SMSi v Tujino

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Apr 2009 ob 19:01

Ja, zdaj mora delovati vse, če ne, pokliči 0590 00 002 in prijavi napako.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a lukec » 2. Apr 2009 ob 19:52

no kaj se mora bi lahko že 1.6.2008 rekli pa še par mesecev kasneje ni delalo. bom pa preveril ko bom naslednjič v tujini. lahko pa kdo poroča če je kaj takega v kratkem sprobal.

lp
Slika

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 2. Apr 2009 ob 20:50

Evo še moja izkušnja:
Mobitel imam na T2 od novembra. S klicanjem, tudi v tujino, zaenkrat nisem imel problemov (če pa že so bili zanemarljivi).
Moti pa me predvsem to, da mojih SMS v tujino oseba, ki je tam ne prejme. Pošiljal SMS v Italijo (Milano-decembra), Švico (Zurich-14 dni nazaj) in Portugalsko (Lizbona-npr. danes); ( edino na Hrvaško je prišel normalno-konec januarja). Naslovnik je prejel SMS-je šele ob prihodu v Slovenijo...
Ne glede na to, da sem v principu z ostalimi stvarmi zadovoljen, že resno razmišljam o prestopu h konkurenci (pri kateri prej nisem imel nikakršnih težav). Žal bom v tem primeru moral odpovedati tudi paket; obdržal pa bom seveda internet (ki mimogrede že 3 leta deluje super). Morda pa ima kdo nasvet oz. pozna rešitev...

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Apr 2009 ob 20:56

Bile so določene težave v določenih primerih. Zdaj tehničnih ovir ni več.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 2. Apr 2009 ob 21:08

Konkretno lahko ta trenutek pošljem življenski sopotnici SMS v Lizbono, pa ga garantirano ne bo prejela... A to za tebe ni problem... To kao pomeni, da vse deluje ok? Lahko jo zgolj pokličem-ja to pa res dela.
Oba imava številke 041. Ona je na simobilu, jaz sem na T2.

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 2. Apr 2009 ob 21:19

Točno tak malcek1! Se popovnoma strinjam s tabo, ker sem bil pol leta v taki situaciji kot si ti. Prvo so se mi lahali, da je tehnična napaka, da ne morem prejemati sms-a iz tujega omrežja v t-2. Potem po parih mesecih so komaj pogodbo zrihtali. Nato so se prjavli v SMS-HUB t-2 in šele na to TELE-2 (hrvaška) in Od 15.2. do Danes 2.4 so uspel Hrvatje popravt napako, da lahko TELE2 naročnik pošila v 38646,... zato "I trip ya man!"

Tole je en navadn BS, da se tok počas premika. Že res, da se premika, sam moreš pa vse trne prehodt, da dočakaš... pou leta v mojem primeru :pivo:

Najbolj te razčefu** to, da se ti lažejo na HD ju. In pa to, da ni nikjer objavleno kaj dela in kaj ne. Ker roko na srce vodilni T-2, več stvari NE dela kot DELA.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Apr 2009 ob 21:21

Probaj. Če ne pride, mi pošlji tvojo tel. številko, št. kolegice in uro poslanega sms-a
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 2. Apr 2009 ob 21:28

Imam paket brezčasna optika +navaden telefon. Meni zaenkrat vse (vsaj internet, ki je zame najpomembnejši) od vsega začetka bp.
Moj prag tolerance je dejansko razmiroma visok, a sedaj mi je dejansko začelo presedati, da funkcija pošiljana SMS-ja v tujini zame praktično ne obstaja...
Dejansko pa ne mislim plačevati paketa (pač ne bom imel T2 televizije, čeprav ima nekaj meni zelo všečnih funkcij...) in ne uporabljati 2 kartici (že sedaj ene ne uporabljam (draga ima pač službeni mobitel...). Zato je dejansko zame privlačno iti h konkurenci, ki jo uporablja že draga.
Ker pa sem "komot" pozivam nekoga s T2, da mi sporoči ali pač nekako uredi težavico in rade volje ostanem naročnik...

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Apr 2009 ob 21:40

Se moram ponavljati? Že pred parimi dnevi so bile zadeve urejene :rtmT2:
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a lukec » 2. Apr 2009 ob 21:46

čisto vse?
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a frojnd » 2. Apr 2009 ob 21:49

mitja_i napisal/-a:Se moram ponavljati? Že pred parimi dnevi so bile zadeve urejene :rtmT2:
Če je temu tako, pol del svojega posta zadnjega vzamem nazaj in pijem nazdravlam na kvadrat :pivo: :pivo: :pivo: :pivo:

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 2. Apr 2009 ob 22:06

Rade volje bi temu pritrdil, a meni žal še vedno ne pošlje na Portugalsko sms-ja.
Če bo stvar nekako urejena bi bilo super... in s tem seveda z veseljem ostanem na T2. Upam, pa da bodo v tem primeru stvari delovale za vse nam blizu države (kmalu bom zopet pošiljal sms-je v Milano, Budimpešto, pa nekam na Švedsko...).
Sedaj pa sem v pričakovanju rešitve...
Bom sporočil, če se bo stvar uredila.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 2. Apr 2009 ob 22:16

Pa ti ne pošiljaš na portugalsko ampak na simobil. Gostovanje ni enako tujina!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 2. Apr 2009 ob 22:24

OK, ti si strokovnjak, jaz le uporabnik in sem se žal napačno izrazil. Bi bilo bolje da napišem, da pošiljam na simobilovo številko, ki gostuje na Portugalskem?
Pa misli, da ni poanta v izrazoslovju ampak v delovanju in uporabnosti... S tem bi za danes tudi zaključil stvar. Z veseljem sporočim, če bo stvar jutri delovala.
lp
M

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 3. Apr 2009 ob 11:20

ip3 napisal/-a: 16. mar 2009 Kolikor sem uspel preizkusiti, je določen napredek v pošiljanju SMS sporočil: iz T2 v tujini zdaj deluje pošiljanje v T2 v Sloveniji in druga slovenska omrežja. Še odprava napake pošiljanja iz drugih slovenskih omrežij v T2 v tujini, pa bo usluga kompletna.
Danes preverjeno: iz Slovenije v T2 gostujoč v tujini brez težav pride sporočilo tako iz mreže Mobitel, kot tudi Simobil.

Konec sistemskih pritožb na mobilno telefonijo. Mislim, da zdaj res deluje vse.

Odgovori