Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
robbe
Faca
Prispevkov: 199
Pridružen: 29. Mar 2008 ob 16:12
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a robbe » 16. Okt 2008 ob 16:43

Najlažje ločiš staro in novo kartico tako da pogledaš kakšna je serijska številka kartice. Vem da imajo nove kartice manj ničel na kupu :) Če me spomin ne vara jih je 6, nisem pa 100%.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a lukec » 16. Okt 2008 ob 17:47

najlažje je da se pove kdaj se je dvignila sim kartica in bo stvar takoj urejena.

lp
Slika

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a antjest » 16. Okt 2008 ob 21:49

Navadni Nimda napisal/-a:Tovrstne napake je treba javiti. Tele iz Švice so dane "naprej" odgovornim (ja, tudi sedaj ob teh uri se dela), prav tako Bobijeve od zadnjič. Vsa našteta omrežja morajo delati, not grede in ven grede. Če ne dela, ali se bebavo obnaša, je treba napako javiti. Edino tako se jo popuca.

Bobi: ti pa natančno tule opiši kaj smatraš pod problem glede povratnega klica. Ali gre za klic iz T-2 fiksnega omrežja v Roaming? Ali pa gre za klic iz T-2 fixnega v fixno ali mobilno tujino?! Če je povezano z zgornjim problemom, potem ni pomembno, ker se rešuje itak. Če pa ima svojo dinamiko, pa je treba poseben primer odpreti. :namrec:

Jest mam Nokio 6310i (pomeni, da lahko uporabljam samo 2G omrežja). Vsakič ko kličem mi napiše "active incoming call diverts" , kar jest razumem kot call-back sistem (jest pokličem do centrale, ki potem pokliče klicočega in mene nazaj). Tega ne morem izklopiti, ker je tako nastavljena T-2 centrala.

teorija zarote:
Na ta način T-2 prišpara kar nekaj €€€ za roaminge. To seveda tujim operaterjem ni všeč (ker dobijo plačano samo zaključevanje klicev namesto začetih klicev) in to možnost v svojem sistemu prepovejo (avtomatski odgovori v švici so bili ali "naročnik je trenutno nedosegljiv.pokličite kasneje" ali pa "network busy" ).
Poskušal sem vse 4 dni z istimi rezultati. Kot sem napisal je delovalo samo v Swiss GSM omrežju. SMS-i in/out pa niso delali v nobenem (stavim, da zaradi active diverta).

Bobiju (ima 3G telefon) je delalo enako "active incoming call diverts"(tako dela tudi pri nacionalnem roamingu v mobitelu). Ko pa je dal vklopiti data paket, je bilo to izklopljeno in mu sedaj tudi v tujini deluje v vseh omrežjih.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Okt 2008 ob 22:02

Ne, tej diverts so MVNO znotraj slovenije, ali izven. Ropotulja se zaveda, da gre v drugo omrežje. Tko si to jaz predstavljam.

Tam kjer ni vse v redu, prosim prijaviti. Naši sicer pospešenjo tole pucajo.
Optika 100/10

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a antjest » 16. Okt 2008 ob 23:11

Pa še nekaj opažanj sem pozabil povedat.

Pri vsakem preklopu med Roaming 1 in 2 ali nazaj se SIM obnaša kot da si jo vzel ven in dal nazaj. Zbriše se spisek prejetih in klicanih številk ter vsa časovna evidenca. Spet na 6310i.

Na poti v Švico sem pa v Avstriji opazil, da je na auto nastavitvi telefon napisal "updating SIM card" in se priklopil na A1. Iz tega omrežja se je dalo klicat, drugih pa nisem imel časa preizkusit. Skozi ITA sem se pa peljal cca 45min in nisem gledal telefona kako se je obnašal.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 16. Okt 2008 ob 23:19

Danes ponoči bo z moje strani še enkrat sprobano omrežje na Madzarskem, jutri pa še v Ukrajini in upam da vsaj ena od 6 naštetih deluje tako kot je treba :roll:

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a madpanter » 17. Okt 2008 ob 08:35

jej jej nebi vi raj sami začeli še sklepat pogodbe pa postopoma ukinjat tole preko špancev? Do sedaj sem jas odkril sledeče:
-nesposobni HD
-nesposobni Španci
-nesposobna firma za izstavo računov in računovodstvo
-nesposobna reklamacijska služba

Popravite me kar sem spustil :? oz kar se je že popravilo sam jaz imam oz. sem imel tako izkušnjo :?

