Ukinjamo čas

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
zocco
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 14. Jun 2008 ob 13:42
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL + VoIP
Kraj: Postojna

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a zocco » 7. Nov 2008 ob 00:03

Aja, pa ce ze morajo biti prilivi...koliksen mora biti minimalen priliv, da bo dovolj, da lahko kupim? Morda vrednost enega obroka? :hmm:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a Jaka » 8. Nov 2008 ob 19:45

zocco napisal/-a:Zakaj rabim placilne liste ce hocem vzet telefon na oboke?
Na simobilu sem bil vezan 24 mesecev in se ne spomnim da bi rabil imet mesecni priliv in podobne bedarije.
Ze vec let imam tv, internet, telefonijo na tv, na moje ime pri T2. Pred kratkim sem vzel se dve sim kartici in sedaj ne morem kupit enega telefona na obroke, ker nimam mesecnega priliva? Sem student, trenutno brez statusa...a cem zdej prenest vsa narocniska razmerja na drugo osebo, da si kupim en telefoncek?

:shock:
Če hočeš pri Simobilu sklenit naročniško razmerje je edini pogoj, da si redno zaposlen. Telefon moraš pa pri njih takoj plačati z gotovino ali plačilno/kreditno kartico. Pri T-2 pa žal se ne moreš plačat z plačilno kartico.

Uporabniški avatar
zocco
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 14. Jun 2008 ob 13:42
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL + VoIP
Kraj: Postojna

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a zocco » 8. Nov 2008 ob 23:31

Na simobilu ni pogoj, da si redno zaposlen...Morda, da si polnoleten, ali pa da polnoletna oseba podpise/jamci... ORTO paket ima vecinoma mularija in studentarija, ki ni redno zaposlena.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a peterp » 15. Dec 2008 ob 10:36

No ja, jaz sem recimo hotel en telefon za 120€, in sedaj rabim zadnje 3 plačilne liste delodajalca + zadnje 3 izpiske iz banke + osebno + davčno. Ker plačilne liste mečem stran sproti (koliko ljudi jih ne?) pomeni, da ne morem vzeti enega telefona iz akcije, in to kljub temu da jim prinesem izpisek iz banke, da sem npr. v zadnjih 3 mesecih na TRR prejel npr. 2400€. Sem jo še enkrat vprašal, če je res 100% tako in mi odgovori, da je res tako!!! Vprašanje - če jim prinesem izpisek iz banke s seznamom prilovov/odlivov iz TRR, pa saj to so točno isti podatki kot na plačilnih listah! Kvečjemu bi bili bolj relevanti podatki iz banke, saj so tam vidni tako prihodki kot odhodki, medtem ko so na plačilni listi samo pridhodki... KJE JE TU LOGIKA? In nasvet help deska - pri delodajalcu naj si priskrbim zadnje 3 plačilne liste. Mislim da ne, mislim da bom ostal zaenkrat kar pri dobri stari nokii 1600, ki mi zdrži še celih 5 dni v standby-u. Haloo, pa saj bi dobil kredit pri banki za 1.000€ zihr hitreje kot en mobitel pri T-2 za 120€. Kakšne so pa vaše izkušnje, so po vseh poslovalnicah enaki kriteriji (jaz sem to spraševal sicer v poslavalnici Kranj)? PS: ali nova T-2 SIM kartica deluje tudi v telefonu, ki podpira samo gsm omrežje? Oziroma, ali se da uporabiti še star telefon tudi z novo sim kartico? In še, ali so cene tudi pri gostovanju v T-2 fiksno/mobilno omrežje tudi v tem primeru 0€/min?

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 15. Dec 2008 ob 11:08

Jaz jim plačilne liste ne bi kazal. A so zmešani :grr: . Bančni izpisek bi moral biti dovolj.
˝Let there be light˝,
and there was light!

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a peterp » 15. Dec 2008 ob 13:14

Tudi jaz mislim, da bi moral biti zadnji bančni izpisek dovolj (samo očitno mislijo pri T-2 drugače, samo enostavno ne razumem zakaj). V neki drugi temi na tem forumu je mitja_i zapisal:

- Nezaposleni načeloma dobijo samo eno sim kartico. Če želijo kupiti tudi en nov telefon, se jim da podatke za plačilo položnice, in ko prinesejo potrdilo o plačilu dobijo tudi telefon.

- Zaposleni pa lahko sklenijo do 4 naročnine. Za nakupe več telefonov pa morajo predložiti zadnjih par plačilnih list. Gleda se plačilna sposobnost in se lahko nakup dražjih aparatov tudi zavrne.

Torej, sem zaposlen, že tudi naročnik na T-2 storitve (internet/2xTV/1xtel), trenutno plačujem za vse skupaj 40€. Če bi lahko vzel en njihov umts telefon na obroke, bi bil na položnici znesek 45€ (namesto sedanjih 40€). Torej, 40€ ni bil še nikoli doslej noben problem (pa sem na T-2 že 3cca. leta), za 45€ pa menijo, da jim ne bi mogel plačati?

Glede na alinejo 2 zgoraj je pa tudi neskladno s heldeskom, ker mitja_i izrecno piše "Za nakupe več telefonov pa morajo predložiti zadnjih par plačilnih list" - torej naj bi plačilne liste zahtevali samo pri nakupu več telefonov, kar pa po informaciji helpdeska ni res!

Še enkrat: po mojem je bolj merodajen zadnji izpisek iz banke, kjer so vidni vsi prilivi in vsi odlivi, pa še trenutno stanje, kakršnokoli že je. Kaj jim bo plačilni listek, saj so tam samo zabeležni samo prihodki? Jaz zadnjih plačilnih listov v resnici nimam, imam pa zadnji izpisek iz banke. Ampak po tistem, kar so mi povedali na helpdesku ne bom prišel do T-2 umts-a... Zanima me, ali je že kdo brez plačilnih list prišel do umts telefona? Kdorkoli?

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Ukinjamo čas

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Dec 2008 ob 13:41

Super bi bilo, če bi imeli tam pos terminale in bi se lahko takoj plačalo. Drugače pa ja to je preveč papirokracije. Zato sem pa tudi sam raje kupil še en telefon preko mimovrste.com. Ja čisto na začetku, ko so takoj štartali z umts telefonijo sem vzel za očeta Nokio 6110 navigator s polno ceno. Takrat niso zahtevali nobenih izpiskov in podobnega.

Odgovori