A1

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 24. Avg 2022 ob 15:07

Ne moreš biti "zelo zahteven uporabnik" televizije, če televizijo "ne spremljaš dosti". Če bi televizijo veliko uporabljal, bi opazil razlike. Nezahtevnim uporabnikom je dovolj, da stvar deluje brez pogostih prekinitev. Zelo zahteven uporabnik bo že nezadovoljen, če bo kvaliteta slike malce slabša od pričakovanj.

gotttag
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Avg 2022 ob 19:22
T-2: Še nimam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a gotttag » 24. Avg 2022 ob 15:22

Seveda je primerjava ponudnikov z mercatorjem čisto posrečena. Ponudniki oziroma naročniki moramo plačevati ponudniku, ponudnik pa POP TV-ju, če ga gledam ali pa ne. POP TV in ponudniki so mimo vseh zakonov vsilili prisilno plačljive programe POP TV-a, zamižal je tudi AVK, AKOS in leva vlada, kot je v državi, kjer vladajo kriminalno, mafijsko komunistične združbe čisti nekaj normalnega. In ne zavajati, da bi bilo na primer 10 programov, ki me zanimajo dražje kot na primer 300 programov.

POP TV in ponudniki so enostavno zavohali možnost dodatnega skubljenja naročnikov in se tako tudi pogodili. Zagotovo pa so bili: T2, TELEKOM, TELEMACH, A1,... v boljšem položaju in bi lahko gladko zavrnili izsiljevanje POP TV, ki je s pritiski bil na meji kriminala.

Tudi v Mercatorju liter mleka + 10 škatel jajc + 5 kil riža zagotovo v nobenem paketu ni cenejše, kot če vzameš le liter mleka.

Zagotovo pa bi bila naročnina zaradi POP TV programov za nekaj EUR cenejša.
Vse storitve, ki so nujne potrebne za življenje: voda, elektrika, plin,... lahko odpoveš, celo odklopijo te, če jih ne plačuješ, le prisilno plačevanje RTV in POP TV-je, ki ga nisem naročil, ga ne želim in ga ne gledam, ne morem odpovedati.

Nisem rekel, da ne gledam dosti TV-ja oziroma sem bil najbrž nerazumljiv. Gledam par programov, ki me zanimajo, me pa ne zanina 99% programov, ki jih zaradi mene lahko takoj odstranijo. Kar se tiče kvalitete slike, ne vidim nobene razlike med T2 in A1.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Avg 2022 ob 15:43

gotttag napisal/-a:
24. Avg 2022 ob 14:50
Za sebe menim, da sem zelo zahteven uporabnik. Delam v informacijskem podjetju, napeljavo po stanovanju sem izdelal sam: UTP kable, zaključke, kapice,..., osebno menim, da nihče ne zna bolje in kvalitetno urediti hišne napeljave, seveda imam vse potrebna orodja-pripomočke, tudi FLUKE tester-UTP kablov,...

Izvedel sem že napeljave prijatlom in znancem, seveda kvalitetna storitev ni poceni, uporabljam le UTP kable, vtiče zaščitne kapice,... najvišjih katergorij-najvišje kvalitete, naredim kvalitetno, tako kot mora biti in se maksimalno potrudim, ničesar ne delam hitro, vzamem si čas.

Mene ni lahko nategniti, sploh pa ne padam na mnenja, vedno si ustvarim lastnega na osnovi dejanskega stanja. Ne vidim nobene velike ali bistvene razlike med A1 in T2, razen seveda v naročnini, ki je pri T2 veliko previsoka. Počasi bodo morda operaterji spoznali, da smo naročniki njihovih storitev tisti, ki jih plačujemo in zaradi katerih sploh obstajajo. Najboljša šola pa jim bo zagotovo, ko bodo nezadovoljni uporabniki stali v vrsti pred njihovimi poslovalnicami z opremo v rokah in izpoljenimi obrazci za odpoved, pa naj bo razlog odpovedi zaradi nekvalitetne storitve ali previsoke cene.

Ponudnikom internetnih storitev se ne ozirajo na želje in zahteve naročnikov. Enostavno podražijo, tudi če jih nekaj 100 uporabnikov odpove storitve, se zavedajo, da je tistih, ki ostanejo in bodo plačevali dražje storitve še vedno več in bodo ne glede na število odpovedi njihovi zaslužki večji.

Zame je ponudba storitev operaterjev enako kot nakup v Mercatorju. Najbrž bi se vsi uprli, če bi v trgovini pogojevali nakup litra mleka z nakupom 10 pakiranj jajc, katerih ne potrebujem, ne želim in ne jem, nato pa bi neka firma dosegla, da če moram poleg enega litra mleka in 10 pakiranj jajc, kupiti še 5 kil riža.

Še enkrat ponavljam. Nisem čustveno navezan na nobenega ponudnika, menim, da je T2 prav tako dober kot A1, le T2 je veliko predrag.
Takoj bom sklenil storitve prvega podjetja, ki mi bo za ugodno ceno pripravljen ponuditi paket INTERNET + TV v katerem bom lahko sam izbiral programe. Seveda ker so ponudniki storitev s POP TV-jem sklenili kartelni dogovor, imajo POP TV trenutno še vsi v programskih shemah.
Vsi ponudniki se izgovarjajo, da naročniki tako zahtevajo, da ima POP TV viskoko gledanost in ostale neumnosti.

Seveda temu ni tako. Če je POP TV res tako dober, bil lahko operaterji dosegli, da se sestavi poseben paket in naj ga naroči tisti, ki ga hoče naročiti, plačevati in gledati. Saj če je tako gledan in dober, bi ga vsak hotel naročiti. POP TV je bil tik pred bankrotom. Takrat ko se je sprejemalo obvezno plačevanje zasebne TV hiše je bila leva vlada in sedaj jim POP TV to uslugo vrača s poročanjem.
Veš kaj ! To pa mi ne boš ti govoril da je T2 enako A1 ker ni, to je lih tako ko če bi primerjal primer Renoja pa Volvota.
T2 je tako drag ker ima bolj kvalitetne storitve kot A1, AMPAK je na stvari uporabnika da ve kaj pričakuje in koliko je pripravljen plačat.

Mi kar zavre kri, ko ljudje primerjajo A1 in T2 da je isto in da je A1 pol cennejši, JA ? Ko pa gre v detajle zakaj pa nobeden ne pogleda.

gotttag
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 23. Avg 2022 ob 19:22
T-2: Še nimam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a gotttag » 24. Avg 2022 ob 15:47

Detajli ? Kakšni detajli ? Popolnoma zgrešena primerjava med Renojem in Volvotom. Katere so tiste storitve, ki jih ima T2 in so zaradi tega dražji ?
kar se mene tiče bom kar nehal, ker kot sem že napisal sem na T2 forumu, kar je enako kot bi župnika prepričeval, da boga ni.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Avg 2022 ob 16:54

Sploh ne morem jemat gotttag resno... stvari, ki jih piše nekdo, ki se je ravno registriral in prvi prispevk "hvalilnica A1" kot replika "pritožbi".
Delam v informacijskem podjetju,
== A1 :owned:

Uporabniški avatar
Jest
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Medvode / Slovenia
Kontakt:

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Jest » 24. Avg 2022 ob 17:43

Meni to ni jasno, zakaj se nekdo, ki je bil 15 let pri T-2 registrira na neuradni T-2 forum, zato, da pove, da je A1, h kateremu je po 15 letih sel, veliko boljsi in cenejsi :hmm: :nevem: ...

Ampak OK... vsakemu svoje... Ce ti sam sebi verjames, je to cisto OK... jaz ti ne :) ... ker poznam delovanje vseh stirih najvecjih operaterjev v SLO ... Iz EVJ sem sel na Telekom... iz Telekoma nazaj na EVJ trojcek, EVJ je potem pohrustal Telemach... ko so do hise napeljali optiko, sem sel na T-2 ... A1 pa res poznam bolj bezno samo pri enem prijatelju in po debati z drugimi, ki imajo A1 ... In se noben ni izjavil, da bi bil vmesnik pri A1 enako hiter kot recimo Eon, T-2 ali Neo ...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Avg 2022 ob 18:13

gotttag napisal/-a:
24. Avg 2022 ob 15:47
Detajli ? Kakšni detajli ? Popolnoma zgrešena primerjava med Renojem in Volvotom. Katere so tiste storitve, ki jih ima T2 in so zaradi tega dražji ?
kar se mene tiče bom kar nehal, ker kot sem že napisal sem na T2 forumu, kar je enako kot bi župnika prepričeval, da boga ni.
Ja ti kr nehaj.

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Avg 2022 ob 18:58

A1 nomogoče dobit na telefon 040404042... izbereš pogovor s stevalcem, daš zasebni uporabnik.... in potem ti samo ponavlja "spremembe cen vam bomo poslali na sms"....

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Veron » 24. Avg 2022 ob 20:05

Še ena nemogoča.
Na drugi lokaciji Net Fix. Internet tukaj dela brez težav (Telekom P2P optika + Fritzbox).

