ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Vse o T-2 mobilni telefoniji
zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a zizitop » 20. Okt 2008 ob 11:28

Pozdravljeni!



Sem naročnik T-2 UMTS telefonije.

Želel bi, da bi se mi oglasil odzivnik ("Kličete v drugo omrežje."), kadar kličem nekoga, ki je svojo številko prenesel v drugo omrežje, če je klic dražji, kot v njegovo prvotno omrežje.
Mislim, da sem dovolj jasno povedal kaj želim, verjetno boste vsi razumeli.


Primer:
Moj sosed je prenesel številko iz Mobitela na Tušmobil. Ker je klic na Tušmobil bistveno dražji, bi želel v tem primeru predvajanje tega sporočila. Sicer za soseda ni problem, saj vem, da je prenesel. Za marsikoga pa lahko ne bi vedel in bi bil potem gromozanski račun.

Imam naročnino tudi pri Simobilu, kjer sem si ta odzivnik brez težav aktiviral (na začetku ni bil aktiven). Zadeva tudi deluje. Kadar kličem soseda, se mi ta odzivnik oglasi. S Simobila je namreč klic na Tušmobil tudi dražji v primerjavi s klicem na Mobitel. Torej, je stvar identična, kot na T-2.


Na T-2 sem tudi v pisni obliki poslal dopis, kaj želim že v petek, 10. 10. 2008. Punca ravno tako. No, še do danes stvar ne deluje, ravno tako pri punci ne (tudi ona ima T-2 in Simobil naročnino, kjer si je to aktivirala in ji tam tudi deluje).
Ker sem včeraj ugotovil, da odzivnik ne dela, sem včeraj in danes klical, kaj je narobe, zakaj niso še uspeli tega aktivirati.
Odgovor:
Da najbrž še niso poskenirali dopisa oz. nekaj v tem smislu. Nato pa so me danes tudi poklicali nazaj, da tega ni več možno aktivirat, da to ni po pravilih in da je to možno v nekem drugem primeru:
Če bi recimo jaz prenesel številko na T-2 in bi želel, da se ta odzivnik predvaja drugim, ki me kličejo. :(
Seveda sem razložil, da na Simobilu to ni problem, da tam stvar lahko vključim in tudi veselo deluje. Odgovor gospe na drugi strani pa je bil, da je zagotovo tako, kot ona trdi. Svašta!

Zakaj potem na Simobilu ni težav?!! Saj morajo oni tudi upoštevati pravila.

1.) Mi lahko nekdo 100% pojasni, kdo sedaj dela narobe? Simobil ali T-2?
2.) Kaj naj naredim? Vse kar bi rad, je, da se mi odzivnik pač predvaja, ker nočem bit presenečen, ko dobim račun....


Glede tega na APEK-u piše tako:

Prenosljivost številk več kot uspešna

Od uvedbe prenosljivosti mobilnih in fiksnih številk Agencija z izrednim zadovoljstvom ugotavlja, da je bilo do danes prenesenih skupaj že več kot 50.000 številk.

Po opravljenem posvetovanju z zaintetesirano javnostjo je Agencija objavila spremembe in dopolnitve Splošnega akta o prenosljivosti številk, v okviru katerega je pomembno poudariti

predvsem spremembo, ki določa, da je operater v izvornem omrežju dolžan klicočemu uporabniku ob klicu na preneseno številko posredovati kratko sporočilo »Kličete v drugo omrežje« samo v naslednjih dveh primrih;

* da klicoči uporabnik želi prejemati tako sporočilo, kar mora predhodno zahtevati od operaterja in
* kadar operater ponuja klice v omrežje operaterja prejemnika številke po ceni, ki je višja od cene klicev v omrežje operaterja klicočega.

Poudariti je potrebno, da lahko uporabnik svojo odločitev o prejemanju obvestila kadarkoli spremeni.

Operaterji so dolžni svoje uporabnike o teh možnostih obvestiti z objavo na svoji spletni strani, vidno na mesečnih računih, v dnevnem časopisju ali s kratkimi sporočili SMS ter jim izključitev oz. priključitev predvajanja opozorila v roku 60 dni, od uveljavite splošnega akta, tudi omogočiti.




Še link:
http://www.apek.si/sl/prenosljivost_ste ... ot_uspesna

Na Simobilu:

21.02.2007
Ukinitev odzivnika za prenesene številke

S 23.4.2007 ukinjamo govorno opozorilo za vse prenesene številke: "Kličete v drugo omrežje". Na vašo željo si ga lahko ponovno aktivirate.

S 23.4.2007 ukinjamo govorno opozorilo za vse prenesene številke: "Kličete v drugo omrežje". Na vašo željo si ga lahko ponovno aktivirate.

Možnosti za ponovni vklop odzivnika so naslednje:

* uporabniki Halo vtipkajte *456# in pritisnite tipko za klic
* naročniki vtipkajte *789# in pritisnite tipko za klic

ali pokličite na brezplačno številko 080 40 40 40. Isti ukaz velja tudi za izklop odzivnika.

Lahko pa tudi preverite, v katerem omrežju se številka nahaja:

* uporabniki Halo vtipkajte *456*številka# in pritisnite tipko za klicanje
* naročniki vtipkajte *789*številka# in pritisnite tipko za klicanje.
Primer: *456*040 123 456#

Še link:
http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?uid ... 83DB3D3D54


3.) Kako si razlagate ti dve uradni obvestili z APEK-a in Simobila? Bi mi moral T-2 omogočiti, kar želim, ali ne, glede na pisni dopis?