EDIT:

Upoštevan Cobanov popravek
Zadnjič spremenil madpanter, dne 17. Okt 2008 ob 09:17, skupaj popravljeno 2 krat.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cobane » 17. Okt 2008 ob 09:06

Popravite me...
Španci se piše z veliko začetnico! :hudicek:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a antjest » 17. Okt 2008 ob 09:24

@Nimda

Ravnokar sprobano na Madžarskem. Moja teorija zarote je 100% prava. Sedaj je Bobi na Madžarskem. S seboj ima dva telefona, obe SIM-ke od T-2. Razlika je le, da ima ena vklopljen data paket (in izklopljen active incoming call diverts), druga ga pa nima.

Številka z izklopljenim divertom dela v vseh HU omrežjih in/out going call + SMS. Na drugi številki z vklopljenim divertom pa dela samo Panonija 3G, prijavi pa se v vsa omrežja.

Čez dve do tri ure pride v Ukrajino in poročam kako je tam. 100% sem, da isto.

nadaljevanje teorije zarote
Tole me spominja na trajnike in 080 številko.
Razlika je, da je tukaj z active diverts zavestno okrnjeno delovanje telefona za katerega plačujem naročnino, da si T-2 zmanjša stroške, ki jih plačuje drugih operaterjem. Tole boste morali za Roaming2 izklopiti, ker se bo kdo našel poslat zadevo URST in UVP. Nisem pravnik ampak mislim, da lahko podjetja tudi upravičeno pričakujejo €€€ na sodišču če zaradi nedosegljivosti zgubijo kšeft.
Verjetno pa bi bilo dovolj, če obvestite naročnike pri sklepanju razmerja na tako delovanje in veliko se jih bo s tem strinjalo, ker ne rabijo/mo več. Bodo/mo pa vsaj vedeli kaj lahko pričakujejo/mo.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Okt 2008 ob 10:44

Tole sem skopiral in dal odgovornim, da se malo pozabavajo s tem. :D
Optika 100/10

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a andrejs » 17. Okt 2008 ob 12:22

in v čem je sploh fora tega "active incoming call diverts". Ker če gre za čisto normalno preusmeritev klicev mi je jasno kaj to je, samo ni mi jasno kaj ima gostovanje z to funkcijo ??
Slika

antjest
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 14. Avg 2006 ob 21:46
T-2: Že imam
Paket: Čas je relativen
Kraj: Ljubljana - Brod

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a antjest » 17. Okt 2008 ob 15:27

Fora te preusmeritve je, ko ti kličeš nekoga centrala prekine tvoj klic. Pokliče tistega ki ga hočeš klicat in tebe nazaj. Tako plača operater (v tem primeru T-2)samo zaključevanje klicev v tujem omrežju in ne začenjanje klica (razen tistega kratkega za klic centrale). Razlike v ceni so pa kar znatne. Jasno drugi operaterji niso neumni in blokirajo tak promet.
To pomeni, da se ti telefon prijavi na omrežje, ker pogodba o roamingu je, ne moreš pa klicati in biti klican, ker je active divert blokiran. Tega pa ne veš dokler ne poskusiš klicati, za druge si pa v tem času nedosegljiv.

Pri M@tel lahko ta divert vklopiš in izklopiš s kodo preko telefona. Vsaj tako je bilo včasih.
T-2 ima to na SIM, oz. v centrali in je stalno vklopljeno in s kodo ne moreš izklopiti.

Po dosedanjih izkušnjah samo veliki (bivši nacionalni) telekomi nimajo vklopljene te blokade. Mogoče je kaj zveze z prevladujočim položajem na trgu.

Nisem iz foha zato sem mal po kmečko povedal. Upam, da razumeš.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Okt 2008 ob 09:04

Lep pozdrav vsem iz Ukraine, kjer se mi ponavlja zgodba iz Madžarske :roll:
Mobilna cifra, ki ima vklopljen data paket, se konekta in deluje v vseh omrežjih, druga, ki pa nima, pa samo na eno mrežo in še to občasno, včasih pa tudi ne :lol: Pokritost je zelo slaba in če nimaš možnosti priklopa na vse mreže, si dober del brez povezave.
Hvala bogu, so Ukrajinci zelo prijazni, odkriti in ustrežljivi in imaš povsod kjer je možno na voljo odprt WI FI, tako da se lahko prijavim in kaj napišem z mojo iGračo :pivo:

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a lithium » 18. Okt 2008 ob 09:38

Mislim, da bi te moral T-2 plačevati (ali ti vsaj ponujati brezplačno telefonijo), ker si očitno edini, ki zares testira njihov "roaming" :lol:

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Okt 2008 ob 21:54

Ni meni do tega, da bi bilo kaj zastonj, ampak zato pišem, da bi počasi dojeli da so napake in da se odpravijo in ne da vsakokrat po neuspešnem roamingu kličemo na HD!

Edit za Ukrajino:

Po novem nobena mreža več ne deluje :roll:

Zaklenjeno