Preusmerjanje klicev - ne dela

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a chevron » 1. Nov 2008 ob 20:01

Eno T-2 SIM imam stalno v avtotelefonu. Za to cifro bi rad nastavil preusmeritev ob nedosegljivosti na svojo drugo cifro. Preusmeritev se da normalno nastavit, query vrne preusmeritev na cifro, ki sem jo določil (ni več privzete nastavitve na +38664100013). Zadeva pa dejansko ne deluje. Ko je avtotel. ugasnjen se še vedno oglasi odzivnik... Za moje pojme bi morala uporabniško določena preusmeritev imeti prioriteto pred tiso privzeto.

T-2jevci, upam da boste to porihtal skupaj s SMS zgrešenim klicem, ki tudi ne dela že kakšen mesec... :jao:
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a Jaka » 1. Nov 2008 ob 20:10

Pokliči na tehnično podporo pa prijavi napako. Meni deluje sms zgrešeni klici.

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a chevron » 1. Nov 2008 ob 20:25

Njihov odgovor je, da so trenutno problemi s SMS zgrešenim klicem in da se zadeva rihta. OK, bo že... Bolj me moti to, da ena izmed osnovnih funkcij - preusmerjanje ne dela, kot bi morala.
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 1. Nov 2008 ob 20:56

Preusmeritve delajo normalno. Sem zdajle poskusili preusmeritev ob zasedenosti na drugo številko. Najprej preveri nastavitve. Sam sem nastavil preusmeritev v meniju telefona. preveri, če si vpisal pravo številko. Ti je kdaj prej delalo? Potem lahko samo prijaviš napako.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a shorto » 1. Nov 2008 ob 21:11

kokr ti je mitja_i povedal ravnokar smo sprobali zadevo in deluje v nastavitvah telefona samo vpiši številko (brez ++386 alpa česarkoli drugega) in je problem rešen.

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a chevron » 1. Nov 2008 ob 21:43

Ne, definitivno ne dela. Sem že sprobal to kombinatoriko preden sem klical na HD - prek menija telefona, z **62*xxxxxxxxx# kodo, s 386 al pa brez... Cifra je OK, qurey omrežja vedno vrne info, kot da je preusmeritev aktivna. Enako se dogaja na native T-2 cifri in prenešeni.
No bom še enkrat javil na HD in vztrajal, da zavedejo napako. Ampak v treh letih žal nisem uspel še NIČ rešiti preko T2jevega HD, pač pa le direkno s tehniki ali pa s pomočjo neuradnikov tega neuradnega foruma :pivo:
Slika

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a emanresu » 1. Nov 2008 ob 23:41

Meni preusmeritev dela, SMS zgrešeni klic pa tko tko. Če me kličejo iz M@ trenutno dela, če iz T-2 trenutno ne, medtem ko še pred 10 urami- da.

shorto
T-2jevec
Prispevkov: 395
Pridružen: 16. Feb 2007 ob 01:15
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a shorto » 2. Nov 2008 ob 03:34

Zgrešeni klici se urejajo, preusmeritev pa more delat brezpogojno :) :)

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Nov 2008 ob 08:31

Še moja izkušnja s preusmeritvijo.
Tudi jaz imam eno SIM kartico v avtu.
Preusmeritev dela pa takole:
a) če je mobilc vključen potem tistemu, ki me kliče, zazvoni 15x (meni pa 2x ... potem je pa tišina, kot da bi klicoči odnehal in prekinil) in po kakšnih 5-7 sekundah zazvoni v avtu
b) če je moj mobilc na OFF, potem klicočemu zazvoni 4x preden zazvoni v avtu.
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a Cobane » 6. Nov 2008 ob 12:11

@Bine: Logično, saj toliko časa potrebuje operater, da poveže obe liniji z žico!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Nov 2008 ob 14:08

In koliko potrebuje neuradni uradnik, da napiše konkreten odgovor na preprosto vprašanje? :hudicek:
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Nov 2008 ob 14:51

Veš bine jaz sem sledeče odkril. Določeni ljudje vemo kdo so določeni ljudje. Ti določeni ljudje izhajajo iz določene firme. In v tej določeni firmi na določena vprašanja nočejo odgovorit in se jih izogibajo oziroma se nardijo, ko da neka tema ne obstaja. Aja pa določeni ljudje pravijo da na T-2 UMTS pa vse deluje kot mora. Eni to vem da ne :mrgreen: . Pa prelaganje odgovornosti npr. na nokio siemens al kdo so že glede določenih zadev je nezrelo in nedopustno. Imajo pogodbo z njimi in stvar mora bit narejena v določenem časovnem roku. Če niso narejene so penali. Tako je pri nas u firmi in povsod v normalnem svetu.

@ cobane: loooooool tale z žico je pa dobra :owned:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: Preusmerjanje klicev - ne dela

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Nov 2008 ob 14:58

Določeni, nedoločeni, uradni, neuradni, nedelujoče delovanje ... uf kako je vse to zakomplicirano in to ravno na področju, ki temelji na zelo enostavni "paradigmi": 1 ali 0 :hudicek:
Slika

Odgovori