TušMobil + iPhone 3GS

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 2. Jan 2010 ob 14:42

Sem zasledil na spletu, da so tušmobilovci začeli s prodajo iPhona 3GS. V reklamnih oglasih in na njihovi uradni strani imajo pri tem modelu celo zraven sliko (ko so prodajali prejšnji model iVisočanstvo-a, kot so ga sami poimenovali so imeli za sliko samo obris telefona), tako da se človek vpraša ali imajo dovoljenje od appla za prodajo ali bo spet pizdarija. Kaj mislite vi ? :hmm:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a dal » 2. Jan 2010 ob 15:06

Zakaj pa potrebujejo posebno dovoljenje? Slovenija je članica EU, tako da tudi pri nas veljajo pravila skupnega trga EU - prost pretok blaga, oseb, storitev in kapitala.

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 2. Jan 2010 ob 15:26

Ja če ga majo na uradni strani objavleno s sliko to pomeni da majo dovoljenje...tko da ni treba zdej igrat teorijo zarote.. :hudicek: :mrgreen: ;-)
Neuradni forum http://forum070.net

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 2. Jan 2010 ob 15:49

sej ne kujem teorij zarote, samo vprašam. :) sem šel gledat na applovo uradno stran, kjer imajo objavljen seznam držav, kjer vse je mogoče kupit iphone. Slovenije ni na seznamu. :beri: me prav zanima :roll:

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jan 2010 ob 18:12

me prav zanima kako bo z garancijo... bojo vsak telefonček pošiljali v ZDA na popravilo ?

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 2. Jan 2010 ob 18:32

ne tja kjer so ga kupili. Velika verjetnost je, da je italjanski. Zato tudi taka cena, ker če bi jih nabavili direktno od appla bi bila ta zmerno nižja. V italiji se giblje med 600 in 700 € če se ne motim in to tovarniško odklenjen in brez vezave + oni morejo nekaj zasluži pa smo na 899€ ...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 2. Jan 2010 ob 23:30

pa je vreden ta telefon tok denarja ? resn ne vem, vezat pa se ne mislim nikver več, pri nobenem operaterju

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a Abigor » 3. Jan 2010 ob 08:55

Seveda je vreden toliko, če se misliš delat frajerja, da imaš Iphona. Malo si pogledaš funkcije, kaj podpira pa primerjaš, pa vidiš da ne ponuja nič več kot za polovico cenejši mobilniki. Tušmobil je že ponujal Iphona prvo različico pod pultom. En kolega ga je tako kupil. Po 6 mesecih je crknil touchscreen, pa so mu kar novega Iphona dali. Tak da ne verjamam, da bodo oni na servis Iphone pošiljal. Iphone je že malo povozil čas. Folk si pa misli, da je neka ful huda tehnologija v ozadju. V resnici pa samo Darwinov kernel kot pri Macu. Uporabniški vmesnik, je pa na jailu ( virtualcu), zato je tudi tako "dobro" zaklenjen.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 3. Jan 2010 ob 15:07

Jaz si lastim iPhone 3G in morem rečti, da ni kaj posebnega. Nisem ga kupil, da bi frajerja pičil, pač me je navdušil touchscreen in vse reklame ki sem jih videl :) (+ dobil sem ga dokaj poceni). Druge funkcije me niso navdušile. Prvo kot prvo, če nočeš zapravlat denarja za aplikacije ga moraš jailbreakat al pa naložit one ko so free (ponavadi za en drek). Najbolj me moti nepodpora flash-u. Tak, da tušmobilova spletna stran, ko je pol strani v flashu ni vidna z iPhona.

900€ apple iPhone 3GS ni vreden ! upam, da se folk tega zaveda. tolko ni vreden noben telefon. :roll:
Zadnjič spremenil skymaniak, dne 4. Jan 2010 ob 09:44, skupaj popravljeno 1 krat.

weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a weidah » 4. Jan 2010 ob 04:34

Ne vem, a vi mate iphone brez aplikacij pa še ne-jailbrakeanga po možnosti ampak meni je zelo uporaben. Remote desktop čist prelepo dela. Movieje mi direkt iz kompa streama (neomejen prenos podatkov ja :)), filme gledam direkt preko njega na TVju, k sm našu eno stran k pač piratske zadeve na net daje direkt za iphone in so zmeraj nove stvari gor in kr stream gledam na TVju preko AV kabla. Navigacijo dost uporablam, čeprav je za slovenijo bolj švoh, sam dela pa. SIP programček mam gor, ki mi tudi omogoča uporabljat VOIP vendar, ne dobim podatkov od T-2 serverja, tko, da tega sedaj dejansko ne uporabljam. Igrc je čist preveč, pa nekatere so dost zabavne, še posebej kšn monopoli, k ga s punco ves cajt igrava. In še in še stvari.

Drugače pa, če veš kje iskat vse to zastonj dobiš, da ne bo kdo reku, da kok koštajo aplikacije. Seveda je pa polovica mojih aplikacij od Cydie, pač rabš met jailbreakan telefon, to ga imamo pa itak vsi, ki smo pri tušu vzeli.
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a BOBI » 4. Jan 2010 ob 12:12

Tudi sam ga imam in ena od glavnih prednosti iPhona pred ostalimi je, da ne zmrzuje in krešira, ko imaš odprto več aplikacij :pivo:
Kdo bo prvi v Slo. ki bo uradno prodajal Phone, pa ne vem. Zelo težko verjamem da bo to firma ki je že od samega začetka kršila pravila prodaje :beri:
Kar pa se tiče cene, pa mislim da je vreden top max 600€.

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a Seeker » 4. Jan 2010 ob 13:11

hahahaha... iPhone pa multitasking :D to bo to ja. iPhone po logicni definiciji sploh ni smartphone, ker ne more imeti odprtih vec aplikacij hkrati.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a veiztex » 4. Jan 2010 ob 14:18

Iphona bo tesko kdo uradno pripelal v slovenijo, saj so nasi zakoni prestrogi za Appla...
en primer samo da se morajo napravi dati zamenjati baterije brez da bi zaradi tega prekinil garancijo,...

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 4. Jan 2010 ob 15:07

zakaj pa potem prodajajo ostale applove mp3 predvajalnike, ki se jim ne da zamenjat baterija ?

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: TušMobil + iPhone 3GS

Odgovor Napisal/-a KoMar » 4. Jan 2010 ob 16:55

Ker zakon velja samo za telefone.

Odgovori