A1

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

A1

Odgovor Napisal/-a feeltch » 3. Dec 2010 ob 19:46

Sem bral da Simobil začenja z HSPA+ omrežjem, ki omogoča hitrosti do 21mbps downloada.
Ko je T2 začenjal je bilo govora tudi o tem da bo tudi T2 omrežje mogoče nadgraditi na to tehnologijo. Kaj mislite, kdaj bo prišlo do tega?
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Sumy » 3. Dec 2010 ob 20:00

svetega nikoli...če bodo s takim tempom gradili omrežje...

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a obi » 4. Dec 2010 ob 01:29

SiMobil večino prometa fura po E1 linkih če se jst ne motim prav tako kot mobitel. Prav zanima me kje vse bo HSPA+ okol stavbe simobil pa še mogoč kje v centru mest, drugje pa ne.
Aja 1x E1 link = maks 2mbps
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a feeltch » 4. Dec 2010 ob 12:37

A za nadgradnjo UMTS pri T2 je potrebna samo softwareska sprememba ali tudi hardwareska?
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Seeker » 5. Dec 2010 ob 12:25

SW nadgradnja, ampak ni to sam "update now" gumb...

Tudi tušmobil na veliko uvaja hspa+.

branco
Faca
Prispevkov: 132
Pridružen: 2. Apr 2010 ob 09:34
T-2: Že imam
Paket: FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a branco » 10. Dec 2010 ob 11:16

zaenkrat je to vse še testno ta hspa+, bo pa dosegljivo v večjih mestih kjer je visja penetracija uporabnikov ter optika( po kateri bo sel promet do BP ) ,drugje pa ne.
Slika

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a obi » 10. Dec 2010 ob 13:09

Hja tako kot so povedali predhodniki. Pri T2 je potreben SW in delni - majhen HW upgrade. Ni pa to tako kot so povedali da je SW upgrade samo klik z miško na velik gumb v aplikaciji UPGRADE, ampak je recimo celo noč dobrega dela - pa še srečo morš met da je vse vredu v prvo(sm že naredu dva upgreada, nista bila zahtevna pa sta trajala 4 ure :D). Je pa bistveno manj kot recimo pri drugih mobilnih ponudnikih.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a feeltch » 10. Dec 2010 ob 16:41

:plosk: :car: :rtmT2:
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon
Kraj: Postojna

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Sumy » 10. Dec 2010 ob 18:34

ah t-2 ni sposoben pokrit večjih mest po sloveniji in ma zlo slabo pokrito kar se ne da primerjat s si.mobilom.....To mislim z lastnim signalom pustmo zdej roming pri Mobitelu itak tam ne deluje vse tko da je zame osebno T-2 neuporaben opareter.. :jao: :car:

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a feeltch » 10. Dec 2010 ob 19:18

ko je T2 začel z UMTSom so bili še dobri časi glede gospodarstva nasploh in če nebi potem kmalu prišla kriza, bi bila danes s signalom že pokrita večina prebivalstva, tako pa ostaja stanje z začetka krize. Ravno tako je z optičnim omrežjem.
Storitve podatkovnega prenosa in MMS storitve je trenutno možno uporabljati v Ljubljani, Kranju, Kopru, Novem mestu, Celju, Mariboru in Šenčurju ter trenutno pokrivajo skupno okoli 35% prebivalstva Slovenije. Omrežje T-2 UMTS se gradi s pospešenim tempom s ciljem nudenja celotne palete storitev T-2 vsem uporabnikom, neodvisno od njihove lokacije v Sloveniji.
Tole je bilo objavljeno na T2 strani na začetku 2009 in še sedaj piše.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a strom » 5. Avg 2011 ob 13:43

Da ne odpiram nove teme o Simobilu:

Si.Mobil draži pakete, uvaja obvezne dodatne storitve

Naročniki mobilnega ponudnika Si.Mobil so danes s številke 4040 dobili obvestilo, da jim bo oktobra vsako leto zaračunan enkratni dodatni znesek 9.78€, začenši letos. SMS za nadaljnje informacije napotuje na spletno stran z obvestili; operater je potrdil, da bo v teh slabih 10€ vključeno "vodenje uporabnikove številke", kar vključuje "upravljanje s kartico SIM, njeno morebitno zamenjavo v primeru okvare, izklop oz. ponovni vklop v primeru kraje, zamenjavo telefonske številke, prenos naročniškega razmerja in še izdelavo razčlenjenega računa, v kolikor bo uporabnik za to prosil.". Nekaj teh storitev naj bi bil že zdaj plačljivih, je pa zanimivo, da se dokaj podroben račun že pošilja na e-mail, zamenjava SIM-ke pa je v določenih primerih tudi brezplačna.

