dodatne storitve in pokritost?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Zaklenjeno
lupastro
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 6. Nov 2006 ob 11:11
T-2: Že imam
Paket: 10/2, 6x telefonija, 2x IPTV
Kraj: Izola

dodatne storitve in pokritost?

Odgovor Napisal/-a lupastro » 13. Jun 2008 ob 11:19

Pozdravljeni

Glede na to, da imamo namen celo podjetje prešaltat na t-2 mobilno telefonijo, me zanima nekaj stvari:

a) Ali bo možno v kratkem (in koliko kratkem) plačilo storitev javne uprave v stilu mobitelove monete?
b) V kolikšnem času imate namen z UMTS signalom pokriti preostalo obalo (občini Izola in Piran) in ali imate namen z UMTS signalom pokriti tudi območje brkinov (natančneje vremske doline) kjer so manjša naselja in vasi trenutno prikrajšana ADSL in VDSL povezav, bi pa bil dostop do UMTS-a nekaterim odrešilna bilka (oddaljeno delo za podjetja, internetni dostop turistom za pridobivanje informacij v turističnih objektih, pa tudi za tam živeče študente in dijake)?

Pa še en predlog:
Ste morebiti kdaj pomislili, da bi lahko s kakšnim partnerjem, preko lokacij vaših baznih postaj, prvi v sloveniji ponudili uporabnikom GPS naprav možnost sprejema TMC signala za stanje na cestah, za kar bi lahko sklepali dodatne naročnine. Naročnikom podatkovnih storitev pa bi tako ponudili dodatno brezplačno storitev?
En način pridobivanja TMC informacij s strani ponudnika take storitve, je monitoring prometa preko gsm baznih postaj.
Je pa potrebno GPS napravam vseeno pošiljati TMC signal preko RDS-a, kar bi lahko zagotavljala kakšna komercialna radijska postaja z razpredeno mrežo po celi sloveniji.

To bi bilo zaenx vse :P

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: dodatne storitve in pokritost?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Jun 2008 ob 12:28

Science fiction :nevem:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

shocK
Faca
Prispevkov: 190
Pridružen: 26. Okt 2006 ob 18:01
T-2: Že imam

Re: dodatne storitve in pokritost?

Odgovor Napisal/-a shocK » 14. Jun 2008 ob 21:13

Ponavadi s takimi stvari se ukvarja Mobitel, kajti oni imajo toliko keša da si lahko privoščijo kak tak razvoj. Koliko operaterjev v tujini imajo še take možnosti kot ima Mobitel plačevanje z Moneto?

lupastro
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 6. Nov 2006 ob 11:11
T-2: Že imam
Paket: 10/2, 6x telefonija, 2x IPTV
Kraj: Izola

Re: dodatne storitve in pokritost?

Odgovor Napisal/-a lupastro » 24. Jun 2008 ob 13:07

Vidim, da ali ni casa ali pa ne interesa, da bi mi kdo dal jasne odgovore na moja vprasanja in tako, zal, ostajamo pri trenutnem mobilnem operaterju.

Mislim, da je cilj vsake fizicne ali pravne osebe racionalizirat uporabo storitev s prehodom na enega ponudnika za vse storitve, kar si zelimo tudi sami, torej internetu in fiksni telefoniji prikljuciti mobilno telefonijo istega operaterja.

Mogoce pa se bomo mi, kot podjetje, s t-2 mobilno telefonijo srecali v prihodnosti, ko bodo zadeve delovale kot bi morale in bo ponudba mobilne telefonije zrela tudi za poslovne subjekte (pa ne mislim na ceno storitev in trud ekipe t-2, ker ste tukaj enostavno favoriti in vam grejo same pohvale), kjer si podjetja ne moremo privoščiti dnevnih, kaj šele tedenskih izpadov v komunikaciji. Kritika gre na trenutno stanje kvalitete storitev (po pričanjih na forumu), pokritosti in dodatnih storitev mobilne telefonije, kar sem omenil ze v prvem postu pod tockama a in b.

Vsekakor pa vam želim obilo uspeha in hitrega odpravljanja napak, da se tudi mi cimprej resimo mobilnih monopolistov.

Glede na to, da je sedaj odprta se ena podobna debata glede dodatnih storitev, lahko to mirno zaprete.

LP

Luka

Zaklenjeno