Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori

Kdaj mislite preklopiti na T-2 mobile?

Čimprej
35
18%
Še ta mesec
15
8%
Do jeseni
15
8%
Do konca leta
32
17%
Zaenkrat me T-2 mobile ni prepričal
95
49%
 
Skupaj glasov: 192

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 14:43

Malkec napisal/-a:Kaka bedna fora? Kaj ti zdaj ni jasno? Za 10€ na mesec imaš neomejen umts data paket. :nevem:
Da, poleg neomejenega "opticnega" interneta za 16€ ali vec. :jao:

:rtmT2:

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 14:46

alternativa napisal/-a: [... ] imam na treh lokacijah (kjer sem 90% svojega časa) neomejen internet (1x optika in 2x VDSL) in potrebujem dejansko za par MB takrat ko sem slučajno izven dosega mojih treh lokacij :roll:
Ko to berem se sprasujem, kako smo lahko ziveli brez tega 15 let nazaj ;-)

:rtmT2:

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a joel » 2. Okt 2008 ob 15:16

Evo, tudi jaz sem podpisal pogodbo za tri SIM-ke. Adijo mobi paketi. Naslednji teden pa preverim, kako to deluje v tujini.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 2. Okt 2008 ob 17:37

kokakola napisal/-a:
alternativa napisal/-a: [... ] imam na treh lokacijah (kjer sem 90% svojega časa) neomejen internet (1x optika in 2x VDSL) in potrebujem dejansko za par MB takrat ko sem slučajno izven dosega mojih treh lokacij :roll:
Ko to berem se sprasujem, kako smo lahko ziveli brez tega 15 let nazaj ;-)

Najbrž v določenih pogojih bolje :), več druženja v živo etc etc

Lipe
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 19. Maj 2008 ob 10:50
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, IP TEL

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Lipe » 2. Okt 2008 ob 17:52

Malkec napisal/-a:Kaka bedna fora? Kaj ti zdaj ni jasno? Za 10€ na mesec imaš neomejen umts data paket. :nevem:
To je primerljivo z prepričevanjem tujcev, da morajo kupiti polletno vinjeto pa čeprav se bodo vozili po naših avtocestah le en dan.

Naša pametna razlaga je, da je to izredno poceni in da naj se pridejo pač večkrat peljat po naših avtocestah pa se jim bo zagotovo izplačalo.

Temu se pravi prepričevanje v nakup tistega česar ne rabiš v takšnem obsegu kot ti je vsiljujeno !

EU je razočarana nad slovenskimi izumi te vrste.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Okt 2008 ob 18:07

Takšna je bila poslovna odločitev in zaenkrat ni druge izbire. Če pa pogledamo po drugi strani pa marsikdo na T-2 umts že samo s pogovori toliko prišpara, da se mu tistih 10€ ne pozna. Da ne omenjam še novih brezčasnih paketov, kjer dobiš za nižjo ceno, kot si jo plačeval prej zraven še 2 simki. Časi ko je bil 1 kB po 1 SIT so mimo.

Potrebno si je narediti računico, če imaš sedaj pri trenutnem operaterju (ne T-2) skupen račun okoli 10€ se ti ne splača vklopit T-2 data (unlimited paketa zraven glasovnih storitev). Vsak najbolje ve za sebe, važno da ima uporabnik možnost izbire. Trudimo se biti nekaj posebnega, brez vezav, brez stroškov vključitve, brez nadzora porabe podatkovnega paketa, brez drobnega tiska, itd :pivo:
Zadnjič spremenil Mark, dne 2. Okt 2008 ob 18:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Okt 2008 ob 18:10

če imaš skupen račun okoli 10€ se ti ne splača vklopit unlimited paketa
Ali lahko potem vklopiš limited paket? :hmm:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 18:52

Lipe napisal/-a:
To je primerljivo z prepričevanjem tujcev, da morajo kupiti polletno vinjeto [...]
Vem, da tale forum ni namenjen debatam o vinjetah, vendar moram vseeno sedaj povedati se svoje mnenje. Verjamem, da se nekomu, ki se vozi po Ljubljanski obvoznici ali dvakrat letno na morje, ne splaca kupiti vinjete in je bil pri uvedbi le-teh "opeharjen". V nasprotju pa se moja zarocenka vsak delovni dan (med drugim tudi moji starsi po novem stanujejo na Gorenjskem) vozi iz Ljubljane na Gorenjsko v sluzbo in je z uvedbo vinjet prisparala cca. 700€ na leto - to pa je ze kar posten denar, se strinjamo? :hmm:

Sicer pa kaj bi govorili - itak bo kmalu tukaj satelitska zadeva :neutral:

:rtmT2:

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 18:56

Mark napisal/-a:Takšna je bila poslovna odločitev in zaenkrat ni druge izbire. Če pa pogledamo po drugi strani pa marsikdo na T-2 umts že samo s pogovori toliko prišpara, da se mu tistih 10€ ne pozna. [...]
Se strinjam, vendar je vseeno klic "Mobitel Itak" na Mobitel cenejsi kot pa klic T2 na Mobitel. Razlika je cca. 1.4 SIT (po starem). Odvisno od uporabnika se to ze kar pozna.

Se malo pocakajmo, pa bomo videli kaksne adute ima T-2 se skrite v rokavu.

:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Okt 2008 ob 18:58

Menim, da bodo kasneje ponudili tudi podatkovni paket "plačaj, kolikor porabiš"! Ta trenutek se "bojijo" prevelikega navala uporabnikov, ker imajo itak še veliko za poštimati in za stestirat okoli UMTSa! Pa tudi pokritost še ni takšna, kot bi si marsikdo želel!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 2. Okt 2008 ob 18:59

kokakola napisal/-a:Se strinjam, vendar je vseeno klic "Mobitel Itak" na Mobitel cenejsi kot pa klic T2 na Mobitel. Razlika je cca. 1.4 SIT (po starem). Odvisno od uporabnika se to ze kar pozna.
Pa si prepričan, da imaš vsak pogovor daljši od minute?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Mark » 2. Okt 2008 ob 19:08

kokakola moraš vedet, da gre za klic v drugo omrežje in cene so enake ne glede na to ali gostuješ pri mobitelu ali si v okviru T-2 bazne postaje. Ti si pa dal primer znotraj istega omrežja. Če primerjaš obratno vidiš, kako nekateri poskušajo "ožemati"

Ko opraviš še en klic v stacionarno telekomovo omrežje tistih slabih 1.4 SIT (po starem), ki si jih prej več plačal hitro izgine in se tehnica obrne na drugo stran. Zelo pomembno pa je, da upoštevaš sekundni interval. Klicev nikoli ne končuješ z okroglo številko minut.

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a emanresu » 2. Okt 2008 ob 19:40

Kar se tiče sekundnega intervala....če imaš veliko klicev okoli pol minute (približno) potem je račun pri T-2 nekje isti kot bi bil pri M@.
Že večkrat sem povedal....T-2 pride do izraza ko začneš klicati znotraj istega omrežja, torej v T-2.
Veliko lahko prihraniš, če kličeš v stacionarca.

Se je pa oktober začel katastrofalno. Zelo zelo težko je klicati.

p.s. Zadnja 2 dneva je bilo v SLO skupaj okrog 1200 prenešenih številk. (stacionarci in mobilci).

p.s. sem v roke dobil ene 3 mesece stare Finance in je bil noter članek o T-2 in je pisalo da so M@, S! in TT uradno brezbrižni do novega operaterja, medtem ko naj bi bili neuradno kar malce zaskrbljeni. 8) A kdo bere Finance? Je bil še kakšen članek? Je bilo mogoče govor o paniki, hehe?
Zadnjič spremenil emanresu, dne 2. Okt 2008 ob 20:39, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a lazyass » 2. Okt 2008 ob 19:50

če imaš veliko klicev okoli pol minute (približno) potem je račun pri T-2 nekje isti kot bi bil pri M@.
Ne bo držalo...

Klice imam različne, 54.5% v mobitel 55% v simobil, dolžine klicev so zelo zelo različne enako kot prej ko sem bil na mobitelu ! Primerjal sem račun iz mobitela in račun iz T-2, skupno številko sekund je bilo skoraj enako +-100 sekund, upošteval sem res samo sekunde in naročnino zato sem zraven prištel še 10 SMS po ceniku obeh ponudnikov, vrjameš ali ne: račun na mobitelu je bil 35€ na T-2 pa 17 ;)

Še boljša primerjava pa je da si kar naročiš izpisek klicev pri dosedanjem operaterju in si lepo razčleniš vse v excelu, in zapisuješ ceno za vsak klic kolk bi te prišel pri dosedanjem operaterju (kakeršen koli interval že ima ) in kolk pri T-2 (sekundi interval!!!), potem še spremeniš postavko NAROČNINA in SMS-i sešteješ in se zaveš da sekundi interval najbolša metoda za nižji račun ;)

Tvoja trditev bo držala le v primeru da je recimo pri mobitelu minutni interval (govorim za prvo minuto) in stane minuta mobitel na mobitel recimo 5 centov pri T-2 pa je minuta potem 10 centov in za pol minute plačaš 5 centov ;)

Ampak žal ni čisto tako...

Primer: Itak paket, prva minuta (naprej je po sekundo), redna tarifa (pon.: 07.00 - 24.00 in od tor. do čet.: 05.00 - 24.00 in pet.: 05.00 do 18.00) (v tem času večina opravi največ klicev), cena 0,08763 €, in za te pol minute tu plačaš 0,0931 €
T-2 mobilno, minuta 0,0931 €, 0-24 vsak dan, in za pol minute plačaš 0.04655€

Da ne govorim o 2eh prišparanih evrih pri naročnini ....
:namrec:
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 20:09

Pa si prepričan, da imaš vsak pogovor daljši od minute?
Hvala za opozorilo - to mi vedno uide iz glave. Ce bo T-2 ostal za vedno na sekundni postavki bo najboljsi ponudnik - manjka samo se "placaj toliko podatkov kolikor jih preneses". Ter seveda vecja pokritost... Saj pravim, se eno leto, pa bo.

:rtmT2:

Odgovori