nekaj vprašanj o konkurenci

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 8. Feb 2010 ob 10:52

Glede na spremembe cen je zdaj zanimiv čas za analizo ponudb na trgu. Največ primerjav se dela na relaciji T2-SiOL, kjer se je večina cenovne razlike zaprla, vseeno pa ostaja T2 nekoliko ugodnejši (mislim, da jih tepe, da v paketni ponudbi nimajo IP telefonije, ki jo marsikatero gospodinjstvo še vedno zahteva). Vsekakor mislim, da ni nobenih razlogov za prestopanje T2-SiOL (razen mogoče tam, kjer sta na razpolago obe optiki). Žal (za T2) pa po novem verjetno prestop T2->SiOL za veliko uporabnikov zaradi majhne razlike ni več zanimiv.

Po pregledu ponudbe ostale konkurence sem ugotovil naslednje, da ima ugodno ponudbo Tuštelekom s svojimi trojčki (link). Očitno je finta v tem, da ima Tuš relativno malo svojih central, zato verjetno marsikje tega paketa sploh ni mogoče naročiti, poleg tega pa me je v drobnem tisku zmotil stavek "Mesečna naročnina za storitev IP TELEFONIJE se v okviru tega paketa prične zaračunavati po poteku 12 mesecev od sklenitve naročniškega razmerja v skladu z veljavnim Tušmobilovim cenikom.". Ali to pomeni, da se naročnina na paket po enem letu podraži za 3 EUR? Ima kdo izkušnje z omenjenim paketom?

Za manj zahtevne internetne uporabnike pa se mi zdi zanimiva alternativa Telemachov trojček (link). V zvezi s tem imam naslednje vprašanje: ali se dobi v paketu z digitalnim trojčkom tudi dostop do analognega TV signala? To bi namreč malo poenostavilo (in pocenilo) razpeljavo TV po hiši.

Hvala za odgovore!

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 8. Feb 2010 ob 11:06

V bistvu ti dobiš analogni signal v hišo potem pa dobiš zraven digitalni sprejemnik,tako da je popolnoma veeno ali imaš analogen signal ali digitalen,koaksialen kabel moraš napeljat do tvja tam pa ga lahko priklopiš v tv ali digitalni sprejemnik.Seveda je na digitalnem signalu slika lešpša.
Glede prestopanja od ponudnika do ponudnika zaradi cene pa se mi zdi velika neumnost,ker danes je t-2 podražil jutri bo siol potem mogoče telemach in se potem vrtiš v začaranem krogu.

CallMeAl
Uporabnik
Prispevkov: 45
Pridružen: 24. Apr 2008 ob 21:05
T-2: Že imam
Paket: T4

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a CallMeAl » 8. Feb 2010 ob 11:13

Hvala za odgovor!
Se absolutno strinjem glede nesmiselnosti stalnega prestopanja. Ampak gre vseeno za vprašanje razlike v ceni. Če je ta dovolj velika, je malo verjetno, da jo bo morebitna podražitev pri novem operaterju zaprla.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 8. Feb 2010 ob 12:18

tudi moje mnejne je da prestopanje zaradi malenkosti ni smiselno, recimo jaz sem ogromno pridobil s prestopom iz siola na t-2,
sedaj pa bi v obratni smeri bilo brezveze, drugih možnosti nimam, morda pride to bolj do izraza uporabnikom ki imajo na razpolago vse ponudnike
kabel, obe optike pa tudi dober baker :nevem:
LP Robert

kristjan977
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Jun 2009 ob 16:37
T-2: Še nimam

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a kristjan977 » 8. Feb 2010 ob 15:49

Nikako se ne bi strinjal s tem, da je nesmiselno prestopati k cenejšemu ponudniku.
Večino ponudnikov trojčkov so si v ponudbi bolj ali manj podobni, kar se tiče vsebine - torej potem vsekakro gledaš na ceno. Meni je cena najbolj važna. Saj nisem bogatun, da bom dajal 40 EUR za trojček. Meni je še 25 preveč.
Za primer naj povem, da če želim najcenejši trojček od Siola, me ta pride neverjetnih 33 EUR, kar se mi zdi čisto odiranje, glede na to kaj dobiš (programska shema je za 33 EUR za posrat). Po drugi strani, pa ti kablaš za trojček (npr. Elektroturnšek) zaračuna 19 EUR, kar je zelo pohvalno, saj imaš za znosen strošek vsega po malem (sicer imaš kamenodobni internet, a cca. 100 programov in cenejše impulze).
T2 in Amis pa sta nekje vmes med Siolom in kablaši. Dobro ponudbo ima tudi Telemach (ne poznam pa ostalih kablašev), o čemer pa bi ti lahko povedali tisti, ki so njegovi naročniki.
Mislim pa, da bodo trojčki kmalu iz mode in bodo dobro služili le tisti, ki bodo ponudili ugodne dvojček ali posamezne storitve.
Za razmislek: Tisti, ki lahko spremljajo DVB-T iz Hrvaške, ti bodo povedali, da imajo super programe, ki jih lahko gledaš zastonj. V našem MUX-A imaš programe, ki jih že sedaj verjetno največ gledaš. Septembra pride še MUX-B in mislim, da bom gladko odrezal Turnška. Nima smisla plačevati RTV prispevek in ponudnika trojčka, če lahko gledaš DVB-T in se odločiš za enega ugodnega ponudnika dvojčkov (hiter in moderni net z višjimi hitrostmi + ip telefonija), ker vsega si pač ne morem privoščiti.

