Ustrezen mobilni telefon

Vse o T-2 mobilni telefoniji
mik
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 10. Okt 2008 ob 09:49
T-2: Že imam

Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a mik » 10. Okt 2008 ob 09:55

Kakšen mobilni telefon potrebujem, če želim postati naročnik T-2 mobilne telefonije? Potrebujem UMTS telefon ali zadostuje kakšna starejša verzija telefona, npr. Nokia 3510?

Hvala za odgovor.

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a buneech » 10. Okt 2008 ob 09:56

Dokler deluje MVNO omrežje preko Mobitela, lahko uporabljaš tudi Nokio 3510, ko bo pa dovolj pokritosti, da bodo lahko izklopili MVNO pa kar po UMTS terminalu posežt :)
Trolling is a art.

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a lukec » 10. Okt 2008 ob 09:56

v tem trenutku ti zadošča navaden GSM telefon. čez par let pa boš potreboval UMTS telefon. tako da ta tvoj telefon je čisto vredu za t-2 mobilno telefonijo. ne boš pač mogel pošiljat mms-jev in še nekaj stvari uporabljat.

lp
Slika

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 12. Okt 2008 ob 23:22

če prav razumem....imam mobitel ki podpira...mms, razšretivene kartice..fotkič..samo UMTS-a nima in zaradi tega ne bom moral pošiljat mms-ov?

Namreč imam Nokio 5300 in Sony Ericssona W710 zame osebno dost vredu telefona..v enem imam T2 sim kartico, v drugem pa IziMobil in v nobenem nimam nikoli T2 omrežja če iščem omrežje, tudi tam kjer naj bi bil signal, po resnici povedano imam IziMobil samo zato, da lahko pošiljam MMS sporočila, ker svoji boljši polovici zmeraj napišem daljše sporočilo in če napišem SMS je tako daljši kot 1sms ..MMS za samo besedilno sporočilo pa še nisem presegel 100kb in pišem tako dolgo koliko želim.

Pravkar sem pa gledal neki simobil ponudbe ki imajo sms-e zastonj...bom videl čez mesece..kako se bodo zadeve uredile pri T2..drugače bom šel od T2...če ne funkcionira tako kot bi si želel..samo mislim in upam, da T" samo rabijo svoj čas..samo, da ta čas ne bo povozil preveliko populacije!

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a emanresu » 13. Okt 2008 ob 00:23

Brez UMTS telefona ne moreš biti v T-2 omrežju, kar je pa pogoj, da lahko pošiljaš MMS.

KTr1sk
Uporabnik
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Mar 2008 ob 15:17
T-2: Še nimam
Kraj: ok. Celja

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a KTr1sk » 13. Okt 2008 ob 07:03

to je šele bedno in verjetno bo zmearaj tako, da če nimaš UMTS mobitela ne boš moral mms-ov pošiljat, to je pa je bedno in verjetno edini operater ki ima takšne pogoje...še dobr da imam dodatno IZmobil ki je "kr nekaj"..ampak dela pa vse..ni da ni..lol

mik
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 10. Okt 2008 ob 09:49
T-2: Že imam

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a mik » 13. Okt 2008 ob 08:11

Kaj pa, če želiš samo telefonirati in pošiljati SMS-je? Če prav razumem, v tem primeru v omrežju T-2 zadostuje NE-UMTS telefon?

matjazc
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Avg 2007 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: FTTH+IPTEL+HDTV
Kraj: Ljubljana

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a matjazc » 13. Okt 2008 ob 08:16

Tako je.

Uporabniški avatar
moho
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 21:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Kras

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a moho » 13. Okt 2008 ob 08:39

Zdaj me je vaša debata malo zmedla: Eni pravite, da če nimaš UMTS telefona se ne moreš niti prijaviti v T-2, drugi pa ravno obratno. Večkrat sem v LJ ali v KP, pa mi ne najde T-2 signala (niti avtomatično niti ob iskanju) na moji SE P1i. Je pa res, da sem imel vklopljen samo GSM, ker se baterija manj troši.
Torej moje vprašanje: če pridem na območje, ki je pokrito s strani T-2 ali obstaja možnost takšne nastavitve, da telefon avtomatično preklopi na ta signal ali ne?

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a BOBI » 13. Okt 2008 ob 09:02

Mislim da ne obstaja neka avtomatska nastavitev na telefonu samem, imam pa občutek da sama SIM kartica ko začuti domače omrežje sama preklopi na T2. Vsaj pri mojem sem siguren da tako deluje, ker po Ljubljani je Mobitelov signal povsod maximalen, pa vendar mi telefon skoraj nikoli ne preklopi v njihovo omrežje, razen takrat, ko ni signala od T2.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 13. Okt 2008 ob 09:15

moho napisal/-a:Zdaj me je vaša debata malo zmedla: Eni pravite, da če nimaš UMTS telefona se ne moreš niti prijaviti v T-2, drugi pa ravno obratno. Večkrat sem v LJ ali v KP, pa mi ne najde T-2 signala (niti avtomatično niti ob iskanju) na moji SE P1i. Je pa res, da sem imel vklopljen samo GSM, ker se baterija manj troši.
Torej moje vprašanje: če pridem na območje, ki je pokrito s strani T-2 ali obstaja možnost takšne nastavitve, da telefon avtomatično preklopi na ta signal ali ne?
Če boš imel vklopljen samo GSM, ne bo nikoli preklopil v T-2 omrežje!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a chevron » 13. Okt 2008 ob 11:59

Na P1 nastavi tole: nadzorna plošča > povezave > mobilna omrežja > več > omrežja GSM/3G: GSM in 3G.
Na T-2 omrežje se nato poveže samodejno, tudi če ima mobitelov 3G močnejši signal.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Okt 2008 ob 12:15

Logično da se poveže na T-2 3g ker ima T-2 samo za GSM sklenjen MVNO in tudi v mobitel UMTS MVNO kar bi bilo nelogično ker samo sms in klici delujejo v MVNO
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a chevron » 13. Okt 2008 ob 16:40

Ne vem, kaj si hotel s tem povedati...
Tudi jaz uporabljam SE s T-2jevo simko, nastavljeno imam samodejno izbiro omrežja. Če ni več T-2 omrežja, se poveže v Mobitel 3G, če še tega ni, v Mobitel GSM. In obratno: če sem priklopljen na Mobitel 3G s polnim signalom in pridem v območje T-2 signala, se bo telefon sam povezal v T-2, tudi če je komaj kaj signala.
To je to, nobenih drugih posebnih nastavitev.
Jasno pa je, da v KATEREMKOLI Mobitelovem omrežju dela samo voice in SMS.
Slika

Uporabniški avatar
moho
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 21:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Kras

Re: Ustrezen mobilni telefon

Odgovor Napisal/-a moho » 13. Okt 2008 ob 16:44

Sem razumel in že nastavil na 3g. Niti pomislil nisem, da mi ne bo lovil T-2 signal, če bom imel samo GSM. Zdaj pa vidim, da sam najde siganl, čim zavoha T-2.

Odgovori