Telemachova jesenska novost

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a jogy » 8. Okt 2009 ob 19:49

manic napisal/-a:jogy res ti priporočam da se mal informiraš. Določene tehnologije so omejene na takšen ali drugačen način (beri: omejena razdalja kjer je še možna zadostna sinhronizacija, hitrost do/od uporabnika <---- to je skor pri vseh tehnologijah minus, razen pri optiki)!!! Kaj ti resno pričakuješ 10Mb upload hitrost na koaksialnem kablu al kak? Ne mi s takimi nevmesnimi "neprimerna hitrost za današnje čase...". To je omejitev preko katere ne morejo, če želijo strankam ponudit kvalitetno in stabilno storitev (net, TV, tel).
A ti naokrog hodiš v lesenih coklih? Se mi je zdelo da ne... Zatorej zakaj tako zavzeto zagovarjaš takšne nizke hitrosti? Zakaj niso central nadgradili že prej, zakaj komaj zdaj? Ali je mogoče zate še to prehitro in naj počakajo še kakšno leto, bo potem mogoče bolj primerno in aktualno... Že itak jih je povozil čas in venomer capljajo s svojimi ponudbami za ostalimi ponudniki. Nikoli se ne zganejo prej, ali bog ne daj prvi. In ne mi govort, da je 512kbps oh-in-sploh super hitrost.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 8. Okt 2009 ob 19:55

jaz imam od kar je kabelski internet možen pri meni:
da vidite pakete :D
download je bil sledeče nadgrajen pri meni :D
64kbs
256kbs
1Mb
1,5Mb
4Mb
12Mb
časovna razpona je natanko 10 let
napredek je viden :D morem pa povedat da je prvotni modem zdržal do 1,5Mb, šele na to sem dobil thomson novejše generacije :)

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a manic » 9. Okt 2009 ob 01:13

jogy ti enostavno ne kapiraš. Sploh ne mislim dalje debatirat z mutavo osebo, ki si ne zna prečitat nekaj člankov. Ne zagovarjam hitrosti, ti se pa morš zavedat da na kabelski v praksi ni možnosti večjega uploada! Pa še nekaj, večina uporabnikov so normal useri (torej niso ultra l33cheri) in jim je itak vseeno kakšna je hitrost UL, sam da je DL dovolj velik za njihove "potrebe".

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 9. Okt 2009 ob 09:53

ultra l33cheri tako ali tako ne rabijo UL ker so ultra l33cheri :twisted:
Drugače pa pride UL marsikdaj prav ko hočeš kaj potegnit od sebe dol...
Slika Optika od 30.5.2008

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a jogy » 9. Okt 2009 ob 10:00

manic, s tabo res nekaj ni uredu. Kaj pa potem furajo tehnologijo, ki ni v koraku s časom. To je njihov problem, ne gnjavi mene.

Schime
Faca
Prispevkov: 108
Pridružen: 25. Mar 2007 ob 21:39
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a Schime » 9. Okt 2009 ob 10:43

Če gledam iz svojega stališča ( Siol uporabnik) ponudba sploh ni slaba. 6/1 linija 20€ jaz pa plačujem za 1/256 26€.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a kekoke » 9. Okt 2009 ob 10:47

Pomoje je pa vseen bolje da furajo tehnologijo, ki zadovoljuje potrebe ljudi, kot pa da tehnologija zadovoljuje korak časa.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a jogy » 9. Okt 2009 ob 19:04

Torej praviš da so ljudje za časom. To pa je kompliment. Sploh ne vem katerega smeška bi izbral za tak komentar...

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a manic » 9. Okt 2009 ob 20:09

jogy daj idi nekam drugam filozofirat, ker si trmast do amena. A se ti zavedaš, da optike še ni do vsakega posameznika potegnjena? Veš slučajno, da imajo določene osebe boljšo kvaliteto koaksialnega kabla od bakrene parice? Kar pomeni da imajo možnost prestopa na te nove euroDOCSIS 3.0 pakete, ki so blazno hitrejši od ubogega 1/256 paketa, ki je marsikje maksimum na parici, zaradi (ne)kvalitete parice oz razdalje. Drži lape, če nimaš pojma kako je dejansko stanje internetne ponudbe na slovenskem terenu. Določeni ljudje so presrečni, da se povečajo hitrosti kabelskih paketov oz se zmanjša cena trenutnih. Kot zadnje pa še ne smemo pozabit na ljudi, kateri imajo po hiši/stanovanju že napeljano kabelsko inštalacijo in jim enostavno ni menjavat/posodabljat le te (iz takšnega ali drugačnega razloga). Kapiraš sedaj kaj ti hočem dopovedat? Verjemi, da bi vsak rad imel optiko, iptv, HD,... ampak je do danes še ni povsod. Ne govori o nekih nazadnjaških tehnologijah, če pa je dejansko govora o nadgradnji obstoječega omrežja/tehnologije na katero je pač določeno število ljudi obsojeno/vezano.

