Predčasna prekinitev pogodbe

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Matic
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 22:52
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, Telefonija
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a Matic » 23. Jul 2008 ob 14:05

V ponedeljek sem šel na T-2 mobile. V torek sem dobil SMS, da je kazen, če prekinem pogodbo 170 €! Poklical sem na support, kjer so mi povedali, da sem lahko do izteka še njihov naročnik z neko X številko (4 x 5 EUR na mesec = 20 EUR) in sem se odločil, da bom ostal in odplačal teh 20 EUR na ta način. Na supportu so mi povedali, da lahko pričakujem po pošti neko pogodbo, kjer bom lahko to označil. Ker še nisem dobil, me zanima, če je to res (glede na to, da sem na supportu dobil dve napačni informaciji v zvezi z neko drugo stvarjo). Če ni res, kaj lahko storim?

Hvala!
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a Krypto » 23. Jul 2008 ob 14:35

A lahko tole razložiš tako da je človeku jasno? Kakšna prekinitev? Kakšni penali (170€)? Kakšnih 4x5€? 5€ ne stane nobena storitev. Kakšno pogodbo nej bi dobil?
p.s. A ste bli na tripu ko ste se pogovarjal? :)

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a dbx » 23. Jul 2008 ob 14:40

Čigav SMS pa si dobil? Od SiMobila, si bil Orto naročnik?

T-2 NIMA vezave :D
Slika

Matic
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 22:52
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, Telefonija
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a Matic » 23. Jul 2008 ob 14:49

Okej, okej :D. SMS od Simobila. "Spostovani, prejeli smo poizvedbo za prenos vase stevilke. V primeru prekinitve nar. pogodbe znasajo vase obveznosti na danasnji dan 170 EUR." Na support (Simobil) so mi povedali, da je možnost, da sem še vedno njihov naročnik z drugo št. Oseba na drugi strani mi je povedala, da dobim neko pogodbo po pošti. Ker še nikoli nisem slišal za to pogdobo, me zanima, če se je že kdo znašel v podobni situaciji ali ve kaj več.
Slika

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a N7 » 23. Jul 2008 ob 14:51

sploh ne jit na T-2 dokler ne zrihtajo roaminga. po moje bo lih takrt ka se ti vezava izteče :D

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a andrejs » 23. Jul 2008 ob 17:00

situacija pri simobilu mi sicer ni znana vendar ti lahko opišem kako zadeva izgleda pri mobitelu.

- v primeru da želiš prenesti tel. številko k drugemu operaterju v času ko imaš še aktivni aneks imaš dve možnosti
1. plačaš kazenske penale v višini koliko je ostala še odprta vrednost po toji pogodbi za obstoječi aneks
2. do izteka aneksa plačuješ sedanjemu operaterju naprej mesečno naročnino, v tem primeru pač do izteka pogodbe dobiš od obstoječega operaterja vsak mesec položnico za naročnino. zdaj če ti dajo tačas drugo številko ali pa ti samo položnice pošiljajo je pa drugo vprašanje.
- v obeh primerih pa je potrebno na pogodbi pri T2 označiti katero izmed dveh varijant si izbral

- v tvojem primeru mi je sicer zanimivo to zakaj je strošek kazni tako visok, ker po pravilih kazen znaša toliko kot je bila razlika med redno ceno in ceno telefona z vezavo. Celotna kazen se potem razdeli na mesece koliko časa imaš trajanje aneksa. Na koncu pa tisti mesečni znesek pomnožiš z številom mesecev do izteka aneksa. Glede na to da si napisal da ti želijo obračunati še 4x 5€ mesečne naročnine imaš potemtakem do konca izteka aneksa še štiri mesece.
Če malo računam nazaj (170/4=42€ torej si ob 12 mesečni vezavi dobil telefon za 500€ ceneje od redne cene, v primeru da si imel vezavo na 24 mesecev paco 1000€ ceneje) je potem tvoj telefon ob nakupu bil znižan za vsaj 500€.
- preveri tudi kako je z odklepom telefona, simobil ima telefone zaklenjene in jih pred iztekom aneksa ne odklepa, tako ne verjamem da ti bodo telefon odklenili prej kot čez 4 mesece.
Slika

Matic
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 22:52
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, Telefonija
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a Matic » 23. Jul 2008 ob 18:32

Hvala za to obširno razlago. Sem bil danes v poslovalnici in so mi povedali, da ni problema. Od Simobila dobim pogodbo, kjer moram označiti, da bom ostal še njihov naročnik. Potem bom pa še 4 mesece plačeval naročnino in se odjavil. Telefon pa ne verjamem, da je bil vreden toliko. Nokia E50. Za odklep tudi ni problema, saj imam drug telefon sedaj.
Slika

matjaz1
Legenda
Prispevkov: 1328
Pridružen: 27. Jul 2007 ob 12:28
T-2: Že imam
Paket: HBO oranžni optimum
Kraj: Novo mesto

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a matjaz1 » 24. Jul 2008 ob 17:37

Mobitele morajo odkleniti. To so mi razložili v poslovalnici Mobitela v NM oz. da na Mobitelu ni več zaklenjenih aparatov. Po moje je isto na Simobilu.

Uporabniški avatar
eurodj
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 16:53
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana, Novo mesto
Kontakt:

Re: Predčasna prekinitev pogodbe

Odgovor Napisal/-a eurodj » 24. Jul 2008 ob 18:02

Simobil vse telefone zaklepa, odklene jih po pretečeni 2-letni pogodbi, pri Mobitelu morajo biti vsi telefoni odklenjeni, Tušmobil jih ne zaklepa
Slika Slika

Odgovori