SMSi v Tujino

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 8. Mar 2009 ob 14:24

Pa o kakem roamingu ti govoriš? Če jaz sem jaz v Sloveniji prek MVNO omrežja na t-2 ju to ni ROAMING! :namrec:

Govorim o preprosti pogodbi, da ko sem v Sloveniji lahko dobivam SMS -e iz hrvaškega tele2 ja. In ne pogodba še ni podpisana...

EDIT1: Sem prebral še enkrat tvoje sproročilo. T-2 samo na UMTS-U.... Predn bo T-2 imel 90% pokrite Slovenije botudi minilo par let, zato zgovarjat se, da ima samo UMTS je čisto bosa, saj do takrat, ko bo ukinil tale MVNO bo že minillo par let!

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a riki » 8. Mar 2009 ob 14:35

Kdo pa je sploh rekel, da bi vsak operater imel pogodbo ?

Zakaj mislis da obstajajo tako imenovani SMS hubbing sistem ?


recimo ena od firm ki nudi

SMS hubbing enables operators to rapidly establish inter-working relationships by using just one network configuration, one testing process, one contract and one financial relationship. New SMS destinations automatically become available as they are connected to the MACH SMS Hub – directly or through peering.


Se pravi, t-2 podpise pogobo s podjetjem katero ureja SMS hub-ing, in se poveze v to omrezje, potem pa ima urejeno posiljanje sms-ov z vsemi opreraterji, ki so vezani v to omrezje!

Zato so izmislili to zadevo hubbing, da potem ce se z enim sms hubom povezes dejansko prejemas in posiljas preko tega omrezja do xyz opteraterjev !
Ceneje in hitreje je to.


Dejstvo je to, da je T-2 eno experimentalno omrezje, katero se dolgo casa ne bo delovalo 100%. Tako kot je**e njihova VOIP telefonija, tako tudi njihova mobilna telefonija ne dela normalno.
Ne samo, da ti SMS-i iz si.mobila zamujajo po par ur, s tus mobila pa po 20-30 minut, tako ti iz tujine sploh ne prihajajo.
Danes sem imel priloznost ugotoviti , da sploh SMS-i ne delujejo iz VIP HR in T-mobile HR omrezja.
Ja zdaj se bo nekdo oglasil, pa bo rekel "daj telefonsko sprejemnika in posiljatelja " pa bomo preverili. To ne more biti, da bodo uporabniki tisti, ki bodo dejansko ugotavljali vase napake in pomankljivosti.
Zadeva pac ne deluje in to je to.
Poslovanje T-2 in njihovo zavajanje potencialnih uporabnikov je hinavsko, nikjer nisem zasledil na njihovi web strani, da pise da SMS-i dejansko NE DELUJEJO iz TUJINE.
Njihov edini izgovor je da LETO dni ze "urejajo sms-e iz tujine", smesno, presmesno.
Leto dni nekdo ureja zadeve :)
Ker je to tema glede mobilne telefonije, ne bom pisal o VOIP telefoniji, ker tisto je tudi katastrofa...
Edina svetla tocka T-2 je internet, ki je res super, ostalo pa je nightmare.

frojnd:
tebi priporocam da se nehas sekirati, ker nic ne bo urejeno, verjemi mi, poslusal bos same obljube in to je to.
Ko bos klical na 002 bodo kao zapisali tvoje probleme in ti rekli "bodo vas nasi tehniki poklicali" to pa je tudi vse :) Tam se zaposleni dejansko smejejo in norcujejo iz svojih uporabnikov.
Dokler ne bo nekdo tem stopil na rep iz APEK-a, ke re ne more biti da ti nekdo prodaja in oglasuje storitve katere ti NE NUDI, ne bo nic.
Svetujem ti, da si vzames simobil ali pa mobitel in resis tezavo.
V letu 2009 nekomu nuditi storitev v kateri SMS ne deluje je SMESNO, prevec smesno... :D
To bi se clovek rekel v letu 1997 ko sem imel gsm pri mobitel sloveniji in niso delali roamingi in sms-i ,ampak v 2009 !!?

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 8. Mar 2009 ob 14:56

Ne. Mislim, da je skrajni čas, da se malo pozanimam še o pravnih zadevah, kajti v pogodbi mi ni pisalo, da ne bom mogel dobivati SMSov iz tujine. Edini razlog, da sm na t-2 mobile je, ker kličem za 4c na minuto na hrvaško. Komuniciram veliko, za sms -e pa moram imeti še eno simko, in kr nimam dveh telefonov morm preklaplat :jao:

Hvala za pojasnilo o hubbing sitemu.

Tisto, da se mi smejijo na HD ju in sam obljubljajo sem že dal skozi na začetku. Najbolj smešno je, ko pravijo, da odpravljajo napako. ROFL :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a riki » 8. Mar 2009 ob 15:05

MA odpravljajo oni ves kaj...

