Spremljanje porabe?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
eurodj
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 16:53
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana, Novo mesto
Kontakt:

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a eurodj » 19. Jun 2008 ob 14:34

shorto napisal/-a:tado: direktno iz helpdeska ti sporočam da ti tudi mi tukaj ne moremo povedat porabe, zaenkrat. Mal bo še treba počakat, vsi neki T-2 primerjate z Tuš Mobilom, morate pa vedit da je tuš mobil mel že vse te minimalne stvarce od Vege (vsaj baje so mu tudi sistem in vse prodali/podarili, pa še vedno je rabil 6 mesecev da se je postavil na noge) in je moral samo zbrisati Vega 070 pousod in dodati Tuš mobil, T-2 pa dela vse od začetka.

Kot sm reku, malo bo za počakat, da se boste pa malo bolje počutili od dones naprej je možno dubiti sms z številkami ki so vas klicale ko niste bili dosegljivi ;).

:rtmT2: (<-- nov smajli mogu sm ga uporabit :namrec: )
Tušmobil je dobil le nekatere zaposlene od Vege in prostore pa frekvence. Antene so kupili Mobitel in Simobil, jedro pa je bilo zastarelo za ta čas in so raje vse novo kupil) Vse stvari jedro, antence se je kupilo na novo. Roamingi, medomrežne povezave vse na novo. Vega je uporabljala jedro pa antene od ameriškega proizvajalca, Tušmobil pa uporablja vse od Nokia Siemens.

Naj še enkrat dodam Tušmobil ni naslednica Vega, Tušmobil je kupil frekvenco od Vege, kot sta Mobitel in Simobil kupila vegine antene.

Tudi pri Tušmobilu se je šlo vse iz nule. Če bi bila naslednica se 1.6.2006 vegino omrežje nebi ugasnilo :D
Slika Slika

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a borut » 19. Jun 2008 ob 15:20

shorto, a ti je že kdo reku, da ti take bučke kotališ? :shock:
Kako nej bi Tuš vzel neki od Vege, če pa nit WAP-a ni imela.. oddajnike sta si Mobitel pa Simobil pohopsala, Tušu pa ni ostal več od bogega kadra in frekvenčnega spektra..

waaaw, tokrat pa eurodj ne buzerira.. Ima čist prav. Seveda je TušMobil začel cel sistem lepo od začetka, ker je takoj vedel, do bo v prihodnje moral uporabljati še veliko bolj specifične tehnologije itn.

Tako da.. T-2 in TušMobil sta začela oba popolnoma od začetka.. In oba sta alternativca, ampak imata različno tržno politiko, tko da.. Ne zdej šimfat.
Šimfite po monopolistih in nacionalnih operaterjih, kot vam je bilo v navadi do zdej. Ne pa sodit operaterjev, ki so vlih začeli. :jao:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Jun 2008 ob 15:35

Jaz nisem nikoli rekel niti ene žale besede čez TušMobil ali druge alternativce. Menim, da Slovenci nekaj dobimo, če imamo več izbire na trgu. Sem pa vsaj enkrat (viteško 8)) upravičeno pošimfal po vladno-telekomovi agenciji Apek, kadar so naredili paradajzarijo. Tako bo tudi v bodoče! :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a borut » 19. Jun 2008 ob 15:57

ajj.. sej ni sploh nate letelo.. ampak tko no.. Mislim, da bi blo edino fer, da sta T-2 UMTS in TušMobil trenutno out of range za šimfanje.. :oops:
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 19. Jun 2008 ob 16:05

Jaz tudi nikoli nisem šimfal Simobila in Mobitela ter drugih fixnih operaterjev.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a Mark » 19. Jun 2008 ob 16:08

Jaz sem imel s simobilom samo enkrat slabe izkušnje pred cca 4-5 leti, ko so mi prodali zaklenjen telefon iz proste prodaje :aa: To sem ugotovil šele po kakšnem mesecu in takoj zahteval vračilo denarja!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Jun 2008 ob 16:24