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 8. Feb 2010 ob 17:46

RTV prispevek nima veze s tem o čem govorimo tu, rekel sem da so razlike premale za večino nas ki nimamo na razpolago optike in kablašov, da bi se splačalo skakat vsake par mesecev od T-2 na siol oz.amis :blbl:
LP Robert

kristjan977
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Jun 2009 ob 16:37
T-2: Še nimam

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a kristjan977 » 8. Feb 2010 ob 18:43

Še enkrat si preberi vse kar sem napisal, pa počasi. Moj zgornji odgovor sploh ni bil namenjen tebi.

Kar pa se tiče tvojega dodatka, pa lahko rečem samo, da boš mogoče razmišljala širše, ko boš sam plačeval položnice in ne tvoja mami (seštej prispevek rtv + ponudnika trojčka in potem miselno preskoči v september, pa poskušaj razumet, kakšno priložnost bo to pomenilo za tvojega atija in mamico oz. za njuno denarnico, no pa tudi za tvoj sladoled).

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 8. Feb 2010 ob 19:22

žal te moram razočarat položnice že 20 let plačujem sam, ravno to sem ti napisal da RTV prispevek nima veze pri katerem ponudniku si ker ga itak moraš plačat v vsakem primeru,
če odgovarjaš na kakšen prejšnji post je pa navada da ga citiraš ker če je direktno pod mojim postom ga lahk smatram da odgovarjaš meni
pa ne rabiš tople vode zaj odkrivat, ker niso sami 15 letniki na forumu :pivo:
LP Robert

kristjan977
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Jun 2009 ob 16:37
T-2: Še nimam

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a kristjan977 » 8. Feb 2010 ob 21:14

Daj si še enkrat moj prvi post preberi, pa se potem vrni na začetek k izvornemu in nato še enkrat k mojemu, pa potem povej, če ti pašeš zdraven ali ne.
Pa še enkrat: Ko boš nehal živeti pri mami, boš drugeče razmišljal o položnicah.
Pa še to: Mislim, da je poanta forumov v tem, da odgovarjamo začetniku teme, ne pa da bomo citirali in odgovarjali tebi... Toliko o tem, kako naj komu odgovarjam in citiram.

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 8. Feb 2010 ob 22:15

Hehehe ko eni froci. Me zanima komu mamica tukaj položnico plačuje.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a Abigor » 9. Feb 2010 ob 10:31

Ravno tisti, ko jim starši plačujejo za internet se najbolj bunijo. Pa bodo starši lepo rekli: Internet se je podržal za 5€, pa boš 5€ manj dobil žepnine. To so pa skoraj dve škatlici cigaret, ali 2 pira :hudicek: :hudicek:

Uporabniški avatar
nathanhund
Guru
Prispevkov: 854
Pridružen: 4. Dec 2007 ob 13:34
T-2: Še nimam
Paket: migriral na A1
Kraj: Poljčane

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a nathanhund » 9. Feb 2010 ob 11:04

res je :pivo:
LP Robert

kristjan977
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Jun 2009 ob 16:37
T-2: Še nimam

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a kristjan977 » 9. Feb 2010 ob 17:57

Zanimivo, da odrasili razmišljamo širše, otroci pa pri ceni vedno govorijo samo o internetu... Ah seveda, sem skoraj pozabil, saj pa z ip telefonijo ne moreš igrat igric in otroci verjetno res nikoli ne pomislijo, da so še ostali stroški in ne samo internet.

Pa še dodatek za CallmeAll-a: če imaš možnost se pozanimaj še za Lastovko TV (tudi trojček). Nekaj časa nazaj pa sem zasledil tudi enega drugega ponudnika, ki naj bi tržil neko podbno zadevo kot Telemach (Lastovka TV), vendar oddaja z Boča (lahko da tudi s Pohorja).

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a Abigor » 9. Feb 2010 ob 18:14

Najbrž si mislil Ario d.o.o. (http://www.ario.net)

kristjan977
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 27. Jun 2009 ob 16:37
T-2: Še nimam

Re: nekaj vprašanj o konkurenci

Odgovor Napisal/-a kristjan977 » 9. Feb 2010 ob 18:30

No, no... Tako, tako!

CallMeAll je iskreno vprašal za pomoč in nasvet. Ne samo za svoje delodajalce navijat :D

Odgovori