Verjemi mi, komedija je to :)
En Simobil ki je od mobilkoma, ima pogodbo z Alcatel Lucent in Kapsch, ti pa imajo joint venture firmo Alcatel Kapsch in hodijo 2 x tedensko v slovenijo in urejajo vse za simobil.
Trening zaposlenih teh inzinirjev, pa konfiguracija 3g baznih postaj in ostalo...
Kdo pa ureja za t-2 pa je misterij, ker da nekdo to ureja bi verjetno v letu dni bilo nekaj narejenega. jaz pa imam obcutek da je to vse neka improvizacija ... :D
Dobesedno za posrat je, ko se spomnim napacnega izpisovanja telefonskih stevilk iz tujine :D
ko ti izpise namesto 00385 ,... 0385 :) pa ko te nekdo klice in ce imas zgresen klic iz tujine dobis sms da te je klical 0386385 :)
potem pa se nedelujoci sms-i, in to je potem monthy python cirkus :)

Naj napisejo , da trenutno SMS-i iz tujine ne delujejo, in je stvar resena.
Ne pa da zavajajo uporabnike.
Logicno pa je ,da sami sebi v pisker ne bodo srali in si delali antipropagando.

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 9. Mar 2009 ob 08:37

Sedaj ne vem kaj vi počnete, ampak za vikend sem bil na HR in so SMSi normalno delali v obe smeri. Še na roaming 2 mi ni bilo treba nastavljati. Mogoče pa morate prvo pri sebi počistiti? :nevem:
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a riki » 9. Mar 2009 ob 10:47

Ejsi disi, ocitno nisi dobro razumel kar si prebral.


Noben ni govoril, da ne pridejo sms-i iz slovenije poslani na t-2 telefon v hrvaskem roamingu!
SMS-i iz hrvaskih telefonov na t-2 omrezje ali ne pridejo sploh, ali pa zamujajo po 2-3 dni.
SMS poslan v petek 6.3.2009 iz HR VIP stevilke na T-2 stevilko je prispel danes 9.3.2009 :)

Roaming2 nimas ti kaj nastavljat, ker to je samo za tiste operaterje s katerimi ni pogodbe za roamng.
Kolikor vem pogodbo imajo z T-mobile in VIPnet.
In prosim ne mesat ta Roaming2 software na t-2 sim kartici z sms-i :)
SMS-i ne prihajajo ali pa zamujajo zaradi neke napake na konfiguraciji opreme katero uporablja T-2.
Tako pac je...

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 10. Mar 2009 ob 14:11

Jap, nisem dobro prebral, ne razumel. :oops:
˝Let there be light˝,
and there was light!

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 16. Mar 2009 ob 15:27

Kolikor sem uspel preizkusiti, je določen napredek v pošiljanju SMS sporočil: iz T2 v tujini zdaj deluje pošiljanje v T2 v Sloveniji in druga slovenska omrežja. Še odprava napake pošiljanja iz drugih slovenskih omrežij v T2 v tujini, pa bo usluga kompletna.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 16. Mar 2009 ob 15:35

Če niso, mora POŠILJATELJ prijaviti svojemu operaterju. (Tak je postopek).
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Bine » 17. Mar 2009 ob 11:29

Iz Kube SMS pride v Slovenijo, ne vemo pa še, če tudi iz Slovenije pride na Kubo :twisted:
Slika

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 17. Mar 2009 ob 11:33

Iz T2 omrežja iz Slovenije v tujino v redu pride; ne pride pa iz Mobitela in Simobila (ne vem za druge).
Potrebno je še nekoliko nadlegovati pomoč uporabnikom pri teh operaterjih, da se eliminirajo še zadnji vzroki za napake;
če vzrok ni pri njih, ga bo iskal T2 pri sebi oz. pri sms hub-u.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 17. Mar 2009 ob 11:36

Navadni Nimda napisal/-a:Če niso, mora POŠILJATELJ prijaviti svojemu operaterju. (Tak je postopek).
Kakšen POŠILJATELJ se bo gotovo našel med uslužbenci T2, ki bodo znali bolj strokovno vprašati kot mi navadni.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 17. Mar 2009 ob 12:47

Bine napisal/-a:Iz Kube SMS pride v Slovenijo, ne vemo pa še, če tudi iz Slovenije pride na Kubo :twisted:
Pa kr poročaj, če pride ali ne :)

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Mar 2009 ob 12:51

Bine napisal/-a:Iz Kube SMS pride v Slovenijo, ne vemo pa še, če tudi iz Slovenije pride na Kubo :twisted:
A to govoriš za Havano ali za Guantanamo? :o
Optika 100/10

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Mar 2009 ob 12:53

ip3 napisal/-a:Iz T2 omrežja iz Slovenije v tujino v redu pride; ne pride pa iz Mobitela in Simobila (ne vem za druge).
Potrebno je še nekoliko nadlegovati pomoč uporabnikom pri teh operaterjih, da se eliminirajo še zadnji vzroki za napake;
če vzrok ni pri njih, ga bo iskal T2 pri sebi oz. pri sms hub-u.
Prijavi napako, če opaziš problem. Kakor sem imel priložnost na lastne oči videti, naši dosledno in precizno poiščejo vzrok napake ter ga odpravijo (ali kontaktirajo drugega operaterja ali clearing hišo, če ni napaka pri nas).
Optika 100/10

Odgovori