Spremljanje porabe?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a astras » 17. Okt 2012 ob 14:33

a to se vsakih 5 min kontrolira al zakaj taksna nuja?
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 371
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a darkdog » 17. Okt 2012 ob 18:33

Če je zadeva na servisnih straneh, je verjetno z namenom, in če ne dela zadeva, je skrben gospodar primoran, da napako v najkrajšem času odpravi in zagotovi delujočo aplikacijo.

Vsi uporabniki lahko samo upamo, da bo zadeva v prihodnje delovala nemoteno, saj nekateri z mano vred, smo radi na tekočen, da preverimo svoje preostale enote ipd.

Lahko se pa takole zmenimo, T-2 naj ponudi en resnično ugoden paket z veliko enotami, pa vsaj jaz osebno obljubim, da ne bom tako skrbno vsakodnevno pregledoval porabe. Dokler pa temu ne bo tako, naj pa aplikacija porabe na servisnih straneh deluje nemoteno cel čas.

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a dbx » 17. Okt 2012 ob 18:57

:plosk:

Pri meni še vedno ne prikazuje ločene porabe za pogovore in SMS, nažalost tudi SMS na 1111 ne vrne prave informacije, tako da je preverjanje stanja mission impossible. :grr:
Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 18. Okt 2012 ob 09:21

Meni ne pokaže koliko enot sem porabil in koliko jih je na razpolago, narobe kaže itd

Uporabniški avatar
p4pe
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 15. Jan 2009 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Kranj

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a p4pe » 19. Okt 2012 ob 09:53

astras napisal/-a:a to se vsakih 5 min kontrolira al zakaj taksna nuja?
No, ti povem zakaj večkrat kontroliram!!! Zato, ker nesposobneži še do danes niso zrihtali, da ne bi skoz preklapljalo iz T-2 na Simobil. In glede na to, da imam zakup porabe (vendar to velja samo kadar sem v T-2 omrežju), je dobro malo vedeti kakšna je poraba zaradi konstantnega preklaplanja na Simobil. Med drugim imam zastonj samo 10MB podatkov na roamingu Simobila in je zaradi preklaplanja treba občasno malo pogledati, da ne prekoračim teh 10MB. Sicer imam izklopljen national roaming, ampak mi na cajte sploh ne pokaže da sem v roamingu, čeprav sem (piše mi Simobil, R znaka pa pri signalu ni) in potem nabija Simobilov podatkovni prenos. In to se je zdaj pred kratkim začelo dogajat. Tako da nekaj uštimajte, da nam ne bo treba skoz gledat na servisne strani! Ker tega preklaplanja imam pa zdej jest že puni k..... :jao:

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 19. Okt 2012 ob 11:55

Če imaš izklopljen national roaming, ti ne pobira podatkov iz Simobila. Meni ni porabilo niti kB.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
p4pe
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 15. Jan 2009 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Kranj

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a p4pe » 19. Okt 2012 ob 13:15

Jest ga včasih vklopim kadar ga rabim. V zadnjo se mi je pa pač zgodilo da sem imel izklopljenega, in mi je nekaj loadal, zato ker je bil telefon tretiran kakor da ni v roamingu (ni bilo R-a zraven signala). Sicer dopuščam tudi možnost da mi ga je telefon nekaj usral, ampak point itak ni v tem. Bolj mi gre na jetra ker nonstop preklaplja na Simbobil. Zakaj pa konckoncev ne bi imel vklopljen skoz national roaming? Itak imam v 3gwatchdogu naštimano da mi po 9,5MB izklopi data roaming. Samo mi je sedaj brezveze da bi imel skoz vklopljen national roaming, ker bi mi pokurlo takoj vseh 10MB.
V glavnem, pri polnem T-2 signalu nima centrala kaj preklapljati na Simobil med klicem, pred klicem, po klicu, v standby-u... Pika. :aa:
Ko je bil Mobitelov roaming je meni zelo zelo redko preklopilo.

p.s.: sicer smo offtopic, ampak sem hotel samo objasniti zakaj rabimo spremljanje porabe. Pa ne na 5 minut, ampak parkrat na teden pa. :pivo:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 19. Okt 2012 ob 13:30

Meni pa Mobitel roaming sploh ni delal vredu, mi pa zato Simobilov toliko bolje,
imam pa onemogočeno kakršen koli prenos podatkov v roamingu pa nisem zabeležil kake težave.

Uporabniški avatar
p4pe
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 15. Jan 2009 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Kranj

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a p4pe » 19. Okt 2012 ob 13:44

Meni je pa delal super, zato ker skoraj nikoli ni preklopilo na mobitel. Govorim pa o tem, da nima sploh kaj preklapljat, če je poln T-2 signal. Ja? Madona, a me noben ne šteka? :hmm:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 19. Okt 2012 ob 13:45

Te samo razen da posredujem dilemo ne morm nič naredit :(

Uporabniški avatar
p4pe
Faca
Prispevkov: 147
Pridružen: 15. Jan 2009 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Kranj

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a p4pe » 19. Okt 2012 ob 14:01

Lepo od tebe da posreduješ naprej. Sicer sem napako prijavil na helpdesk od aprila naprej že parkrat, vendar je še vedno isti problem. Čakam (pa ne samo jaz) tudi kakršenkoli odgovor, če bo to sploh kdaj delovalo kakor mora. Moram še povedati, da je problem včasih tudi, ko ob preklopu iz T-2 na Simobil med pogovorom ven vrže klic in to pač zame pa verjetno še za koga ni več sprejemljivo, da bi bilo vedno tako. Malo bom še potrpel, če bom dobil vsaj kakšen odziv da se kaj dela na tem in seveda če mislijo to poštimat kaj kmalu, ker če ne, bom pa moral na žalost menjat. :nevem: :(

Atoll
Navdušenec
Prispevkov: 569
Pridružen: 9. Jul 2008 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: 100/10

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a Atoll » 19. Okt 2012 ob 15:38

S tem preklapljanjem na Simobil je kvaliteta telefonije na splošno močno padla. V prvih sekundah sem vedno slišati kot nek bebo, ki parkrat reče halo. Napako sem prijavil že v prvem tednu, odkar je t2 prešel na Simobil... Očitno je mobilna telefonija nekje na dnu prioritet.
Cord cutter.

darkdog
Nadebudnež
Prispevkov: 371
Pridružen: 29. Apr 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: T4 optika + 2x sim
Kraj: okolica Kranja

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a darkdog » 22. Okt 2012 ob 19:13

Kako je sedaj s to porabo za mobilno telefonijo na servisnih straneh... preden je prišlo do tehničnih težav, ti je kazalo, koliko enot si porabil, oz. jih imaš še na voljo, sedaj tega ni več :grrpc:

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Okt 2012 ob 08:25

Zaradi sprememb mobilnih paketov se je marsikaj spremenilo, koliko vem se dela na odpravitvi prikazovanja na servisnih straneh.
lp

Uporabniški avatar
odpisani
Model
Prispevkov: 261
Pridružen: 18. Sep 2007 ob 13:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a odpisani » 23. Okt 2012 ob 09:01

Če prav razumem, se na servisnih straneh poraba ne bo več mogla spremljati.

Odgovori