Mobilni internet - on line igre lag

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
secerni
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 19:23
T-2: Že imam
Paket: mmobilni internet / optika

Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a secerni » 29. Avg 2008 ob 19:39

Pravkar testiram Novatelov mc930d usb hsdpa modem na svojem laptopu. Poleg imam osebni računalnik na optiki. Mobilni internet dela odlično, ko brskaš po netu, si na msnju, downlodas preko mule, torrentov etc...

Prijavil sem se v WOW : 580 ms latency. Osebni računalnik, amis optika, kaže 50 ms. Glede na različen način prenosa podatkov, fiber vs radio valovi, ali je realna možnost za zmanjšanje laga, ker je to poleg nepokritosti verjetno edina omejitev napram optični povezavi ?

Ali obstaja kakšna ojačitev signala, prosim, če ima kdo kaj več znanja, da mi malo razširi pojme :) Sicer sem stvar sprva mislil voziti preko N95 vendar bi rezultat zagotovo bil slabši ?
He who dares wins

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a Malkec » 29. Avg 2008 ob 19:41

Jaz sem testiral in je preko umts-a bilo nekje 60-80ms zamika ne pa 580... :nevem:

Uporabniški avatar
secerni
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 19:23
T-2: Že imam
Paket: mmobilni internet / optika

Re: Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a secerni » 29. Avg 2008 ob 19:55

Signal v Šiški je 4 črtice. Preveril sem in spet mam latency previsok za normalno igranje oziroma bolj za pve, nekje na zgornji sredini rumene cone...no danes stestriam preko noči in jutri preko dneva. Vsaka izkušnja in nasvet je dobrodošla :hmm: .
He who dares wins

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Sep 2008 ob 07:55

amis optika :?: :?: :?: daj poslikaj malo zadevo, modem, terminalsko opremo, pinge prilepi :mrgreen: sramuj se da tega nisi prej storil :mrgreen:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

coach_th0rest
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 11:14
T-2: Že imam
Paket: mobilni internet

Re: Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a coach_th0rest » 2. Sep 2008 ob 11:19

Po mojem skromnem mnenju, je mobilni internet vse prej kot primeren za online igre. Lag že zaradi narave tehnologije vedno bo, res ne moremo primerjat kablovja z RF. Saj tudi še tako dobri WI-FI dostopi topogledno niso ravno primerni za igre.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a KoMar » 2. Sep 2008 ob 16:33

secerni, jasno, da je lag, halooo... ne vem, kaj si ti pričakoval? Da pa potem še primerjaš UMTS internet z optiko, je pa naravnost absurdno.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet - on line igre lag

Odgovor Napisal/-a madpanter » 3. Sep 2008 ob 07:32

No bom zaupal izkušnjo prek mobitel UMTS. Skratka pri fotru ima edino možnost za internet UMTS. Signal je bolj bogi ampak ok. Ima iskrino anteno in kartico globetrotter gt max 7.2 ready, vse je prikljuceno v Linksys wrt54G3G (umts router). Skratka preden je mobitel vun dal unlimited internet in antena ni bla obremenjena je internet letel z do 3mbiti sedaj gre komaj preko 512kbit. Pingi so prej bli do www.mobitel.si tam do maksimum 100ms sedaj 300-700ms. Tko da če antena ni obremenjena potem tui vec, ko 100 pinga do operaterja nebi smelo bit.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori