Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Jul 2008 ob 11:34

@Nimda: ne, ni iz Zagorja (in ne vem, kaj me z Zagorjem povezuješ :nevem: ) in tudi Branko ni nasilen, je pa vztrajen :hudicek:

@odpisani: jaz sem prenos zaustavil, ko sem na tem forumu prebral, da roaming v tujini ne deluje.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 10. Jul 2008 ob 12:17

OK, potem to ni ta Branko. Ampak potem očitno tudi ti nisi tisti Bine, ki ga jaz poznam! :o
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Jul 2008 ob 12:21

Ne vem koliko Binetov ti poznaš.
Jaz samo dva (sebe in očeta) ;-)
Slika

Uporabniški avatar
Cornelius
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 6. Feb 2008 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: 8 Mb

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cornelius » 10. Jul 2008 ob 14:49

Ma kaj se spet najde kakšen pametni pa soli pamet glede
off topicov, saj ni foruma na tem svetu in od leta 1994 ko sem
prvic dobil e-mail in se povezal na talijanski internet sodelujem
na forumih. Če napišem belo se bo najdel nekdo ki bo napisal crno
in obratno. Dajte mal več tolerance prosim lepo.

Ni teme a da je 100% strogo ta tema. In nobeden ni nasilen, le povem, da
imam p.k. amaterizma. Amaterizem je nekaj kar prihaja
iz vere v samega sebe in nespoštovanja osnovno tehničnih,
moralnih, strokovnih, učnih in ostalih pravnih zadev (ali po domače
rečeno-sam svoj majstor) za vse.

E toga se je treba bati. Iz tega izhajajo d.o.o.-ji ki vse vejo
in vam za dnar naredijo vse.

Strogo profesionalno področje naj bo samo za strokovnjake in
amaterjem (izjeme vsaka vam čast na trudu) tukaj ni mesta.

T 2 kot novi mobilni operater NE more tega delati kar dela. PIKA.
Nedopustno. :grrpc:

p.s. off topic - Bine hvala za lepe besede in pomoč v teških časih, saj je res tudi na Japonsko sem šel 2.7.07 iz Qatra
da im dokažem, da ni vse v denarju temveč v spoštovanju do denarja katerega smo dali za nekaj
kaj naj bi delovalo ali bilo kvalitetno. A T2 enako kot LOLVO si nekaj takega ne morejo dovoliti.
Kar se tiče podmorja ko sem se kot otrok potapljal je bilo vsega a ti povem da je prazno, ni več niti ene uhaste školjke
ali so samo majhne in teh je teško najti. Da o ostalih školjkah v katere smo dajali lampice in jih
prodajali turistom ni duha ni sluha...sam na globinah od 18 m dalje... :neutral:

Vem pa kje je ogromno amfor in te so samo za gledanje. Italijanske puške in topovi za Pomerskim otokom. Polno. :aa:

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 10. Jul 2008 ob 15:38

He, he... da ne boš šel tokrat v sam Vatikan reklamacije urejat :mrgreen:
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a dal » 10. Jul 2008 ob 19:51

"Roaming" T-2 še vedno ne deluje

Ljubljana - Kljub zagotovilom iz T-2, da bodo možnost mobilnega gostovanja po več kot enomesečnem nedelovanju vzpostavili najkasneje včeraj, njihovi uporabniki v tujini še vedno ne morejo telefonirati tako v Slovenijo kot v tujino. "Smo v stiku z operaterjem, s katerim imamo sklenjeno celotno mednarodno gostovanje, več kot to, da pritiskamo nanj, pa ne moremo storiti," so nam pojasnili v službi za odnose z javnostmi T-2.

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Ogo » 10. Jul 2008 ob 21:56

T-2ju se še sanja ne, kaj je vzel za roaming solucijo, to je glavni problem. In seveda se uče mobilne telefonije na plečih svojih naročnikov. Totalno diletantsko od A do Ž. :grrpc:

Ogo

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Krypto » 10. Jul 2008 ob 23:06

Ne pretiravaj, ko bo enkrat zakurblal se vam bojo še sline cedile. Zase vem da se mi več kot očitno splača. Račun za mesec junij dobrih 9€, medtem ko je bil mobitelov za maj čez 30.