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a lumpek » 9. Okt 2009 ob 21:07

mah jogy je samo jezn, da mu nebojo ponudli 100/10 za 20€ :grrpc:
drugac pa paketi so cisto ok, ce nisi ravno 500m od centrale, povozijo vsak xdsl
Slika

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a jogy » 10. Okt 2009 ob 12:31

manic napisal/-a:jogy daj idi nekam drugam filozofirat, ker si trmast do amena. A se ti zavedaš, da optike še ni do vsakega posameznika potegnjena? Veš slučajno, da imajo določene osebe boljšo kvaliteto koaksialnega kabla od bakrene parice? Kar pomeni da imajo možnost prestopa na te nove euroDOCSIS 3.0 pakete, ki so blazno hitrejši od ubogega 1/256 paketa, ki je marsikje maksimum na parici, zaradi (ne)kvalitete parice oz razdalje. Drži lape, če nimaš pojma kako je dejansko stanje internetne ponudbe na slovenskem terenu. Določeni ljudje so presrečni, da se povečajo hitrosti kabelskih paketov oz se zmanjša cena trenutnih. Kot zadnje pa še ne smemo pozabit na ljudi, kateri imajo po hiši/stanovanju že napeljano kabelsko inštalacijo in jim enostavno ni menjavat/posodabljat le te (iz takšnega ali drugačnega razloga). Kapiraš sedaj kaj ti hočem dopovedat? Verjemi, da bi vsak rad imel optiko, iptv, HD,... ampak je do danes še ni povsod. Ne govori o nekih nazadnjaških tehnologijah, če pa je dejansko govora o nadgradnji obstoječega omrežja/tehnologije na katero je pač določeno število ljudi obsojeno/vezano.
Poglej si dolžino postov, pa boš videl kdo filozofira. Več kot očitno si to ti. A te osebe prej niso imele možnost prestopa? A ne bi bilo bolje, če bi imel prvi paket 1mbps upload namesto 512kbps, drugi 2mbps namesto 1mbps in tako naprej? Kdo govori o nazadnjaških tehnologijah? LOL si zabluzil. Daj si še enkrat preber prvi post o čem sem govoril, ne pa da delaš bedaka iz sebe...

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a jogy » 10. Okt 2009 ob 12:31

lumpek napisal/-a:mah jogy je samo jezn, da mu nebojo ponudli 100/10 za 20€ :grrpc:
drugac pa paketi so cisto ok, ce nisi ravno 500m od centrale, povozijo vsak xdsl
Tudi ti slabo bereš... Ampak ne bi bilo slabo. :plosk:

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a manic » 10. Okt 2009 ob 17:41

jogy napisal/-a:Torej praviš da so ljudje za časom. To pa je kompliment. Sploh ne vem katerega smeška bi izbral za tak komentar...
Iz tega je moč sklepat, da misliš da je kabel nazadnjaška tehnologija. Pa tebi tud priporočam da TEMELJITO prebereš vsak moj post, analiziraš kar sem povedo in kaj ti želim dopovedat. Kar predlagaš je valda boljše, ampak nerealno. Takšni paketi bi pol z vedno večjim številom uporabnikov preobremenili kabelsko omrežjo, kar pomeni kolaps. Dojameš al ne dojameš?

jogy
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 17:26
T-2: Še nimam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a jogy » 10. Okt 2009 ob 21:53

Če je 1mbps in 2mbps nerealno, potem je to, ponavljam, žal, sramota. No, da se držimo teme, je še kakšna Telemachova jesenska novost, ki se je lahko razveselimo?

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: Telemachova jesenska novost

Odgovor Napisal/-a Veron » 11. Okt 2009 ob 18:52

take, da se lahko razveseliš ni, poleg tega, da bodo 90% kanalov zakodiral...

Odgovori