Navadni Nimda napisal/-a:Jaz tudi nikoli nisem šimfal Simobila in Mobitela ter drugih fixnih operaterjev.
Šala dneva :owned:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a shorto » 19. Jun 2008 ob 18:07

borut: nečem se prepirat ampak mislim da bi se naketeri morali malo bolj podrobno brat naučiti, sem napisal baje. :namrec:

Sj se bo vse poštimalo samo pač čas je potreben, ne moreš vse expresno naredit ane? Počasi se take stvari dopolnijejo, kot sem napisal od dones naprej mate "odsotni sms" in tak naprej, sj bo sj bo le malo potrplenja :D :blbl:

Lahko bi pa edino eno temo naredili za tole telefonijo kamor bi se samo novosti pisale pomoje bi blo veliko bolj pregledno in bi vsi lahko vidl kake so novosti (katere so v načrtu itd...) in tak naprej. Tema za predloge tut fali in mislim da bi bila uporabna za vse tako za T-2 kot za uporabnike :!:

tado
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 12:36
T-2: Še nimam

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a tado » 19. Jun 2008 ob 20:41

V glavnem spremljanje porabe ne deluje in je to popolnoma malomarnost. Kot sem že o tusmobilu na drugem ofurmu govoril, ko niso znali pošiljati računov, ampak si vsaj na pomoči za uporabnike zvedel koliko si porabil, tukaj se to ne da?! Bedarija!

kaka13
Model
Prispevkov: 215
Pridružen: 25. Nov 2006 ob 03:25
T-2: Že imam
Paket: 10/4 VDSL, 3.IPTV,IPTEL,2SIM

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a kaka13 » 28. Jun 2008 ob 09:35

N.N. a bo možno ob koncu tega meseca spremljati porabo na servisni strani ?

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a matjazc » 28. Jun 2008 ob 17:40

Fajn bi bilo tudi, da bi omogočili, da bi preko poslanega sms-a npr: na 172 z besedo stanje, dobil nazaj sms v katerem bi pisala trenutna poraba za tekoči mesec.

Lp

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a andrejs » 28. Jun 2008 ob 18:31

se vam ne zdi da so druge stvari bolj prioritetne kot to da vidiš koliko si porabil.

pomoje je roaming ena zadeva kateri se je treba bolj posvetit kot recimo porabi. ker če telefoni ne delujejo je problem, tisti kateri pa morate 5x dnevo preveriti koliko ste porabili pač manj kličite in bo rešeno če vas skrbi da si ne boste mogli privoščiti plačila računa konec meseca.
Slika

tado
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 3. Jun 2008 ob 12:36
T-2: Še nimam

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a tado » 1. Jul 2008 ob 14:08

AndrejS veš kaj, to je pa :jao: to je prva in najlažja stvar ki bi mogla delat. Smešno je pa to da ne dela ne gostovanje in še marsikaj.Hecno, ti povem.

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 2. Jul 2008 ob 00:38

Pravkar preveril na servisnih straneh: dela preverjanje porabe na t2 mobile :plosk:
Dobra novica,ni kaj in tudi nekako zadostuje dokler t2 tudi ne dobi portala kot ga ima mobitel npr.
In sedaj še slaba novica klici na 080 niso zastonj :hmm:
V ceniku pa piše :beri:
http://www.t-2.net/?AUID=A82D6501013260A020371
tko da :hmm:
Kr probajte poklicat eno štev,jaz sem nekajkrat ko sem preverjal slišnost in se zadeva obračuna :grr:
o.k.ne bo me konc zaradi teh nekaj centov,pa tudi ne klicarim ravno na te cifre,ampak v ceniku je torej neresnica.

Torej t2-jevci kaj je to :?:

prilagam screenshot iz servisnih strani

Lp.
Priponke
t2_poraba_080.jpg
t2_poraba_080.jpg (10.69 KiB) Pogledano 12938 krat
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

dkw
Znanec
Prispevkov: 87
Pridružen: 2. Jun 2008 ob 16:34
T-2: Že imam

Re: Spremljanje porabe?

Odgovor Napisal/-a dkw » 2. Jul 2008 ob 05:54

in od kdaj naj bi to delovalo ?
T-2 Mobile Slika

Odgovori