Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Abigor » 26. Jul 2008 ob 09:46

Kako je pa kaj z roamingom v Nemčiji ? Pred 14 dnevi še ni delal.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 26. Jul 2008 ob 22:43

Ali bo gostovanje delovalo tudi v vipnet omrežju?

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Seeker » 26. Jul 2008 ob 22:48

Bo ko bo konec bikoborb.

Uporabniški avatar
Cornelius
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 6. Feb 2008 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: 8 Mb

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cornelius » 27. Jul 2008 ob 10:43

Wow Bine tudi tukaj CENZURA dela 100 na uro...
napisal sem da je T2 en veliki shit in so mi celotni post zbrisali.

T2 na HRVASKEM deluje LE DELNO. Kar pomeni, da ce hocem poslati nekokmur v tujino
SMS v ene drzave deluje v druge NE. In obratno.
Preveril vceraj z Rusijo, Slovenijo Simobil in Srbijo. Beda od bede in prosim
brez cenzure ker grem v Bauhaus kupit sekirce. Jasno? :blbl: :blbl: :blbl: :hudicek: :grr:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Jul 2008 ob 12:47

@Cornelius : Ocitno si zelo razgledan,ce imas veze po celem svetu zato ti svetujem,da jih malo povprasas kaj je to bonton in kultura izrazanja :beri:
Ce ti je kdo pobrisal tvoje izpade samo :car:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Krypto » 27. Jul 2008 ob 17:53

bierbauch napisal/-a:Mah, kaj mi pomaga Hrvaška, če grem v ponedeljek za 11 dni na Santorini (Grčija).
Zadevo bom rešil preprosto tako, da sem kupil SiMobil Halo paket, naložil še 20 EUR na račun in v ponedeljek zjutraj (pred odhodom) bom lepo mvklopil preusmeritev na Halo. In ko bom dobil račun, bom lepo zračunal, koliko so me preusmerjeni klici stali itd. in vse skupaj posal na T-2 skupaj z zavrnitvijo računa. Mimogrede Halo sim kartica stane 16 EUR (od tega je 5 EUR dobroimetja).

-- bierbauch
Optimist :D

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a andrejs » 27. Jul 2008 ob 22:06

zakaj optimist

tako se zadevi streže, lepo vzameš telefonijo pri konkurenci, vse klice lepo vneseš v tabelco, preračunaš koliko škode so ti naredili in to je to, še vedno boljše da se sprijaznijo z povračilom stroškov na tak način kot da dobijo račun za nastalo poslovno škodo na podjetju zaradi nedosegljivosti.
Slika

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 27. Jul 2008 ob 22:23

Krypto, kot je iz navedka pod tvojim imenom razvidno, si zaposlen na T-2ju in na tem neuradnem (kar solidnem in uporabnem) forumu na nek način s svojim statusom "pooblaščen" za pomoč in svetovanje uporabnikom tega foruma in T-2 storitev nasploh.

Drži ? Drži!

Kot tudi drži, da roaming ne dela. Kar je 9.7.2008 opazil tudi sam T-2.

Drži? Drži!

Upam, da se strinjaš z mano, da ko gre človek dandanes v tujino na dopust, poslovno ali iz katerihkoli drugih razlogov, vzame mobilnik in z njim povezane storitve s sabo, da je v stiku z domačimi, prijatelji, poslovnimi partnerji, delodajalcem... To danes ni več nadstandard, ampak norma.

Drži, da to velja tudi zate?

In zdaj imamo dve skupini uporabnikov T-2 UMTS storitev. Prvi so tisti, ki so se nasedli samohvali o roamingu z več kot 600 operaterji v cca 180 državah in se znašli v mrku, drugi so pa tisti, ki so na tem forumu ugotovili, da roaming ne deluje in so se pač morali znajti vsak na svoj način z veliko količino nejevolje in nezaupanja v T-2 UMTS storitev.

