Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori

Kdaj mislite preklopiti na T-2 mobile?

Čimprej
35
18%
Še ta mesec
15
8%
Do jeseni
15
8%
Do konca leta
32
17%
Zaenkrat me T-2 mobile ni prepričal
95
49%
 
Skupaj glasov: 192

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 20:10

Mark napisal/-a:kokakola moraš vedet, da gre za klic v drugo omrežje in cene so enake ne glede na to ali gostuješ pri mobitelu ali si v okviru T-2 bazne postaje. Ti si pa dal primer znotraj istega omrežja. Če primerjaš obratno vidiš, kako nekateri poskušajo "ožemati"

Ko opraviš še en klic v stacionarno telekomovo omrežje tistih slabih 1.4 SIT (po starem), ki si jih prej več plačal hitro izgine in se tehnica obrne na drugo stran. Zelo pomembno pa je, da upoštevaš sekundni interval. Klicev nikoli ne končuješ z okroglo številko minut.
True, true!

:rtmT2:

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 20:13

lazyass napisal/-a:[...] da si kar naročiš izpisek klicev pri dosedanjem operaterju in si lepo razčleniš vse v excelu [...]
Kako pa to naredis? PM, prosim. (sem pri Mobitelu).

:rtmT2:
Zadnjič spremenil kokakola, dne 2. Okt 2008 ob 20:15, skupaj popravljeno 1 krat.

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 2. Okt 2008 ob 20:15

Aha, da ne pozabim. Bilo je nekaj "jamranja", da pravzaprav pokritost T-2 UMTS ni taka kot jo oglasujejo. Kaksna torej je iz izkusenj? Ali je vsa Ljubljana pokrita, ali samo center, ali kako? Sam zivim v Podutiku, in delam v centru - kako je s pokritostjo na teh dveh koncih?

:rtmT2:

Uporabniški avatar
lazyass
Navdušenec
Prispevkov: 518
Pridružen: 1. Nov 2006 ob 01:33
T-2: Že imam
Paket: T4 optika 400/100
Kraj: LJ

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a lazyass » 2. Okt 2008 ob 20:25

kokakola napisal/-a:
lazyass napisal/-a:[...] da si kar naročiš izpisek klicev pri dosedanjem operaterju in si lepo razčleniš vse v excelu [...]
Kako pa to naredis? PM, prosim. (sem pri Mobitelu).

:rtmT2:

Če misliš elektronsko v excelu nevem ... vneseš ročno, ali pa se vrjetno da iz storitve Monitor copy/paste ali pa celo izvozit kot imajo to spletne banke recimo, kako dobiš monitor (mislim da je brezplačen) si poglej na mobitelovo stran.

Če pa misliš izpiske klicov pa dopis na fax, po pošti al pa osedno v poslovalnici ... po telefonu ga ne moreš naročit


Morm po izpisek na mobitel ( še vedno plačujem naročnino zaradi pogodbe) ker v tem mesecu nisem imel niti enkrat SIM v telefonu a na planetu mi kaže porabo 20 centov ... lopovi.... da jih nabijem nekam

Edit: sem šel zdele pogledat in mi kaže nulo :roll: Bomo vidl na računu :hudicek:
T-2 #1Slika T-2 Mobile NIMAM VEČ

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a emanresu » 2. Okt 2008 ob 20:35

lazyass napisal/-a:
če imaš veliko klicev okoli pol minute (približno) potem je račun pri T-2 nekje isti kot bi bil pri M@.
Moral bi malce bolj obrazložiti....kokr sem jaz izračunal za svoje klice me za pogovore v M@ pride isto. Neizpodbitno dejstvo pa je da če imaš veliko klicev pod minuto (oz. okrog pol minute je razlika potem še bolj očitna) potem je dejansko T-2 ugodnejši. Pa ljudje še tole ne smete pozabiti.....ko govorimo tu o M@ imamo največkrat v mislih Itak paket, ki je daleč najugodnejši pri M@.

EDIT: spet pozabu obrazložit, hehe.....govora je o klicanju v M@ omrežje. T-2 zna biti dejansko cenejši tudi če kličeš samo v M@. Narobe svet :D

Klici v vsa ostala omrežja pa naredijo še dodatno ogroooomno razliko. :rtmT2:

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 3. Okt 2008 ob 06:48

Imam troje vprašanj, ki so se najbrz ze pojavila na tem forumu, zato ne zamerite, ce se ponavljamo. Torej, vprasanja so:

1. Ce uporabljas GSM telefon s T-2 SIM kartico, si vedno del omrezja Mobitel in nikoli ne preklopi na T-2 omrezje?

2. Podatkovni prenos je mogoc le z UMTS telefonom in samo v omrezju T-2 UMTS?

3. Ali kdo ve, ce je Bled pokrit s signalom T-2 UMTS?

:rtmT2:


P.S.: Nekaj sem se spomnil. Ali se se spominjate zacetkov Simobila na slovenskem trgu? Njihove storitve, zanesljivost storitev, pokritost s signalom, ipd... Mislim, da je bilo za uporabnike nekaj podobnega kot :jao: . Tudi T-2 je zaenkrat se v tej fazi, vendar bo prisel cas, ko bo hitro napredoval.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 3. Okt 2008 ob 07:39

kokakola napisal/-a:
lazyass napisal/-a:[...] da si kar naročiš izpisek klicev pri dosedanjem operaterju in si lepo razčleniš vse v excelu [...]
Kako pa to naredis? PM, prosim. (sem pri Mobitelu).