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a andrejs » 10. Jul 2008 ob 23:16

se popolnoma strinjam da se bo marsikomo poznalo na računu.

:hudicek: če pa jih polovica uporabnikov ne more klicati, pol časa ne moreš klicat torej tudi pol časa ne moreš $$$ zapravljat.

pa brez zamere za zgornjo izjavo, malo pa moremo kritizirati T2 in roaming

to je še edino kaj jim manjka
Slika

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 11. Jul 2008 ob 00:57

T-2ju se še sanja ne, kaj je vzel za roaming solucijo, to je glavni problem.
Izbrali so eno od najboljših rešitev za roaming v njihovem položaju kot novinec na trgu. Ogromno operaterjev, ki so prišli na novo na trg, je že uporabilo tak način roaminga brez težav. Problem je samo, da so pri T-2 prepozno delali teste za roaming ali, če obrnemo izjavo okoli, prezgodaj začeli prodajati mobilno storitev.

Sicer je pa Mobitel že točno pred enim letom podpisal s Telefónico za isti roaming kot zdaj T-2 :
http://www.mach.com/about/press-room/pr ... ly2007.php

Se mi nekako zdi, da bosta Si.Mobil in Tuš oba sledila kmalu, če nočeta ostati outsiderja...

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a madpanter » 11. Jul 2008 ob 07:35

Krypto napisal/-a:Ne pretiravaj, ko bo enkrat zakurblal se vam bojo še sline cedile. Zase vem da se mi več kot očitno splača. Račun za mesec junij dobrih 9€, medtem ko je bil mobitelov za maj čez 30.
Nič ne pretiravajo. Tako kazen bi moral vam odalamit, da bi vas z stolov vrglo zarad zavajanja potrošnikov :namrec: kar se greste je nedopustno in popolnoma amatersko :aa: In tuki ni primerjava računov med operaterji ampak storitve ki pri mobitelu delajo pri T-2 kljub reklamam ne. Sramota. Dobro da nisem šel iz simobila da sem počakal par userjev da so potestiral. Aja pa zakurblal ste 1 mesec nazaj al to kurblate na obroke, ko starega fičkota?

P.S.

Kaj ste res taki amateri, da niste med testnim obdobjem probaval roaming? :car:

P.S. 2:

V luči dobrih poslovnih odnosov bi lahka jim odšteli naročnino ker so teli ljudje vaši post beta test userji, in če imate kej obraza boste to tudi storili.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 11. Jul 2008 ob 12:04

Branko - hrvaška zna že danes zalaufati roaming ;-)
Slika

VASkO
Znanec
Prispevkov: 99
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 18:38
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a VASkO » 11. Jul 2008 ob 13:28

pol pa svizec zavije čokolado...

didi
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:17
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a didi » 11. Jul 2008 ob 15:23

peterdoo napisal/-a:
T-2ju se še sanja ne, kaj je vzel za roaming solucijo, to je glavni problem.
Izbrali so eno od najboljših rešitev za roaming v njihovem položaju kot novinec na trgu. Ogromno operaterjev, ki so prišli na novo na trg, je že uporabilo tak način roaminga brez težav. Problem je samo, da so pri T-2 prepozno delali teste za roaming ali, če obrnemo izjavo okoli, prezgodaj začeli prodajati mobilno storitev.

Sicer je pa Mobitel že točno pred enim letom podpisal s Telefónico za isti roaming kot zdaj T-2 :
http://www.mach.com/about/press-room/pr ... ly2007.php

Se mi nekako zdi, da bosta Si.Mobil in Tuš oba sledila kmalu, če nočeta ostati outsiderja...
Tole je pa nekaj cisto drugega - gre samo za Clearing in Settlement (po domace izmenjava podatkov in zaracunavanje) ne pa zagotavljanje roaminga. V tem primeru se operaterja individualno dogovorita za roaming in uredita nastavitve v omrezju (in izmenjata SIM kartice, ki sluzijo testiranju in troubleshootingu, cesar predpostavljam pri T-2 niso naredili), samo izmenjava podatkov in placila gle preko klirinske firme.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 11. Jul 2008 ob 15:44

Saj ni govora o tem, da bi bili kakršnikoli problemi s klirinško firmo. :namrec:
Optika 100/10

Zaklenjeno