Hvala in LP

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Okt 2008 ob 11:35

Človek na t-2 mobilnih komunikacijah še roaming ne deluje pravilno. Na pol je vse skup zmetano in tako ti zavijejo v celofan in prodajo ;-) nažalost so naročniki testni uporabniki.

P.S.

Zahtevaj pisni odgovor na tvoj dopis, ker ti ga je T-2 dolžan poslat v 14 dneh če se ne motim. Potem pa kopiraj kjer piše, da ti to ne omogočajo in pošli na APEK ;-) in hitro se bo magija zgodila. ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a zizitop » 20. Okt 2008 ob 11:41

No, kako ti recimo razumeš tisto uradno obvestilo z APEK-a? Bi mi to morali omogočiti?


Če ja, potem bom seveda 100% upošteval tvoj nasvet. Tudi sam mislim, da bi morali, glede na to, da simobilu to funkcionira..

Najlepša hvala za odgovor.


Že v naprej hvala tudi vsem za kakršenkoli nasvet\odgovor... :)


LP

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a mahi » 20. Okt 2008 ob 11:47

Tudi na Mobitelu stvar deluje tako kot je treba. Vključiš pa si jo preko servisnih strani (monitor.mobitel.si)
Na Telekomu tudi deluje, vključiš pa si z vnosom neke kode v telefon (*#.....#), sem že pozabil katere.

Pred časom sem podobno vprašanje zastavil za stacionarno telefonijo in dobil sem odgovor da je potrebno poslat dopis.
Ne razumem, zakaj je potrebno za vsako stvar poslat dopis. Čemu potem služijo servisne strani? Mislm da bo potrebno na tem področju veliko še postorit.

Se pa z predhodnikom popolnoma strinjam. Vsaka novost, ki jo predstavite je narejena na pol in vsi uporabniki so res neke vrste testni uporabniki.
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Okt 2008 ob 12:01

@zizitop: jaz od APEK-a odgovor razumem da če hočeš ti morajo omogočit in tako je edino pravilno.

Torej je z tem T-2 v prekršku če se ne motim :?
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a NoName » 20. Okt 2008 ob 12:05

aktiviranje odzivnika se opravi rocno. posljes dopis ali se oglasis na kateri izmed poslovalnic.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a zizitop » 20. Okt 2008 ob 12:07

Sedajle sem še enkrat klical na tehnično podporo, ponovno iste trditve...


Ko pa sem razložil za stran na APEK-u, je po dolgem čakanju, ko se je gospa nekje pozanimala, kar na enkrat to možno...


Vendar pa dopisa NIMAJO!!! Pismu, pa priporočeno sem poslal in ga nimajo... Kako je pa to spet mogoče? In mi zato tega ne morjo aktivirat... In trdijo, da dopis ni prišel...



Neverjetno...

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a NoName » 20. Okt 2008 ob 12:09

zizi, privat mi poslji svojo stevilko ter medij, preko katerega si poslal dopis (mail,faks,posta slovenije,...).. v najslabsem primeru dopis posljes se enkrat, tokrat meni v pisarno preko faksa ali na email ali pa kar kot priponko zasebnemu sporocilu. vse bomo zrihtali.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Okt 2008 ob 12:30

Ti kar noname posli podatke, HD pa administracija jim bolj boga ;-) tu prek foruma boš prej use zrihtu kot prek HD ;-)
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Okt 2008 ob 13:34

Administracija in HD sta bila opozorjena na kvako v gornjem primeru. Seveda je klicatelj tisti, ki poda zahtevo, da hoče biti opozorjen, pred klicem v drugo omrežje. Ker je to tako redka operacija, je nekdo naredil neumnost. Za zole se je seveda sprožilo pucanje. Hvala za opozorilo.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Okt 2008 ob 15:29

Za zole se je seveda sprožilo pucanje
Ali jih je ene par dobilo knjižico v roke?
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
peroa
Nadebudnež
Prispevkov: 357
Pridružen: 12. Okt 2007 ob 09:22
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a peroa » 20. Okt 2008 ob 15:39

Eni mate pa res probleme ...
Slika

Everybody lies!

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a madpanter » 20. Okt 2008 ob 20:32

Se za marsikaj bi se moralo sprožit pucanje :aa:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
S57BMU
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 8. Apr 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Zagorje

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a S57BMU » 21. Okt 2008 ob 08:36

No,kakorkoli že T2 bi moral omogočiti vklop tega odzivnika tistim ki to želijo na najenostavnejši način: pokličeš na hd iz štev. na kateri to želiš, poveš in ti vklopijo ;-)
No,lahko tudi na servisnih straneh...

Lp.
Slika
/// this message was intercepted by and brought to you through Echelon ///
/// sponsored in part by NSA /// because your life is our life ///

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: ODZIVNIK - Kličete v drugo omrežje

Odgovor Napisal/-a mahi » 21. Okt 2008 ob 09:49

Še boljše pa da bo vključil z določeno omrežno kodo direktno na telefonskem aparatu. Vsaj tako omogoča Telekom.
Slika

Odgovori