Roaming

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 7. Avg 2008 ob 00:09

Torej...,da ne bo tolk off topic: tista alternativa je za povprečnega uporabnika čist o.k. (se pravi simka drugega operaterja), in to delam tudi jaz. In zaenkrat ostaja moja primarna štev pri mobitelu, kljub temu da mi cenovno paše t2, ampak dokler ne bodo zadeve poštimane ne bo moja primarna štev na t2 :aa: ...plus da se poštimajo še določene dodatne storitve od mobilnega bančništva pa še kaj bi se našlo...
Ampak za nekega pravega poslovneža pa to ni najboljša reštev,sploh pa če je v dobri veri prestavil svojo št v t-2, v tujino gre recimo večkrat ne mesec in zdej pa ni dosegljiv, en krog prijateljev in družine ni tak problem obvestiti kot pa en kup poslovnih partnerjev a ne?
In še vseeno se zato strinjam s tisto primerjavo ki jo je zgoraj napisal kilah bee :plosk:

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 7. Avg 2008 ob 08:39

O kakšnem mobilnem bančništvu sanjaš? Na T-2 delujejo popolnoma vse storitve govorne (pogovori, sms, mms) in podatkovne (dostop do interneta HSDPA) storitve. Vse zadeve "so poštimane".
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a kitl » 7. Avg 2008 ob 08:49

Mobilno bančništvo je kot klik na netu. Samo kolikor jaz vem za to skrbijo banke in ne operater.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 7. Avg 2008 ob 09:07

mitja_i napisal/-a:O kakšnem mobilnem bančništvu sanjaš? Na T-2 delujejo popolnoma vse storitve govorne (pogovori, sms, mms) in podatkovne (dostop do interneta HSDPA) storitve. Vse zadeve "so poštimane".
Nič ne sanjam, mobilno bančništvo obstaja že kar nekaj let, tolk za informacijo, vsekakor pa cca 5 let ziher :namrec:
link: http://www.mobitel.si/slo/ponudba/mobiu ... nistvo.asp

In ne tolmači moj post kot da t2 nima poštimano mobilno bančništvo...ej jaz nisem rekel da ga ima, ampak KO ga bo imel, da takrat pa bom prenesel svojo primarno številko v t2 in to z veseljem :car:
...namreč sem, in tudi ostajam velik :rtmT2: ...kljub težavam z gostovanjem, sicer pa kateri operater ni imel težav na začetku, ah, vsi so jih imeli, takšne ali drugačne, tudi jaz sem jih doživel, ko sem bil uporabnik gsm v prvem letu obratovanja omrežja v sloveniji.

Aja, ja kitl imaš prav, praktično lahko položnico plačaš kjerkoli ali pa opraviš prenos sredstev. Banka sama pa ne more prodajat svojih storitev preko omrežij mobilnih operaterjev, mora obstajati en poslovni dogovor banka->mobilni operater. Zakaj pa tega nimajo vse banke oziroma katere ,je pa seveda druga zgodba...

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a lithium » 7. Avg 2008 ob 11:48

mitja_i napisal/-a:O kakšnem mobilnem bančništvu sanjaš? Na T-2 delujejo popolnoma vse storitve govorne (pogovori, sms, mms) in podatkovne (dostop do interneta HSDPA) storitve. Vse zadeve "so poštimane".
Ja pa res..
-Zakaj pa še ne delajo klici siol (prenešena telekom številka) <-> t2mobile ?
-Zakaj je odzivnik o t-2 nedosegljivosti tako fajn skonfiguriran, da ti pri mobitelu ali tušmobilu požre cekine, če se oglasi "trenutno nihče ne more odgovoriti na vaš klic"?

Lithium
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 7. Avg 2008 ob 12:37

Točno lithium, prav imaš, še posebej glede: "-Zakaj je odzivnik o t-2 nedosegljivosti tako fajn skonfiguriran, da ti pri mobitelu ali tušmobilu požre cekine, če se oglasi "trenutno nihče ne more odgovoriti na vaš klic"? "
Namreč, to je zrelo za Urad za varstvo potrošnikov :grr: ...tega noben operater ne sme zračunavati :aa:

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

peterdoo
Model
Prispevkov: 220
Pridružen: 22. Jan 2007 ob 18:50
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a peterdoo » 7. Avg 2008 ob 13:01

Zakaj je odzivnik o t-2 nedosegljivosti tako fajn skonfiguriran, da ti pri mobitelu ali tušmobilu požre cekine, če se oglasi "trenutno nihče ne more odgovoriti na vaš klic"?
Zato, ker s tem T-2, Mobitel in Tuš lepo služijo. :)

Tisti, ki kliče, se T-2-ju ne more pritožiti, ker nima s T-2 nobene pogodbe. Lahko se pritoži samo na Mobitel/SiMobil/Tuš, ki se lahko pritožijo naprej T-2-ju, tem pa verjetno tudi ni do tega, da bi se kaj popravilo, ker tudi oni služijo s tem.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 7. Avg 2008 ob 14:15

