A1

Telekom in SiOL, Amis, Telemach, Tuš,...
Odgovori
Uporabniški avatar
Gizoman
Model
Prispevkov: 333
Pridružen: 1. Maj 2009 ob 11:22
T-2: Že imam
Paket: Oranžni midi + A1 kombo M
Kraj: Postojna

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Gizoman » 6. Avg 2011 ob 22:09

Off-topic:
Jaz sem prešel decembra 2009 iz Mobitela na Simobil. Bila je akcija enaZame, kjer je bila 1 leto naročnina zastojn v navezi dveh let, pa še nov mobitel sem vzel. Pogodbeno sem vezan do decembra 2011 in sem jih včeraj vprašal kolikšen strošek bom imel v primeru preklica pogodbe. Rekli so 46 evrov (to je moj strošek prehoda na T-2). Pa da naredimo izračun, če bi ostal na Simobilu do decembra, ker sem imel namen takrat preiti na T-2: 4x14 eur naročnine + 9,78 manipulacije (ma kje so najdli to cifro :hmm: ) = 65,78eur > 46eur
Akcija - reakcija: Včeraj sem poslal zahtevek za prenos števlke v T-2 omrežje in odobril T-2 za nogirat Simobil. :beri:
:rtmT2:
Vse se draži, pač tako je ampak, da pa ti neko navidezno manipulacijo zaračunajo :jao:
S temi 9,78Eur bodo zaslužili čez noč 4 milijone :owned:

On-topic
S temi milijoni bodo sedaj lahko zmanipulirali tiste megabite banda lopovska!

faca72
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 12. Avg 2011 ob 22:47
T-2: Že imam
Paket: poslovni
Kraj: Lj

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a faca72 » 13. Avg 2011 ob 21:41

Tudi mene je tale "taksa" tako pojezila, da sem referentki pravkar poslal obvestilo o nameravani odpovedi (razen če se premislijo). Pri cca. 15 naročniških razmerjih je to že ...
Davek na idiote.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a strom » 14. Okt 2011 ob 12:03

Si.mobil z akcijo »polovica mesečne naročnine za vedno« zavaja?

Družba Si.mobil je pred kratkim za obstoječe in nove naročnike paketov Zame pripravila na videz zelo zanimivo ponudbo. Vsi ki bodo v obdobju med 10. in 22. oktobrom sklenili novo naročniško razmerje na izbranih paketih Zame (XS, S, M, L, XL in Tujina), bodo plačevali le polovico mesečne naročnine. Ponudba »polovica mesečne naročnine za vedno« velja za tiste, ki pri Si.mobilu še nimajo sklenjene naročnine, za obstoječe naročnike, ki niso vezani ter obstoječe vezane naročnike po pogojih Predčasnega nakupa telefona.


Ponudba »polovica mesečne naročnine za vedno« velja ob vezavi za 24 mesecev na enega izmed paketov Zame, in sicer z ali brez nakupa novega telefona. Če se ne odločite za mobilnik, prejmete ob vezavi bonus v višini 40 evrov. Nova ponudba družbe Si.mobil je pohvale vredna, če ne bi v »Pogojih in omejitvah ponudbe paketov« pisalo, da se v primeru menjave naročniškega paketa ali ukinitve paketov ZAME, popust ukine. To se pravi, da če bi Si.mobil ukinil pakete ZAME, bi vsi naročniki v trenutku izgubili vse ugodnosti in bi se morali odločiti za enega izmed novih paketov. Prekinitev naročniškega razmerja brez stroškov od prejetih ugodnosti (mobilknika ali bonusa) bi bila možna šele tedaj, ko bi pretekla vezava oziroma 24 mesecev od sklenitve pogodbe. Iz tega je razvidno, da oglas »polovica mesečne naročnine za vedno« ne drži.


Pri Si.mobilovem centru za pomoč uporabnikom zagotavljajo, da so vse skrbi odveč. Paketi zame naj bi bili namreč še dalj časa v uporabi. Tudi če bi jih Si.mobil danes umaknil iz ponudbe, naj bi bili ti aktivni še do osem let. Kljub temu pisnega zagotovila ni! Glede na veljavne pogoje lahko Si.mobil pakete tako rekoč ukine danes in uporabnike prisili v uporabo novih, manj ali bolj ugodnih naročniških paketov. Čeprav je verjetnost, da bi Si.mobil naročniške pakete ZAME kmalu ukinil, zanemarljiva, bi bilo do uporabnikov pošteno, da bi iz oglasa umaknili »za vedno oziroma dokler bodo uporabniki sami tako želeli«. Paketi ZAME bodo namreč, čeprav v daljni prihodnosti, prej ali slej ukinjeni.

vir: www.racunalniske-novice.com

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a strom » 30. Mar 2012 ob 14:12

Simobil: 'Imamo največje in najhitrejše 3G omrežje

Simobil: 'Imamo največje in najhitrejše 3G omrežje'
Simobil se je na današnji novinarski konferenci pohvalil z rezultati testiranja mobilnih omrežij v Sloveniji, ki jih je (po njihovem naročilu) opravilo nemško podjetje NetCheck. Testiranje, v katerem so sicer izpustili območja, kjer je pokritost s Simobilovim 3G signalom zaenkrat še slaba (zgornje Posočje, Brkini, Bela krajina), je pokazalo, da je Simobilovo mobilno omrežje najhitrejše v Sloveniji.

Podatki, pridobljeni med testiranjem omrežij Simobila, Mobitela in Tušmobila, ki so jih pridobili z meritvami na stacionarnih mobilnih mestih ter med vožnjo, kažejo, da Simobilovo 3G omrežje omogoča najhitrejši prenos podatkov (download in upload), najhitrejše brskanje po spletu, največjo pretočnost videa s spletnega portala Youtube ter visoko odzivnost (ping). Predsednik uprave Simobila Dejan Turk je ob tem povedal, da so rezultati meritev na splošno spodbudni za Slovenijo, saj so mobilna omrežja vseh treh testiranih operaterjev nad evropskim povprečjem.

Turk je še povedal, da bodo z lani začeto nadgradnjo omrežja (zanjo so namenili 20 milijonov evrov) nadaljevali tudi letos, pri čemer načrtujejo izboljšanje pokritosti s 3G signalom na območju zahodne in jugozahodne Slovenije. V okviru letošnje nadgradnje, ki bo sicer manjša kot lanska in se bo zaključila konec poletja, bodo na novo vključili 24 baznih postaj 2G ter 103 bazne postaje UMTS 900 / UMTS 2100, 165 obstoječih baznih postaj pa bodo prenovili.

vir: http://dne.enaa.com/Mobilna-telefonija/ ... rezje.html

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a strom » 30. Mar 2012 ob 14:35

Moje osebno mnenje je ima Mobitel še vedno najboljše omrežje. To kar navaja Simobil je merjenje izven območja z veliko prebivalcev in še spustili so del meritev kjer imajo slabo omrežje. Seveda da je raziskava njim v prid, če so pa naročniki te akcije oni (torej SiMobil).

Uporabniški avatar
erbi
Navdušenec
Prispevkov: 648
Pridružen: 13. Sep 2008 ob 16:03
T-2: Že imam
Paket: 300M/100M+2*TV+5*telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a erbi » 31. Mar 2012 ob 17:51

Pri meni v Celju (čist zraven bazne postaje) SiMobil dosega 3/4 hitrosti, kar jo na isti lokaciji dobim z Mobitelom. Sanjajo kot vedno.

swar
Novinec
Prispevkov: 19
Pridružen: 20. Nov 2009 ob 17:44
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Optimum

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a swar » 5. Maj 2012 ob 06:59

Pr punci v Rovtah je že 5 let stanje okrog mobilnega signala enako:
Mobitel ma edge in gre do celih 25kb/s
Simobil pa še edga nima in gre bliskovitih 4-5 kb/s
Tušmobil komaj da potegne....
In oni se gredo hvalit s hitrim omrežjem heh :)
Verjetno okoli svoje stavbe ja ;)

Boter
T-2jevec
Prispevkov: 146
Pridružen: 10. Okt 2006 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: T4 optika na optiki TS 100/10
Kraj: Celje

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Boter » 17. Jul 2012 ob 19:22

erbi napisal/-a:Pri meni v Celju (čist zraven bazne postaje) SiMobil dosega 3/4 hitrosti, kar jo na isti lokaciji dobim z Mobitelom. Sanjajo kot vedno.
Jaz dobim okol 3Mbit na Simobilu. Na Mobitelu pa morem met že res lep dan, da pridem čez 1Mbit. Je pa treba vedet da ima govor prednost pred prenosom podatkov, najbrž je to "catch"
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Jul 2012 ob 19:30

Jaz sem prej naredil speedtest v Slov.Bistrici in je bil upload večji od dl. Download je bil cca 2 Mbit.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a strom » 6. Jun 2013 ob 17:54

Si.mobil ponuja neskončne klice v vsa slovenska omrežja

Si.mobil z Neskončnim paketom prvi na slovenskem trgu ponuja neskončne klice v vsa slovenska omrežja. Paket poleg neskončnih klicev prinaša še neskončna sporočila SMS/MMS v Sloveniji, 500 MB prenosa podatkov ter izbrane telefone po izvrstnih cenah. Tudi najmlajši bodo s paketi SIMPL KIDZ lahko izkoristili veliko ugodnosti za prijetno in brezskrbno preživljanje poletnih počitnic, Si.mobil pa jim je prvič v ponudbo vključil tudi tablico.

Si.mobilovi zasebni uporabniki bodo lahko od danes, 6. junija, pa vse do 31. julija izkoristili edinstveno priložnost in izbrali Neskončni paket, s katerim bodo popolnoma brez skrbi neomejeno in neskončno dolgo komunicirali z najbližjimi, prijatelji in znanci v slovenskih omrežjih, in to samo za 24,90 EUR/mesec. Z izbiro Neskončnega paketa bodo imeli uporabniki popoln nadzor nad stroški uporabe v Sloveniji, na voljo pa so jim tudi izbrani telefoni po izvrstnih cenah.

Neskončni paket poleg neskončnih pogovorov v VSA omrežja v Sloveniji vključuje še:

- neskončna sporočila SMS/MMS v Sloveniji,

- 500 MB prenosa podatkov in

- izbrane telefone po izvrstnih cenah.


Vsem uporabnikom, ki bodo sklenili naročnino na Neskončni paket do konca julija, bo paket na voljo po promocijski ceni 24,90 EUR/mesec. Paket bo na voljo tudi po izteku promocijskega obdobja, vendar po redni ceni 34,90 EUR/mesec.

Paketi SIMPL KIDZ pa najmlajšim ter njihovim staršem prinašajo brezskrbno preživljanje počitnic. Vse do 30. junija bodo namreč lahko starši svojim otrokom izbrali enega izmed hitov poletja:

- ker se najmlajši že navdušujejo nad tablicami in jih vse več uporablja mobilni internet, bo prvič v Si.mobilovi ponudbi za predplačnike na voljo tablica Prestigio multiPad 8.0 za samo 179 EUR. Ob tem bodo uporabniki prejeli še brezplačen SIMPLnet paket z 2GB prenosa podatkov za brezplačno rabo do 31. julija 2013 in tako brezskrbno uporabljali internet na tablici;

