Mobilni internet

Vse o T-2 mobilni telefoniji
gusti
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 15:12
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a gusti » 1. Okt 2008 ob 18:41

Lep pozdrav vsem.
Bom kar sem zastavil vprašanje da nebom odpiral novih tem.

Včeraj sem šel po sim kartico za t-2 umts, kartico sam v svoj umts telefon (k600i), vse skupaj povežem z rač. in zadeva seveda igra kot mora okrog 45KB/s :car:
Ker bi pa rad imel višje hitrosti prenosa podatkov (hsdpa) pa si bom nabavil usb modem ZTE MF622, ki se prodaja drugače v mobitelovem paketu. Zanima pa me a se da dobit kje kakšne bolj podrobne tehnične specifikacije tega modema? Zanima me tudi, koliko je močna antena v tem ključku :nevem: ? Z mobitelom imam na oknu od 2 - 4 črtice signala od 5ih. Odvisno kako obrnem telefon, če ga pa skrijem za steno pa takoj zmanjka signala. Zej pa nevem, a taki ključki kaj slabše vlečejo kot mobiteli, ali je podobno?

Prosim za pomoč.
Hvala.
Urban

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Okt 2008 ob 20:51

Če imaš slab signal bi predlagal nakup pcmcia HSDPA ali HSUPA kartice z možnostjo priključitve na zunanjo anteno. Lahko pa daš usb ključek /modem v kakšno alu parabolo in testiraš.

gusti
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 15:12
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a gusti » 7. Okt 2008 ob 10:39

Spet da nebom odpiral drugih tem, malih oglasov pa tudi nisem nasel.
Kupim Novatel mc930d/950d po čim bolj ugodni "študentski" ceni :D
Ponudbe na PM.
LP

Vodokotlič
Faca
Prispevkov: 140
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:54
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Kranj

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Vodokotlič » 8. Okt 2008 ob 15:53

Načeloma ti modemi slabše lovijo signal kot mobiteli. Dobra stvar je, da se pri nekaterih modelih lahko doda zunanja usmerjena antena.

tadei
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 1. Jun 2008 ob 19:17
T-2: Že imam
Kraj: Velenje
Kontakt:

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a tadei » 9. Okt 2008 ob 10:07

Ali prikaze t2 signal na telefonu tudi pod imenom VEga 070 ? ali ni to to

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a jurcek » 9. Okt 2008 ob 10:19

tadei to kar si ti omenil je tušmobil.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a madpanter » 9. Okt 2008 ob 10:28

pcmcia kartica definitivno boljše kot usb donglčki. Dokler ta mala sranja nebojo meli konektorja za zunanjo anteno bodo sranja :mrgreen: . Sam ti povem testiral tiste huwaei pa so mi podn vlekli medem ko globetoroter gt max 7.2 ready glih za glih potegne UMTS signal in imam to kartico vštekano v router linksys wrt54g3g in deluje net lepo po celi bajti za vse kible ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

gusti
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 15:12
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a gusti » 9. Okt 2008 ob 11:50

Če greš na mobitelovo spletno stran in greš pod primerjalno tabelo, tam izbereš USB modeme in nato novatel mc930d in mc950d, ter jiva primerjaš za oba piše da imata priključek za zunanjo anteno. Potem je tam napaka?

Edit: Ok sem že našel: nek adapter rabiš http://www.poyntingdirect.co.za/Product ... d=ADPT-025

Ah sam pomoje mi bo vseeno delalo na mc950d brez antene če imam sedaj 3-4 črtice signala na umts telefonu :nevem: . Če ne bom pa naredil eno home made parabolo in modela za tortice, kot sem že zasledil nekje na forumu :blbl:

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Okt 2008 ob 14:06

Če imaš 3-4 črtice na telefonu potem ti mora MC950D delovat normalno. Jaz imam pol manj signala in deluje ok.

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 9. Okt 2008 ob 15:06

Hm... sicer na mobitelu imam skoraj poln signal na usb modemu 2 do 3 črtice... ampak upload mi ne pride čez borih 15 kb/s čeprav download leti približno do 300kb/s... Kaj pa bi lahko bilo tukaj za ... :(

gusti
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 15:12
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a gusti » 10. Okt 2008 ob 12:47

Jaz imam zelo podeben problem kot Enter4 in sicer:
Slika

Kupil sem čisto nov modem novatel mc950d, signala imam 3 črtice od 5ih, download mi dela super in sicer tut do 500KB/s uploada pa ni in ni. Ko se pa zamenjal z mobitelovo kartico pa mi je upload takoj skočil na dober megabit (pa sem skril ključek za zid da je bilo približno enako signala kot pri t-2ju, 3 črtice), tako da verjetno ni problem v modemu.
A ve kdo zakaj se gre, al bo treba na HD poklicat? Na net se pa povezujem iz gerbičeve ulice (Vič) v Lj, moje okno pa gleda direkt proti ljubljanskemu gradu. Kje je t-2jev oddajnik v centru pa nevem.

P.s.: Če je še kje kakšen revež kot smo mi študenti in bi rad prišel do poceni novega modema, vam povem moj recept. Na info@mobitel.si sem pisal in vprašal če imajo slučajno kakšen modem z lepotno napako ali pa da je rabljen. Reci, piši čez 3 dni mi odpiše prijazna uslužbenka, da imajo čisto nov modem Novatel MC950d z lepotno napako in da če ga želim, stane to CELIH 80€ :owned: :blbl: :D Ponudila se je tudi, da mi ga pošlje v najbližji mobitelov center, da nebom imel daleč :D Ker sem modem hotel takoj mi ga je lepo rezervirala in hitro sem odšel na vilharjevo. Pridem tja, in mi prodajalka reče, da je edina lepotna napaka to da nima original škatle :blbl: Garancija pa to pa velja enako kot za vsak drug modem. :car: :car: :car: Če koga zanima naj pošlje mail in povpraša. Teh modemov verjetno nimajo več, vem pa za eno sierra pcmcia kartico, ki jo imajo v MC Slovenj Gradec prav tako za 80€

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a madpanter » 10. Okt 2008 ob 12:52

katera siera kartica?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a matjazc » 10. Okt 2008 ob 13:41

Mene tud zanima zakaj je upload na podatkovnem paketu UMTS tok svoh?

gusti
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 29. Avg 2008 ob 15:12
T-2: Že imam
Paket: T-2 UMTS

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a gusti » 10. Okt 2008 ob 14:15

madpanter napisal/-a:katera siera kartica?
Uf a veš da se ne spomnem več, zapisal si pa tudi nisem. Vem samo da je bila siera kartica, z možnostjo priključitve zunanje antene. Po moje najboljš, da si najdeš tel. številko od MC Slovenj Gradec in pokličeš. Imeli so jo pa še to soboto, tako da verjetno je še.
matjazc napisal/-a:Mene tud zanima zakaj je upload na podatkovnem paketu UMTS tok svoh?
Potem očitno jaz nisem osamljen primer. A ve kdo od "neuradnih" t-2jevcev kaj več?

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Mobilni internet

Odgovor Napisal/-a Mark » 10. Okt 2008 ob 18:37

Danes narejen na hitro en speedtest v MB. Oddaljenost od umts antene cca 1500m (Glej screenshot). V downloadu gre še več iz HTTP in FTP.

Slika

Odgovori