Kako do cenejših telefonov?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Kako do cenejših telefonov?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Jun 2008 ob 17:09

Tukaj imate prikazane cene za posamezne telefone. Prav tako je prikazano če se splača kateri telefon kupiti pri drugem operateju in pač pri njem do izteka pogodbe plačevati samo naročnino.

Torej v tabeli je prikazana cena za telefon pri T2 in v primeru če ga punuja konkurenca koliko je cena telefona, k tej ceni je prišteta naročnina za naslednjih 12 ali 24 mesecev. Prav tako je prikazana tudi razlika v ceni med T2 ceno telefona in ceno kateri je prišteta naročnina za celotno obdobje trajanja vezave.

Pri mobitelo se 100% dobi odklenjen telefon. Predčasna prekinitev pogodbe pa se plačuje na dva načina. Ali poravnaš kazenske penale ali pa do izteka vezave plačuješ samo naročnino. Torej danes kupim nov telefon recimo na mobitelu, recimo jutri dam zahtevek za prenos številke na T2. Do izteka pogodbe plačujem mobitelu samo naročnino. Edino kaj je treba biti pozoren je da se pri prijavi na T2 pravilno izpolni zahtevek za prenos številke. Ker se na tem zahtevku označi kaj želim, naročnino plačevati naprej ali plačati kazen za predčasni odstop takoj. Na mobitelu ti celo izračunajo kaj te pride ceneje. Paziti oa je potrebno, saj v primeru ko je na telefonski številki več aneksov (GSM in UMTS) da v tem primeru ne izbereš plačila kazni ker jo plačaš za oba telefona, in sigurno znaša več kot plačilo naročnine do izteka vezave.

V izračunu so za posamezne operaterje izbrani najnižje naročnine, Saj plačevanje višjih naročnin tako ni potrebno.
- Mobitel vezava 24 mesecev paker osnovni
- Simobil vezava 24 mesecev paket smart I
- tuš vezava 12 mesecev paket tuš5
- debitel vazava 12 ali 24 mesecev paket pomp

Pri vsakem operaterju se najde kakšen najcenejši telefon, eni par pa jih sploh ni dobavljivih v akcijah.
T2 - 5 telefonov kateri drugje niso v akcijski ponudbi
T2 - 6 telefonov cenejših kot pri konkurecni če na akcijsko ceno prišteješ še naročnino za celotno obdobje
4 telefoni debitel, 1 telefon mobitel, 6 telefonov simobil - telefoni so cenejši pri konkurenci, tudi v primeru plačila naročnine za celotno obdobje.

PS: preverite pa sami kako je z zaklenjenostjo telefonov pri ostalih operaterjih.
Priponke
mobiteli.xls
(42.5 KiB) Prenešeno 689 krat
Zadnjič spremenil andrejs, dne 3. Jun 2008 ob 17:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a buneech » 3. Jun 2008 ob 17:17

Pred nekaj časa je bil pri Simobilu naprodaj UMTS telefon za 10€. Kar fajn telefonček, Sagem my600v, zraven si dobil še Bluetooth stereo slušalke.
Oprezajte za tistim, če je kaj na bolhi ali pa kje drugje. Je pa res, da ima samo zadnjo kamero, tako da te sogovornik pri videoklicu ne vidi...:)
Trolling is a art.

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a N7 » 3. Jun 2008 ob 17:22

my600v SE NA DALEČ OGNITE!!! res, verjemite mi. mobitel zablokira 100x na dan in vam pomoje požre živcev za vsaj 5 let življenja. kolega ga je želel prodati prek mobiklinike pa so mu dejali da vse vzamejo sam tega telefona ne :)

andrejs: popravi malo svoj post ker je vse 2x napisano, drugače pa fajn tabelca, škoda edin da niso cene istega operaterja v istem stoplcu.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Jun 2008 ob 17:33

popravljeno,

V tabelci pa niso vsi ponudniki v istem stolpcu ker cene od leve proti desni rastejo. Tako je ponudnik v prvem stolpcu takoj za T2 tisti kateri ima od konkurence najcenejši telefon. Tisti ponudnik v zadnjem stolpcu pa najdražjega.
Slika

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a buneech » 3. Jun 2008 ob 17:43

Meni sicer ni nič zmrzoval (my600v), edina napaka pri mojem je bila to, da na čase ni spustil zvoka pri zvonenju, drugače mi je pa čisto lepo delal...
Za to ceno se nisem kaj preveč pritoževal, itak sem ga kupil samo zaradi slušalk :D
Trolling is a art.

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a feeltch » 3. Jun 2008 ob 18:06

Moral ni upoštevati tudi naročnino pri t-2

Samo klice je pa bolj težko primerjati.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Jun 2008 ob 18:53

Te pa mi prosim razloži zakaj bi moral uoštevati naročnino pri t2.

Gre samo zato kje kupiti telefon katerega tako potem koristim v T2 omrežju. Torej T2 naročnino plačujem v vsakem primeru, če kupim telefon pri T2, mobitelu, simobilu, tušmobilu, debitelu ali pa celo pri kakšnem cigutu na kramarskem sejmu.

Torej še primer da boš lažje razumel.

Nokia N95 stane na T2 v primeru enkratnega plačila 515€.

Če grem danes kupit isti telefon na simobil plačam za njega 200€, ker sem se zavezal da bom naročnik naslednjih 24 mesecev moram torej plačati v naslednjih dveh letih še 24 x 6,26€ mesečne naročnine. Torej ker ne uporabljam simobilovih uslug jim tako v obdobju 2 let plačam dodatno še 150€. Torej me je telefon pri simobilu stal 350€.

Še isti dan v telefon vtaknem T2 sim kartico za katero moram plačati 4€ na mesec, vendar strošek teh 4€ moram plačati tudi če telefon kupim pri T2. Tako ni pomembno če upoštevaš naročnino pri T2 ker si tako kupil telefon brez vezave.

In na koncu sem privarčeval celih 165€ koliko sem manj plačal za telefon pri simobilu. Ne smemo pa pozabiti da sem dobil pri simobilu še zraven kredit ker sem tisti 150€ plačal v dveh letih.

Res da se neda direktno primerjati, vendar vseeno.
T2 - 24x25,35€ = 608€
Simobil - polog 200€ + 24 x 6,26€ = 350 €

Torej sem v obeh primerih odplačal kredit v 24 mesecih s tem da sem še dodatno privarčeval denar ker obročno plačilo pri T2 stane pri simobilu pa sem ga dobil zastojn.

Tako sem dejansko kupil telefon na kredit in ga dobil 258€ ceneje kot pri T2 obročnem plačilu.
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Jun 2008 ob 19:08

Malce popravljena datoteka, v spodnji tabeli so vpisane cene za 24m obročno plačil pri T2.
Priponke
mobiteli.xls
(48 KiB) Prenešeno 392 krat
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a dal » 3. Jun 2008 ob 20:16

To, kar je zate varčevanje, je za S!Mobil izguba. Razliko pač pokrijejo iz drugih virov. :neutral:

OrionLady
Nadebudnež
Prispevkov: 430
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 14:56
T-2: Že imam
Paket: optika T4
Kraj: Kranj

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a OrionLady » 3. Jun 2008 ob 21:33

Treba je še upoštevat, da so simobilovi telefoni zaklenjeni in da jih je potrebno odklenit, pri čemer zgubiš garancijo...

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a stajerc » 3. Jun 2008 ob 21:36

Hja, ni nujno da jo - počakaš 12/24 mesecev in telefon ti odklenejo gratis. Tudi predčasno ti ga lahko odklenejo, vendar imaš stroške - GARANCIJA OSTANE. Sicer pa če imaš kakega SE al pa NOKIA se ni bat, da bi se pokvaril, kake vzhodne jajčke so bolj kritične.
Slika
Slika
Slika

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a andrejs » 3. Jun 2008 ob 22:49

OrionLady napisal/-a:Treba je še upoštevat, da so simobilovi telefoni zaklenjeni in da jih je potrebno odklenit, pri čemer zgubiš garancijo...
saj zato pa sem napisal na začetku da naj uporabniki povejo kako je z zaklenjenostjo telefonov.

Sam imam izkušnje z mobitelom, pri katerem lahko brez problema uporabljaš telefon z katerokoli kartico ker so telefoni odkljenjeni. Tudi pri mobitelu se najde kakšen telefon kateri je cenejši. Prej opisan primer je pač bil narejen z telefonom n95 in izbira simobila zgolj nakluččje. Torej pač ne bomo kupovali telefonov pri simobilu jih pač bomo pri mobitelu.
Slika

heeroy
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 10. Apr 2006 ob 22:50
T-2: Že imam
Paket: 10/2 zgleda ne za dolgo
Kraj: Jesenice

Re: Kako do cenejših telefonov ??

Odgovor Napisal/-a heeroy » 4. Jun 2008 ob 12:11

stajerc napisal/-a:Hja, ni nujno da jo - počakaš 12/24 mesecev in telefon ti odklenejo gratis. Tudi predčasno ti ga lahko odklenejo, vendar imaš stroške - GARANCIJA OSTANE. Sicer pa če imaš kakega SE al pa NOKIA se ni bat, da bi se pokvaril, kake vzhodne jajčke so bolj kritične.
No da te popravim kar se tice teh nokij in SE. Se je kolegici prejsnji teden pokvarila nokija stara 5 mesecev. Ne vem tocno katera je,vem da ni bla glih slaba. Je nesla pooblascenemu prodajalcu da ji ga poslje v popravilo in v tem casu da ji da nadomestnega. Ji je tista baba ki dela tam izvlekla 15 nokij(povdarjam NOKIA,da ne bo pomote,cist vsi so bli NOKIA),vse v garanciji,vse za popravilo. Je rekla da nadomestnih telefonov je zmanjkal. Tko da na to karto igrat da se nokije ne kvarijo,jest ne bi glih igral!

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kako do cenejših telefonov?

Odgovor Napisal/-a stajerc » 4. Jun 2008 ob 15:23

Na 1000 Slovencev se tut najde en faušn ... ;-)
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: Kako do cenejših telefonov?

Odgovor Napisal/-a nemo » 4. Jun 2008 ob 18:28

Jih je pa najbrž malo več ;) meni je moja Nokia že parkrat crknila, na srečo vse v garanciji. Na koncu so mi dali novo. Tako da se jaz z garancijo ne bi igral.
Plačaš 100, dobiš 90.

Odgovori