Ista stran tudi obvešča, da bodo s 5.9. podražili naročnino za skoraj vse pakete, in to za 1 ali 2 € na mesec.



Operater tako ponovno kaže, zakaj so "vezave" sklenjene kot abstrakten praven posel, ki ni vezan na naročniško razmerje, saj je le tako mogoče, da močnejša pogodbena stranka samovoljno (enostransko) spreminja pogoje medsebojnega razmerja, šibkejša stranka pa zaradi pogojev "popolnoma nepovezanega" pravnega posla (pogodbe o zagotovitvi posebne ugodnosti) ne more nič. Država pa kot kaže spet nič.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 5. Avg 2011 ob 13:48

Točno to,
v mojem primeru bodo ukinili paket na katerem sem in me dobesedno prisilili plačevati več, sem pa še vezan zaradi nakupa telefona pri njih.
zgleda se bom po več kot 10letih poslovil od simobila.

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 5. Avg 2011 ob 15:34

Jaz bom njihov mmob. net zamenjal z tuševim, 1€ na dan

infecti
Znanec
Prispevkov: 77
Pridružen: 15. Mar 2008 ob 11:36
T-2: Že imam
Paket: 40/15

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a infecti » 5. Avg 2011 ob 18:47

Tako zelo sem srečen, da sem se že pred cajtom spokal iz Simobila! Samo potrjujejo mojo odločitev.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Avg 2011 ob 10:37

@slow_slow: telefon lahko vrneš kar bom jaz tudi storil:
Pravica do prekinitve naročniške pogodbe zaradi spremenjenih pogojev

Ker bodo napovedane spremembe cen paketov in uvedbe nadomestila za upravljanje z naročniškim razmerjem vplivale na obstoječa pogodbena razmerja, lahko Si.mobilovi naročniki do vključno dne 18.09.2011 odstopite od naročniške pogodbe in sicer s pisno izjavo (poslano na naslov Si.mobil d.d., Šmartinska cesta 134 b, 1000 Ljubljana) ali na Si.mobilovem prodajnem mestu in sicer brez odpovednega roka in brez sankcije, kar pomeni, da vam ne bo treba plačati stroškov predčasne prekinitve pogodbe oz. zapiranja računa v višini 5 EUR (+12 EUR manipulativnih stroškov za vezane stranke).

Ta pravica naročnikov pa v ničemer ne vpliva in ne posega v zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter v obveznosti izpolnitve pogodbeno dogovorjenih obveznostih naročnikov (npr. obveznosti dogovorjene v Pogodbi o zagotovitvi posebne ugodnosti v primeru nakupa subvencionirane opreme).

Naročnikom, ki bodo izkoristili pravico do odstopa od naročniške pogodbe in so hkrati vezani zaradi nakupa subvencionirane opreme, ponuja Si.mobil dve možnosti. Naročnik lahko od naročniške pogodbe odstopi in vrne opremo le v Si.mobilovih prodajnih centrih, pri čemer mora Si.mobilu plačati nadomestilo za uporabo opreme zaradi koristi, ki jo je s to uporabo imel. Ta možnost bo na voljo od 10. avgusta dalje v Si.mobilovih prodajnih centrih. Naročnik pa lahko izbere tudi možnost, da odstopi od naročniške pogodbe in obdrži opremo. V tem primeru je treba Si.mobilu povrniti sorazmerni del prejete ugodnosti. Slednje velja tudi za naročnike, ki so se vezali s popustom pri mesečnem računu. V tem primeru lahko naročnik prav tako odstopi od pogodbe in Si.mobilu povrne sorazmerni del prejete ugodnosti. Izračun za nadomestilo za uporabo opreme in odkup ugodnosti iz naslova vezave s telefonom ali popustom pri mesečnem računu lahko najdete tukaj.
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?uid ... 30B0F0213C
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori