Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Odgovor Napisal/-a srus » 18. Jan 2023 ob 07:39

Brskam po internetnih straneh T-2, pa v seznamih možnih gostovanj v tujini ne najdem Južne Koreje. Je to res, ali mi telefon s T-2 SIM kartico tam ne bo deloval?

Če je tako, kaj svetujete? Ali kakšen slovenski prepaid ponudnik ponuja paket, ki omogoča gostovanje tam za en teden - bolj me zanima data, kot voice? Ne bi sklepal naročnine. Vem, da bi bilo najpametneje kupiti lokalno SIM kartico, ampak nekaj potrebujem vsaj za prvi dan, če lokalne kartice ne bom mogel kupiti na letališču. Telefon ne omogoča eSIM. Morda kakšne izkušnje glede kompatibilnosti omrežij, tam menda uporabljajo CDMA.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Jan 2023 ob 08:56

Pošlji enak e-mail na vse operaterje, Telekom, A1, Telemach...

strom
Legenda
Prispevkov: 1259
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Odgovor Napisal/-a strom » 18. Jan 2023 ob 14:34

srus napisal/-a:
18. Jan 2023 ob 07:39
Brskam po internetnih straneh T-2, pa v seznamih možnih gostovanj v tujini ne najdem Južne Koreje. Je to res, ali mi telefon s T-2 SIM kartico tam ne bo deloval?

Če je tako, kaj svetujete? Ali kakšen slovenski prepaid ponudnik ponuja paket, ki omogoča gostovanje tam za en teden - bolj me zanima data, kot voice? Ne bi sklepal naročnine. Vem, da bi bilo najpametneje kupiti lokalno SIM kartico, ampak nekaj potrebujem vsaj za prvi dan, če lokalne kartice ne bom mogel kupiti na letališču. Telefon ne omogoča eSIM. Morda kakšne izkušnje glede kompatibilnosti omrežij, tam menda uporabljajo CDMA.
Omogoča A1 Slovenija za 9,99 € ti omogočajo 1 GB več na: https://www.a1.si/seznam-drzav

Uporabniški avatar
srus
Model
Prispevkov: 212
Pridružen: 26. Feb 2009 ob 12:08
T-2: Že imam
Paket: vse

Re: Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Odgovor Napisal/-a srus » 19. Jan 2023 ob 11:42

strom napisal/-a:
18. Jan 2023 ob 14:34
srus napisal/-a:
18. Jan 2023 ob 07:39
Brskam po internetnih straneh T-2, pa v seznamih možnih gostovanj v tujini ne najdem Južne Koreje. Je to res, ali mi telefon s T-2 SIM kartico tam ne bo deloval?

Če je tako, kaj svetujete? Ali kakšen slovenski prepaid ponudnik ponuja paket, ki omogoča gostovanje tam za en teden - bolj me zanima data, kot voice? Ne bi sklepal naročnine. Vem, da bi bilo najpametneje kupiti lokalno SIM kartico, ampak nekaj potrebujem vsaj za prvi dan, če lokalne kartice ne bom mogel kupiti na letališču. Telefon ne omogoča eSIM. Morda kakšne izkušnje glede kompatibilnosti omrežij, tam menda uporabljajo CDMA.
Omogoča A1 Slovenija za 9,99 € ti omogočajo 1 GB več na: https://www.a1.si/seznam-drzav
Hvala za informacijo, kot sem napisal zgoraj iščem prepaid, ne bi sklepal naročnine.

Uporabniški avatar
Jest
Znanec
Prispevkov: 91
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 18:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant - FTTH
Kraj: Medvode / Slovenia
Kontakt:

Re: Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Odgovor Napisal/-a Jest » 19. Jan 2023 ob 21:47

Z nasimi karticami bo tam podatkovno gostovanje zelo,drago… Telekom recimo ima ceno 1,3€ za 100kB… kar je potem 13€ za 1 MB… Samo ce bo prizgal podatke na telefonu, bo slo nekaj 10€ ;)

Najbolje, ce vnaprej kupis lokalno SIM kartico… Nekaj nasvetov recimo najdes tukaj >> https://blog.trazy.com/survival-tip-all ... oreigners/

thedom
Faca
Prispevkov: 101
Pridružen: 11. Maj 2021 ob 14:28
T-2: Že imam

Re: Gostovanje v tujini - Južna Koreja

Odgovor Napisal/-a thedom » 19. Jan 2023 ob 22:01


Odgovori