A1 je spremenil pogoje in sedaj je 500/100 "osnovna hitrost". Ampak je potrebno "podat zahtevek".
Poskušam poklicat 040404042, ne prideš do operaterja (zgoraj omenjeno samo odzivnik javlja, da mi pošlje spremenjen cenik na sms..... what??).
Ajde poskusimo pogovor preko sporočil (whatsapp).

Traja cca 10-15min, da dobiš nekoga, potem klasično pogovor zelo počasen. Nekako pridemo do tega, da pošlje na mail obrazec za digitalni podpis.
Dobim email, ampak jim ne deluje. Kakoli narediš, želi da se ponovno registriraš, ko to poskušaš pa pravi, da profil že obstaja...

Druga opcija: pridite v poslovalnica. - Tega se mi res ne da, sploh ne za tako malenkost. (Call me lazy)

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3102
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 24. Avg 2022 ob 22:36

Tudi moj sodelavec se je kar namatral, da je lahko preko supporta zahteval nadgradnjo hitrosti. Najprej jih je klical (okoli 10h dopoldne) in ni bilo odziva. Tam je izbral, da ga pokličejo nazaj. Potem je probal preko chata na njihovi spletni strani, kjer je po slabe pol ure dobil na linijo človeka, ki je uspešno oddal zahtevo za spremembo hitrosti. Iz klicnega centra so ga klicali enkrat popoldne in jih je samo odslovil, ker je bilo že vse rešeno.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Avg 2022 ob 23:12

Ja glejte 1/3 cene kot jo ima T2....to je treba vzet v zakup :owned: Kot pravijo nekateri, da so vse storitve pri vseh operaterjih enake, samo eni so cenejši :mrgreen: :owned:

Uporabniški avatar
Jest
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Medvode / Slovenia
Kontakt:

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Jest » 25. Avg 2022 ob 06:47

Noja… razlika ni ravno tako velika… Treba je gledati redno ceno… ne ceno, ki jo dobis prvo leto ;)

T-2 oranzni diamant je trenutno slabih 79€… A1 Net+TV L pa slabih 48€ … s tem, da je treba pri A1 dodati se mobilni paket, pa potem pride nekje slabih 70€ … Potem pa razlika ni vec tako velika…

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Veron » 25. Avg 2022 ob 08:12

Danes dobim sms od A1 "urejeno". Probam še enkrat digitalno podpis "povečanje hitrosti" in klasika ne dela.

040404042 je nedelujoča številka. V koliko izbereš pogovor s svetovalcem in potem zasebni uporabnik, ti samo govori, da ti spremembe cen pošlje na sms...

sandi97
Uporabnik
Prispevkov: 34
Pridružen: 2. Feb 2014 ob 09:38
T-2: Že imam
Paket: Oranzni diamant+hbo

Re: A1

Odgovor Napisal/-a sandi97 » 25. Avg 2022 ob 08:39

Bom se js pokomentiru odlicni a1 ga imajo pri punci doma in sicer:
Imajo neke stb-je zappware, ki se vcasih sploh ne prizge z dalincem ga moras iz elektrike vn potegnt pa nazaj in pol celo dela :grrpc:

Vmesnik pocasn, ucasih tudi vse skup zasteka, tudi med casovnim zamikom in je spet ponovno potreben reset naprave( probano na vseh 3 vmesnikih ki jih imajo)

Drugace izgled vmesnika mi je ok razn pocasnost,mocna belina pa malo veliko korakov moras narediti da kam prides.
Net dela ok :plosk:

Tako da zame je t2 se vedno najbolsi pa naj rece kdo kar ce :rtmT2:

Veron
Navdušenec
Prispevkov: 642
Pridružen: 17. Apr 2006 ob 13:40
T-2: Že imam

Re: A1

Odgovor Napisal/-a Veron » 25. Avg 2022 ob 09:12

bolj kot karkoli me moti, da je pri A1 težko karkoli uredit.
Potem pa ko že greš v poslovalnico, da ti uredijo... pa se zgodi, pri spremembi lastništva (pravna -> fizična) za mobilne številke ti zraven še vklopijo "za 1 mesec zastonj" nek A1 guard... pa rečemo, da ne rabimo tega in prodajalec "ne morem izklopit, boste morali kasneje sami oz. poklicat"...

Vzame tast še A1 TV, reče da ne rabi ogleda nazaj... in spet, ne more izklopit, moraš sam izklopit ko ti uredijo priključek.

In sedaj nemogoče urediti na daljavo povišanje hitrosti na "osnovno hitrost, ki jo prodajajo". Zopet treba v poslovalnico.

Vse bolj se sprašujem, če je res vredno živcev par eur nižja cena (zame osebno ne več).

Odgovori