Morebitno nedosegljivost je potrebno javiti na tehnično podporo. Številko, klicano številko in čas. Pri prenesenih številkah je več možnosti za napačno prevezavo klicev. To je potrebno individualno pogledati.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
lithium
Nadebudnež
Prispevkov: 463
Pridružen: 30. Nov 2006 ob 19:52
T-2: Že imam
Paket: VDSL 8/1

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a lithium » 7. Avg 2008 ob 21:17

Ni problem v morebitni nedosegljivosti!
Problem je, da kadar želim biti nedosegljiv, se ta informacija zaračunava klicočim! In to zato, ker imate napačno skonfigurirano signaliziranje odzivnika o nedosegljivosti! :jao:

In ne, številka ni prenešena. Je pure T-2 0641.
Slika
Neuradni forum Telemacha -> forum070.net

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Avg 2008 ob 23:05

Lithium... ne se matrat, ker jim ne prideš do živega... še vedno brundajo svoje: T-2 storitve so najkvalitetnejše in najcenejše! :shock:

Točno ta problem sem izpostavil že pred enim mesecem, pa še vedno ni in očitno ne bo rešen! Krivi so vsi drugi operaterji, samo oni ne!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

bierbauch
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 11. Apr 2007 ob 17:41
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH, 2xVoIP, 2xUMTS+1D
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a bierbauch » 8. Avg 2008 ob 12:56

Lep pozdrav!
Preverjeno ne deluje v Grčiji in na Madžarskem!
Dejte se zmigat! Mi punca ves čas tečnari, da zakaj nisem na Mobitelu ...

-- bierbauch
Slika FTTH 20/20
Slika > UMTS

killah bee
Navdušenec
Prispevkov: 541
Pridružen: 31. Dec 2007 ob 14:47
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IPTV-HDTV + tulifon :)

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a killah bee » 8. Avg 2008 ob 16:05

Dva meseca od splavitve telefonije in nevem koliko časa kvazi superduper testiranj, še vedno roaming ne deluje in očitno tako kaže, da še nekaj časa ne bo deloval. Edino kar so zrihtal je Hrvaška, pa vprašanje je kako tam deluje.

Sramota za tako ˝Huuudoooo˝ firmo kot je T2
Megane 225 Renault Sport

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2760
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Jaka » 8. Avg 2008 ob 16:55

Na hrvaškem deluje sms pa navadni klici za mms nevem, ker nisem probal. Kljub temu, da sem imel umts signal videotelefonija ni delovala.

Uporabniški avatar
Cornelius
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 6. Feb 2008 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: 8 Mb

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Cornelius » 8. Avg 2008 ob 19:38

Veckrat sem napisal da sem od 02.06 na Hrvaskem in so me veckrat banirali
moderatori ker lezejo v rit T2 in jutri se vrnem ter se enkrat pisem
da Roaming NE deluje in to le tako, da lahko poklices, SMS NE delujejo povsod in obcasno sploh ne mores poslati SMS
v Mobitel, Ne SImobil in vse te povratne SMS FAILED SEND cuvam
da v ponedeljek vrnem ta jajca.
In kaj spet eden T2 ejevec pise, da je Hrvaska postimana ter direktno zavaja
vse nas in ostale. NE DELUJE ROAMING IN NI POSTIMANO.
TO kar deluje za mene NI POSTIMANO. Ce nisi na Hrvaskem kot jaz ne pisi
NERESNICE ter zgini s foruma stakimi izmisoljotinami ker ce si tak jack
pridi na T2 na Brncicevo zjutraj v ponedeljek ko jaz pridem pa mi povej
v faco, DA je Hrvaska POSTIMANA? Hallo kaj se greste posamezniki na forumu?
Neuradni forum a spet svirate kot da ste g. Turk.
Pa se kako bom jezen in se drl ko tarzan ker so mi ornk zajebali ne samo posle temvec
tudi pocitinice, da sem moral vsak dan po nekajkrat na zacetku dajati ven T2 Sim in
preizskusati a deluje ter menjavati z eno drugo Hrvasko...In se kako bom jezen
naj kar policijo poklicejo da me odpeljejo. :jao: :jao: :grrpc: :grrpc: :grrpc: :car: :car:

V vse ostale drzave SMS NE mores poslati le obcasno Slo in Hrvaska.Pika. :grr:
Se Nokia N95 je ekrancek crknil po 10 dneh.
Tudi tega im vrnem ne mislim imeti telefon od 600 Euro popravljan in odpiran v Telerayu.

p.s. Bine poklici me jutri ali v soboto da ti zamenjam Xenonke. LP

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Roaming

Odgovor Napisal/-a Krypto » 8. Avg 2008 ob 23:24

No ti jim kar povej kar misliš, najboljše pa bo da greš kar k g.Turku osebno da se ne boš brezveze drl na tiste ki niso nič krivi. Tak direktor pa tako balkansko obnašanje :plosk: :plosk: Da ne bo pomote, imaš prav, sam odnos imaš pa v (nekje).

p.s. Jutri je sobota :hudicek:

Zaklenjeno