Maksimalne in realne hitorsti v t-2 mobilnem omrežju

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Maksimalne in realne hitorsti v t-2 mobilnem omrežju

Odgovor Napisal/-a sword » 17. Sep 2008 ob 00:07

Pr svoji N70 sem mal zmeden s temi standardi, pa s katerim se dejansko potem poveže. Ima namreč GPRS, EDGE ter UMTS podporo, kolkr vem HDSPA nima.

1. Zanima me, koliko je največja hitorst, ki jo N70 lahko doseže, če ma kdo izkušne oz. se spozna?
2. Poleg tega pa me zanima tudi realna hitrost z vsemi motnjami/oddaljenostjo, po vaših izkušnjah?
3. Morda obstaja (je v pripravi?) graf hitrosti povezave v odvisnosti od oddaljenosti, kot je narejen za VDSL?

ŽGI
Faca
Prispevkov: 115
Pridružen: 2. Sep 2008 ob 10:30
T-2: Že imam
Paket: 100/100 + IPTV
Kraj: Novo mesto

Re: Maksimalne in realne hitorsti v t-2 mobilnem omrežju

Odgovor Napisal/-a ŽGI » 17. Sep 2008 ob 01:52

1. Tvoj telefon podpira 3G do 384 kbps. več info na http://www.gsmarena.com
2. Od bazne postaje sem oddaljen približno 1km (zračne linije) na speedtestu se kazalec za DL ustavi na 4000 do 5000 kb/s (odvisno od dneva :twisted: )
UL je druga zgodba, tu je tudi odvisno ali imaš HSDPA ( High-Speed Downlink Packet Access ) ali HSUPA ( High-Speed Uplink Packet Access ) modem
3. Izdelava grafa hitrosti v odvisnosti od razdalje je nesmiselno delat ker na to ne vpliva samo oddaljenost od bazne postaje kot pri vdsl od centrale.

EDIT: Uporabljam pa ZTE MF622 modem
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Maksimalne in realne hitorsti v t-2 mobilnem omrežju

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Sep 2008 ob 19:56

Imam eno N70 in tukaj se ne moreš veselit kakšnih večjih hitrosti, do 384 kbps (Za kakšne novice in manjše maile zna biti ok)! Če želiš telefon za internet, bo potrebno nabavit kakšnega, ki ima HSDPA!

Ali nabavit ustrezen USB modem! Recimo kakšni Huawei so ugodni in dobri (Pravkar enega testiram), Novatel pa je najboljši po mojem mnenju!

sword
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 2. Dec 2007 ob 21:16
T-2: Že imam

Re: Maksimalne in realne hitorsti v t-2 mobilnem omrežju

Odgovor Napisal/-a sword » 18. Sep 2008 ob 06:35

Hvala za odgovora :) Sem si včeraj naročil še UMTS (ob menjavi kartice za roaming), pa zaenkrat dela ok ... lih torrente ne bom vleku, za brskanje pa še gre.

Drgač pa N70 uporabljam kokr modem pa z bluetoothom povezan na n810. Sem gledu tud kakšne pocen HDSPA telefone, presenetljivo jih je izredno mal ... SE ma ene 3, nokia ene 4 in to je od uveljavljenih firm pri nas vse.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Maksimalne in realne hitorsti v t-2 mobilnem omrežju

Odgovor Napisal/-a madpanter » 18. Sep 2008 ob 15:26

Hitrost je dokaj relativna. Dosti je odvisno tui koliko je antena obremenjena. Pri fotru, ko ni obremenjena na mobitelu dela tam do 2mbita vcasih ko je lep dan tui 3mbit (razdalja 4,5 - 5 km od antene zracne linije) drgač pa odkar ma mobitel neomejen prenos pa redkokdaj pride cez 0,5mbit ker je antena preobremenjena. Nažalost tam ni možnosti širokopasovnega neta in je to edina alternativa.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Odgovori