:rtmT2:
Vzameš storitev Mobitel Monitor (preko certifikata ali gesla) in tam lahko izvoziš spisek pogovorov (s cenami) za trenutni mesec in še za pol leta nazaj. Izvoz je v CSV formatu (TAB delimited). Monitor je brezplačna storitev
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
alternativa
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 22. Avg 2008 ob 14:29
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a alternativa » 3. Okt 2008 ob 07:53

kokakola napisal/-a:Imam troje vprašanj, ki so se najbrz ze pojavila na tem forumu, zato ne zamerite, ce se ponavljamo.
Na prva dva vprašanja najdeš odgovor skoraj v vseh temah :roll:
No pa vseeno:

1. Ce uporabljas GSM telefon s T-2 SIM kartico, si vedno del omrezja Mobitel in nikoli ne preklopi na T-2 omrezje? DA

2. Podatkovni prenos je mogoc le z UMTS telefonom in samo v omrezju T-2 UMTS? DA
kokakola napisal/-a:P.S.: Nekaj sem se spomnil. Ali se se spominjate zacetkov Simobila na slovenskem trgu? Njihove storitve, zanesljivost storitev, pokritost s signalom, ipd... Mislim, da je bilo za uporabnike nekaj podobnega kot . Tudi T-2 je zaenkrat se v tej fazi, vendar bo prisel cas, ko bo hitro napredoval.
Marsikdo se spominja začetkov mobilne telefonije. Sam uporabljam to možnost že od leta 1992, ko sem imel NMT cegu Carry phone, kasneje mislim da 1994 pa sofisticirano benefon delto. Številko imam še vedno enako z razliko omrežne skupine od 0609, ko sem prešaltal leta 1996 na GSM in so mi dodeli 041. In tako naprej bla... bla...

Ampak ne razumem pa kako lahko primerjate začetke GSM pri nas (mobitel in simobil), ko pa je to že več kot 10 let od tega in je medtem tehnologija toliko napredovala + tega pa je v sedanjem času veliko več strokovnjakov iz tega področja :jao:

Glede nato pa da je tukaj govora o prešaltanju pa poleg drugih T-2 storitev (internet na treh koncih, televizija in telefonija - mimogrede: s temi storitvam sem zelo zadovoljen :D ), sem trenutno vsez za UMTS 2 simki, da malo probam. Imam 12 zaposlenih in mam trenutno vse na Mobitelovem MPO, pri čemer imam še nekaj njihovih družinskih članov, zato da se kličejo ceneje. No skratka iz moje strani je trenutno 25 simk za katere razmišljam o preselitvi. Težava pa je, da mi une testne simke katastrofalno delajo. Namreč če si mobilen, pod nobenim pogojem ne smeš biti priklopljen na T-2 omrežje, ker ti od jarš do viča vsaj 2x prekine pogovor. No zadnje dni pa še zaseden klicatelj :roll:

Tako da moj odgovor na temo je, da bom verjetno zaenkrat še tiste dve simke nazaj na mobitel prenesu. Težava pa je ta, da operaterjev ne mislim menjati kot spodnje gate in me lep čas potem nebo nazaj. Dober da sem bil tok pameten in sem sam za test prenesel, da nisem vlačil vseh 25 številk. Ker potem bi pa na T-2 naredil takšno "pizdarijo", da se še dolg nebi pobrali :grr:

Res, da nimate drobnega tiska, ampak roko na srce bi v tem primeru raje vidu drobni tisk, kjer bi pisalo, da je omrežje zaenkrat še za en pofel in da zaneslivo ne delujejo nekatere storitve :roll:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Okt 2008 ob 08:51

In še točka 3. Bled še ni pokrit.

kokakola
Uporabnik
Prispevkov: 40
Pridružen: 2. Okt 2008 ob 06:36
T-2: Že imam
Paket: Optika

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a kokakola » 3. Okt 2008 ob 16:35

Nekateri se pritozujejo, da prekinja zvezo, ko telefon preklopi iz T-2 na Mobitel ali obratno. Kolikor vidim sta resitvi dve:

1. Uporaba samo GSM aparata.

2. Uporaba UMTS aparata, kjer nastavimo "GSM mode only".

Je to smiselno? Potem ne bi smelo vec prekinjati - seveda pa tako odpadejo podatkovne storitve in mms-i.

:rtmT2:

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 3. Okt 2008 ob 17:44

Hm... da bi potem moral imeti samo mobitelovo omrežje in ročno nastavlat na T-2 tega lih ne bi rad oz. bi še potem počakal pri sedanjem operaterju... je pa res da če tudi iz 3G preklopi na navadno omrežje pri istem operaterju tudi prekine (vsaj meni je večkrat)... mogoče ne čist prekine ampak se zazna motnja med pogovorom... Ima kdo kaj več znanja o tem da bi povedal če je to normalno ali ne ...

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 3. Okt 2008 ob 18:25

@kokakola če nastaviš GSM only potem itak ne lovi T-2 in si posledično non-stop v MVNO-ju oz Mobitel-u. Drugače pa je povsem normalno če se signal povsem izgubi da te prekine, lahko že ko le ta postane slab. Skratka, če imaš vseskozi vklopljen GSM only nima kej prekinjat.

ABS
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 21. Sep 2008 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + TV + TEL
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a ABS » 3. Okt 2008 ob 21:22

me še niso prepričali im mislim, da me tud ne bojo ;-)

Uporabniški avatar
alternativa
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 22. Avg 2008 ob 14:29
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a alternativa » 3. Okt 2008 ob 21:32

Krypto napisal/-a:Skratka, če imaš vseskozi vklopljen GSM only nima kej prekinjat.
MMS in podatkovni promet mi bo pa stara mama na pladnu nosila :roll:

Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Ali boste preklopili na T-2 mobile?

Odgovor Napisal/-a Balonar » 3. Okt 2008 ob 21:40

sem glih danes vzel Omnio i900 pri Mobitelu in vezal za 2 leti ..

Odgovori