Komu je namenjen tvoj ciničen komentar?
Če že uradni T-2 mučka drekec-pekec, ima lahko vsaj neuradni forum obraz. In malo vesti.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 28. Jul 2008 ob 00:11

Pametno napisano. :plosk:
Dvomim pa da so sposobni kaj o tem napisat kar si sam napisal.
Zato pa je tišina z njihove strani... :roll:
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Krypto » 28. Jul 2008 ob 12:24

No da razrešiva Novi trg 10, res je imam naziv t2jevec, vendar pa nisem zaposlen na T-2. Zaposlen sem pri enem od zunanjih izvajalcev, ta naziv pa imam zgolj zato da uporabniki ne dajejo svojih podatkov komurkoli. Če se le da komu pomagati sem še vsakomur, vendar vse kar napišem na tem forumu je zgolj moje mnenje, in ne uradno stališče T-2. Toliko o tem.

Glede ciničnega komentarja. Če greš v tuš in kupiš pokvarjeno salamo, a greš tudi potem v merkator po novo in neseš račun potem v tuš? Dejstvo je da VSAK lahko račun zavrne, lahko toži firmo zaradi poslovne škode etc etc Še nikoli pa nisem videl da bi komurkoli plačevali račune konkurenčne firme, zaradi sicer lastnih napak. Če so že komu na tak način povrnili karkoli vzamem tudi ciničnega optimista nazaj in se posujem s pepelom. Do takrat pa moj komentar ostaja.

Kot vidiš sem tudi sam uporabnik T-2 mobilne telefonije, vendar sem na srečo(žalost) še vedno vezan pri mobitelu, tako da v tujini rešujem težave na ta način da imam pri sebi še vedno mobitel kartico. Nisem pa še pomislil na to da bi šel na T-2 z mobitel računom in zahteval od njih povrnitev stroškov. Zavrnitev naročnine da, da mi plačajo nek drug račun pa ne. Tako kot sem napisal, če komu povrnejo nej to napiše, da še sam to naredim.

@Downtaker Tišina je zgolj zato, ker to da nekdo dela na T-2 še ne pomeni da ima vse informacije pri roki. Tisti ki vejo točno kaj se dogaja pa sem gor definitivno ne bodo zašli. Z drugimi besedami, sam osebno v tem trenutku vem toliko kot ti.

Uporabniški avatar
DownTaker
Starešina
Prispevkov: 1636
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 14:28
T-2: Že imam
Paket: Telekom
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a DownTaker » 28. Jul 2008 ob 16:32

Sej moj post ni letel točno na tebe, ampak na vse tiste T2-jevce ki delajo direktno na T2, so celo tu na forumu ter berejo in vejo za kaj se gre. Ampak pač tega ne bodo šli sem pisat zakaj je tako kot je.
Gre se predvsem za to, da je za nastalo nekdo/nekaj kriv/o in s tem bi moral nekdo prevzet odgovornost za nastalo. Pri tem pa jasno in glasno obvestiti vse uporabnike pri uporabi storitev, da le te niso popolne. To je to kar so vsi uporabniki dožni dobit, ker plačujejo te storitve.

Sej na koncu pa bomo spet pristal pri tem da je to le in samo neuradni forum... :roll: :jao:
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 28. Jul 2008 ob 18:35

Ali prenos podatkov deluje na Hrvaškem?

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Bine » 28. Jul 2008 ob 19:28

Krypto: primerjava s pokvarjeno salamo je brezvezna. Če že igraš tule vlogo odvetnika T-2, daj nehaj takšne neumnosti klatiti.
Preberi si kaj na temo "storjena poslovna škoda" ali pa kaj na temo "zavajanje potrošnikov", ipd.
Poslovna škoda je izterljiva in če ti to ni jasno potem ti ni pomoči :hudicek: , seveda pa je vprašanje, če se bo kdo od oškodovancev poslužil teh možnosti.

No, Branko je kar vztrajen in zna biti zanimivo ;-)
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Krypto » 28. Jul 2008 ob 19:41

Če nisi v stanju prebrati vsega kar sem napisal, potem tudi tebi ni pomoči.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 28. Jul 2008 ob 19:47

Naj kdo proba odgovoriti na moje vprašanje drugače pa vidim, da gre tema izven koncepta.

Zaklenjeno