, da želim da mi odklenejo telefon, za katerega je potekla vezava. Uslužbenec je uredil vse potrebno, spisal nek dokument, zbral podatke iz pogodbe ter serijsko številko iz telefona in mi rekel, da lahko pričakujem, da me bodo kontaktirali v roku dveh dni najkasneje (preverjajo, če je kdaj bil telefon na servisu in s tem tudi njemu primerno kodo za odklep) .
No klical me je že čez 1 uro, da imajo kodo za odklep mojega telefona, odnesel sem ga tja in so ga odklenli. Sedaj aparat super deluje na T2 (Mobitelovem :( ) omrežju.
Glede zaklepa pa si Simobil pridružuje to pravico ravno zaradi tega, ker so včasih aparati v tako ugodni akciji, da če greš seštet stošek telefona, ter vse naročnine za 2 leti se ne približaš ceni aparata v redni prodaji. Računajo pa tudi, da boš v tem obdobju tudi kaj poklical v kakšno omrežje, ki ga nimaš zastonj ali poslal kakšen MMS.

@sini
Si sigurn da imaš model 6120 ali imaš 6210?
Ker drugače imaš tu link za odklep nekaterih modelov nokia http://www.odkleni.si/
Sem že odklepal eno nokio in je šlo, edino dobro si preberi navodila.

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a gjural » 6. Jul 2009 ob 14:50

pri simobilu nimaš nobenega omrežja zastonj. v naročnini 10€ imaš 1000 min pogovor v simobil omrežju.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 6. Jul 2009 ob 14:56

No, če hočeš bit natančen, imaš 1001 minuto pogovorov v Simobil, kar je za mene več, kot zadost in jih mesečno sigurno ne prekoračim.

lp,Ika13
lp, Ika13

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a gjural » 7. Jul 2009 ob 07:08

da ampak to ni neomejen čas... nekdo ki se pogovarja zelo dosti po telefonu lahko to seveda prekorači... zato ne moremo rečti da je neomejeno ;)
Slika
Slika
Slika

Insan3
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 18. Maj 2009 ob 01:42
T-2: Že imam
Paket: 10/4(V resnici 9/0.5-2)+VOIP

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a Insan3 » 7. Jul 2009 ob 08:46

Ce ne uporabljas toliko veliko casa telefon za poslovne namene mora biti nekaj narobe s clovekom pa je dobro da je limit:P
SiOL helpdesk

Uporabniški avatar
sini
Faca
Prispevkov: 155
Pridružen: 13. Jan 2009 ob 17:21
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: Prekinitev vezave in odklepanje telefona

Odgovor Napisal/-a sini » 7. Jul 2009 ob 08:47

@ Ika13

Model je sigurno 6120. Sem gledal tudi tisto stran, pa tega modela ni gor, zato ne bi rad tvegal.

Odgovori