Mobilni terminali pri T-2

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 3. Jun 2008 ob 19:30

Serija 8 ima vedno po en prestižen model in cena je vedno zasoljena!
Telefon sploh ni nič posebnega, je pa tak, ki ga drugi nimajo in to se plača :namrec:

antireal
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 19:16
T-2: Še nimam

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a antireal » 3. Jun 2008 ob 19:34

Splača? Mogče zato da se bos hvalil prijateljem in znancem kako drag telefon imaš ki ni nič posebnega, ob tem pa sebe zadolžil na 24 mesecev dajatev. Po 2, 3 mesecih je pa itak že zastarel...

Za 1k eur dobiš že soliden notebook ki zna tudi kaj več kot telefonirat..

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a buneech » 3. Jun 2008 ob 19:40

Bobi je napisal, da se to Plača, ne pa splača...
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 3. Jun 2008 ob 19:41

No tole z mobiteli je takoli. Folk uporabi raje svoje oči kot pa pamet :mrgreen: (glej zadnji post iElectric-a)
Kapitalizem je danes že na takem nivoju da te bo peljal "iz CE v LJ preko MB" karikirano povedano, pa bomo vseen lepo sprejeli plačali in šli naprej.
Trenutno se zelo splača vzet T2 kartico in en telefon za recimo okol 20€ mesečno pri vezavi na leto ali dve.
Torej na mesec boš plačal okol 25€ naročnine (20€ samo v prvem letu ali prvih dveh) plus poraba ki je T2 ->T2=0€. Primer uporabe: Stali stiki z ljubo osebo :mrgreen:
Če pa že lastiš UMTS telefon si pa itak na konju. Sicer pa itak še dela T2 tud na navadn GSM.
Slika

mpm
Faca
Prispevkov: 121
Pridružen: 2. Apr 2006 ob 09:39
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a mpm » 3. Jun 2008 ob 19:51

Navadni Nimda napisal/-a:Ne, takrat se bo samo še UMTS-alo v T-2 omrežju. Saj se hitro delajo antene. :)
ampak a nisi rekel da je pričakovati 35% pokritost prebivalstva do konca tega leta?

antireal
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 19:16
T-2: Še nimam

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a antireal » 3. Jun 2008 ob 19:57

UMTS gor UMTS dol. Folku je vseen kaj je sam da lahko telefonira in pošlje sporočilo. Mobitel ima precej večjo pokritost UMTS-a pa folk tega sploh ne šmirgla. Prej obratno - umts bl kur baterijo:]

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a borut » 3. Jun 2008 ob 20:16

umts ne kuri baterije bolj kot GSM.. če se aparat nonstop preklaplja iz UMTS v GSM in kontra, pol pa gre baterija tudi v enem dnevu.
Ko sem uporabljal UMTS/GSM-mode na SE M600i pri Simobilu, mi je šla baterija v 18ih urah. Ko sem prešaltal na GSMonly, zdrži tja do 4 dni.. :twisted:
Slika

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 3. Jun 2008 ob 20:20

Meni baterija pri E61i drži 7 dni in je odprt in za umts in za gsm!
UMTS res še vedno ni dovolj tržen, iz preprostega vzroka, ker je bilo do sedaj pravilo, da je prenos podatkov drag in da se ne splača.
Z tem novim pristopom in zmanjševanjem cen, pa bo v kratkem imel absolutno prednost....

antireal
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 19:16
T-2: Še nimam

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a antireal » 3. Jun 2008 ob 20:25

Ne verjamem. V mestih in okolici imajo vsi doma tak ali drugačen internet priključek tako da umts intrnet nikakor ne pride v poštev. Porabili bi ga kvečjemu tisti ki si tega ne morejo privoščiti in jim je to prva alternativa interneta. To pa so ljudje ki živijo precej izven mest, tam pa kot vemo še mobitel nima solidnega umts signala kaj šele t-2. Kdo torej bo uporabljal umts kot osnovni internet priključek?

robbe
Faca
Prispevkov: 199
Pridružen: 29. Mar 2008 ob 16:12
T-2: Že imam

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a robbe » 3. Jun 2008 ob 20:29

borut napisal/-a:umts ne kuri baterije bolj kot GSM.. če se aparat nonstop preklaplja iz UMTS v GSM in kontra, pol pa gre baterija tudi v enem dnevu.
Ko sem uporabljal UMTS/GSM-mode na SE M600i pri Simobilu, mi je šla baterija v 18ih urah. Ko sem prešaltal na GSMonly, zdrži tja do 4 dni.. :twisted:
Seveda da UMTS prej pokuri baterijo. Seveda govorimo o tem da opravljaš klic ko si na UMTS. Standby je primerljiv z GSM, nekaj pa pokuri tudi preklaplanje med frekvencama,tako kot si omenil.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 3. Jun 2008 ob 20:39

Ne mešaj M@ UMTS-a z T2, ker prvi tudi pod razno nima dovolj optične pokritosti, zato pa tudi ne pokrivajo veliko. So še druge reči, zakaj jim tudi ni do tega, pa o tem ne bomo razpravljali :D

japanac
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 23. Jan 2008 ob 18:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + IP TV
Kraj: Maribor - Studenci

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a japanac » 3. Jun 2008 ob 21:43

Kot sem napovedal smo danes podpisal nove anekse 24 mesecev (- 6 mesecev naročnine zastonj) in vzeli nove telefone po "sponzorski" ceni. Vse te primerjave me nekako ne prepričajo. Glede na izpisek računov, ki jih dobivamo imamo med 70 - 80 % klicev opravljenih v omrežje v katerem sem tudi sam, 20 % pa v ostala. Torej plačujemo cca 75% klicev po 2 centa, in cca 25% po 10 centov.

Če bi vzel kartico T-2 bi prihranil dobrih 100% pri naročnini, cca 90% klicev bi plačeval po cca dobrih 0,12 € (0,0931 mobitel, 0,1139 simobil, 0,2164 Tuš - zlata sredina je nekje 0,14 €) in 10 % klicev v T-2 omrežje zastonj (optimistična napoved).

Mogoče bo računica čez kakšno leto, če bi se pokazalo, da bi se ljudje množično odločali za T-2 operaterja.

Se pa popolnoma strinjam, da je zadeva ugodna za kakšne skupine uporabnikov, ki se večino kličejo med sabo.

Če leto dni nam potečejo aneksi v podjetju, no mogoče pa takrat . . .
Slika - čakal 30 dni

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Jun 2008 ob 22:07

Itak je strošek odvisen od tvoje ciljne skupine, razen če živiš po načelih principov :)
IMO je trenutno T-2 terna za manjša podjetja, ki imajo trg tudi na jugu, klici med sabo free, stranke po 4c....

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a borut » 3. Jun 2008 ob 22:16

robbe napisal/-a: Seveda govorimo o tem da opravljaš klic ko si na UMTS. Standby je primerljiv z GSM, nekaj pa pokuri tudi preklaplanje med frekvencama,tako kot si omenil.
No.. Si.mobil ima bolj slabo pokritost, zato mi je nonstop preklapljalo, zato je pokurlo baterijo, drgač pa kar se klicev tiče.. Pri Mobitelu sem praktično skos na UMTS-u (kar imajo dobro pokritost), sestra pa ima isti telefon na GSM-only (ker UMTS-a ne uporablja sploh in je na drugi lokaciji, kjer ni UMTS-a).. Razlik v avtonomiji pa ni.. No, mal manj ji zdrži, ker opravi mal več klicev (čveka pač), ampak bom naslednja dva tedna nardil pravo analizo, glede na to, da sta telefona praktično identična. Sporočim rezultate. ;-)
Slika

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: Mobilni terminali pri T-2

Odgovor Napisal/-a killah bee » 4. Jun 2008 ob 09:43

To z vezavami pri drugih operaterjih za 12-24 mesecev je isto sranje kot pri T2, ki so naredili obročno odplačevanje 12-24 mesecev, samo drugo pakovanje je :!:


Jest sem pričakoval več. Tud kako subvencijo za dober telefon in vezavo, kar je ugodneje kot če vzamem pri T2 dober telefon na obroke. Tako ali tako, ga bom plačeval 24 mesecev.

Treba je vedet, da je še vedno večina prebivalcev na Mobitelu, druga pa na Simobilu. Zato sem pričakoval neko udarno akcijo T2ja, da zvabi naročnike k sebi. Edini plus T2ja je ta, da pristopiš k njim z starim mobilnikom, ki si ga lastiš. Moda pa je menjat mobilce skoraj mesečno, zato dvomim o veliko uporabnikih T2 mobilne telefonije :roll:
Megane 225 Renault Sport

Odgovori