Spoofanje telefonske

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
weidah
Nadebudnež
Prispevkov: 451
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 01:27
T-2: Že imam

Spoofanje telefonske

Odgovor Napisal/-a weidah » 5. Jan 2024 ob 21:59

To se mi sicer ne dogaja na T-2, ampak na A1. Konstantno, več kot eno leto, če ne že dve, dobivam klice in ko se javim mi rečejo, da vračajo klic.
Zadnjič pa me kliče neka jezna ženska in pravi, da me bo prijavila policiji.
Jaz jo pomirim in dopovem, da ne vem za kaj gre in da je nisem klical.
Ko jo končno preprilčam, da je nisem klical, mi pove svojo stran.
Nekdo jo je klical iz moje številke, govoril slovensko in ji govoril neko zgodbo, da kliče iz nekega podjetja in da je dolžna denar in ga mora nakazati čimprej.
Predlagal sem ji, da naj gre na policiji, jaz bom pa tudi. Hkrati pa sem tudi klical na A1, kjer so samo rekli, da ne morejo nič, da to lahko vsak z računalnikom naredi. Na policiji pa tudi niso nič naredili, ker kao nihče ni bil oškodovan. Sem jih direkt prašal,:"A če grem oropat banko in sem neuspešen ne grem v zapor? Ker nihče ni bil oškodovan." In je bil samo nekaj nesramen nazaj. S tem, da so moje prve besede bile, da bi rad prijavil poizkus prevare.
Po tem me kliče nazaj ta gospa in reče, da je bila tudi neuspešna, da kao moram jaz prijaviti na policijo.

No kakorkoli, jaz še vedno dobivam klice tudi iz Španije, Italije, Francije, Škotske, itd. Kjer mi ljudje govorijo, da sem jaz njih klical.


A mamo res telefonijo na tak glup sistem narejen, da lahko vsak spoofa telefonsko? Glede na to, da mail lahko zaščitimo s SPF in DKIM, ter potem z DMARC določimo kaj se zgodi, pa še ni zagotovljeno, da bo tvoj mail prišel skozi filtre, če sam hostaš... Tukaj pa mi na A1 reče: "Niste edini, nič se ne da..."
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Spoofanje telefonske

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 5. Jan 2024 ob 22:17

Enostavno blokiraj.

Sicer pa mora policija ali operater DOKAZATI da je bil klic iz svoje sim kartice / telefona IME števila /SIM kartice. Tako da si tukaj varen.

Dogaja se tudi to, da tuja podjetja najemajo SLO številke, kličejo in je samo tišina. in spet kličejo tudi po 10x.

Odgovori