- več kot 50 % otrok med 9. in 12. letom ima že pametni telefon, zato je Si.mobil v ponudbo SIMPL KIDZ paketov dodal nove telefone, med njimi tudi Samsung Galaxy Mini 2 za 99 EUR in LG T385 za 59 EUR. Poleg vsakega SIMPL KIDZ telefona uporabnik prejme tudi SIMPL KIDZ SIM paket. Na vseh SIMPL KIDZ SIM paketih, ki bodo prvič aktivirani v promocijskem obdobju, je za 3 mesece od dneva aktivacije prednaložena opcija SIMPL 5, v skupni vrednosti 15 EUR;

- vsi, ki ne potrebujejo tablice ali novega telefona, pa lahko v promocijskem obdobju prejmejo brezplačen paket SIMPL KIDZ SIM, ki v redni ponudbi stane 9 EUR.

vir: http://www.racunalniske-novice.com/novi ... rezja.html

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a starfotr » 17. Jul 2013 ob 18:55

Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a strom » 31. Jul 2013 ob 18:26

Si.mobil spreminja cenik in obračunski interval

Začenši s 1. avgustom bo naš drugi največji operater prešel z obračunskega intervala 60/1 na 60/60 (ali kar "60"), kar pomeni, da se bo vsaka začeta minuta pogovora zaračunala v celoti. Sprememba ne bo zadela vseh uporabnikov, saj jih ima večina že tako zakupljeno določeno količino pogovorov znotraj svojega paketa, vsaj za klice v svoje omrežje. Tisti, ki pa tega nimajo oz. bodo uspeli pokuriti vso svojo kvoto, bodo odslej plačevali polne minute, pa še to dražje. Cene pogovorov se namreč "zakrožajo navzgor", v povprečju od 12 do 15 %. Podrobnosti lahko vidite na ceniku.

Si.mobilov interval je s tem le še bleda senca njihove ponudbe ob prihodu na slovenski trg (1999), ko so ponujali brezplačne klice znotraj lastnega omrežja in pa čisti sekundni interval, ter s tem nekdanjega državnega monopolista prisilili v isto (Mobitel je prej imel 60-sekundni interval, pa še strošek za vzpostavitev klica). Ljubezen do uporabnikov je trajala vsega dve leti, saj sta že jeseni 2001 obe firmi (najprej Si.Mobil, zanimivo) prešli na zanju bolj znosni 15-sekundni interval, sicer z brezplačnimi prvimi tremi (Si.mobil) oz. štirimi (Mobitel) sekundami. Ta model je bil malce bolj trdoživ. Prvi ga je jeseni 2007 spremenil Mobitel, takrat na 4/60/1, se pravi, prve štiri sekunde zastonj, nato v vsakem primeru cela minuta, od tam naprej pa sekundo po sekundi. Si.mobil mu je sledil takoj naslednje leto s svojim 3/60/1. Poleti 2009 so potem pri obeh ukinili začetne brezplačne sekunde, tako da sta imela 60/1.

Uradni povod za letošnjo uskladitev je bil dvig davka na dodano vrednost z 20 na 22 %, kar sta oba operaterja seveda izkoristila še za dvig cene pred obdavčitvijo. Mobitelov sveži cenik sicer še naprej predvideva obračun po intervalu 60/1, a najbrž ne bo dolgo tako.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a starfotr » 31. Jul 2013 ob 19:56

Kaj ko bi pogledal moj link?
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Knez_
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 8. Jul 2013 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a Knez_ » 16. Avg 2013 ob 12:37

strom napisal/-a:Moje osebno mnenje je ima Mobitel še vedno najboljše omrežje. To kar navaja Simobil je merjenje izven območja z veliko prebivalcev in še spustili so del meritev kjer imajo slabo omrežje. Seveda da je raziskava njim v prid, če so pa naročniki te akcije oni (torej SiMobil).
Se strinjam. Tablica, ki jo imam, dela povsod v Sloveniji. Internet na Note pa tako-tako, kakor kje!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8477
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Simobil HSPA+ 21mbps

Odgovor Napisal/-a kitl » 16. Avg 2013 ob 14:20

Glede signala je Mobitel tata mata za vse operaterje v Sloveniji.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori