SMSi v Tujino

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a kekoke » 3. Apr 2009 ob 12:58

mitja_i napisal/-a:Ja, zdaj mora delovati vse, če ne, pokliči 0590 00 002 in prijavi napako.
mitja_i napisal/-a:Probaj. Če ne pride, mi pošlji tvojo tel. številko, št. kolegice in uro poslanega sms-a
Sicer so ti že pred mano razložil, da imaš malo čudno logiko "Zdej dela, če ne, nam pa popravi" ampak zgleda ne razumeš, zato ti še enkrat povem (kar me take neumnosti res pritegnejo k pisanju).

Uporabniki so osebe, ki storitev uporabljajo. Uporabniki niso srečni, če morajo potem ko so besni, ker storitev ne deluje, še namesto vas odkrivati in prijavljati napake. Sistem kot ga že nakaj mesecev zasledujem na tem forumu (ne samo z SMSi), torej "mora delat, če ne pa prijavi napako" vaše delo prelaga na uporabnike. Sicer pa napišite na pogodbo in v oglase. "Naše storitve večinoma delujejo, če pa ne delujejo si T-2 mesečno prilašča dve vaši delovni uri, ki jih boste morali nameniti za odpravljanje napak."

Po tem ko ti 47 krat zatrdiš da vse deluje in prepričaš uporabnika da še enkrat pošlje SMS in ti nato pove da ne deluje, bi bilo edino prav, da skočiš v kakšno vaše vozlišče, poiščeš izgubljen SMS, se odpraviš na Pučnika in osebno dostaviš SMS naslovniku.

Takole pisanje samo odraža tvojo nekulturo, ki je slika poslovne nekulture vaše firme, ki si ne uredil kulturnega stika z uporabniki. Verjetno misliš da delaš dober PR, samo z vsakim "Vse dela, če ne pa..." zapravljaš zaupanje potencialnih strank.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a nemo » 7. Apr 2009 ob 10:30

Pa še nekaj: a mu bo ta "testni" SMS t2 plačal, ali ga bo moral kar sam?

Res ste maherji, prodajate nekaj, za kar veste, da ne dela 100%, potem pa od vaših kupcev pričakujete, da za svoj denar in v svojem času rešujejo vaše težave. Kaj je že delalo, ko ste vklopili t2 mobil? Bolj malo!

In na isti način ste "testirali" snemalnik na IPTV in zdaj še Avditorij. Vklopite storitev, potem pa gledate, kaj ne dela in malo poflikate.
Plačaš 100, dobiš 90.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 7. Apr 2009 ob 12:40

Hudo je, če koga samo razjeda gnev. Ni zdravo.

Zdaj, ko sms-ji v tujino končno delujejo, kot je treba, se pa pojavi nekdo z zavajanjem o višjih cenah za tujino, kar pri T2 ne drži, ali pa pritožbe zaradi napak, ki so že odpravljene.

Najnižja cena je pač vabljiva; že na začetku pa je bilo povedano, naj si vsak izbere ponudnika in paket, ki mu ustreza. Nekaterim, na primer, ki ne pošiljajo sms sporočil, je T2 mobilna telefonija ustrezala že od prvega dne; drugi pa, ki imajo več opraviti s tujino, so imeli določene probleme. Kakor je izkušnja pri drugih področjih ponudbe T2, upajmo, da bo po začetnih "otroških boleznih" usluga zanesljiva in stabilna.

Glavno sporočilo, ki se je zadnje dni kar malo izgubilo:

POŠILJANJE SMS SPOROČIL V TUJINO ZDAJ DELUJE.
Zadnjič spremenil ip3, dne 7. Apr 2009 ob 15:09, skupaj popravljeno 2 krat.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Apr 2009 ob 13:01

Prosim, da ne spammaš: tale tema je namenjena šimfanu T-2 zaradi nedelovanja SMS-ev v tujino. Torej bo kmalu crknila, saj ne bo več nobenih prispevkov tule. :)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a nemo » 7. Apr 2009 ob 20:17

Mogoče se ti ne zdi tako, ampak res si želim, da bi imel prav. Z veseljem prestopim k vam, ko boste zadeve tako poštimali, da si bom upal. cena je res ugodna, ampak ker uporabljam še kaj drugega kot govorne klice v Sloveniji, si zaenkrat ne upam.
Mi bo pa zelo žal, če boste zaradi pišmevuhovskega odnosa do uporabnikov zavozili firmo, ki je v Sloveniji marsikaj premaknila. Tudi v mojo korist.
Plačaš 100, dobiš 90.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Apr 2009 ob 20:20

Zakaj pa enostavno ne poizkusiš in reskiraš teh 4€ za en mesec in vidiš kako deluje? ;-)

Uporabniški avatar
nemo
Starešina
Prispevkov: 1591
Pridružen: 30. Avg 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: t4 tera na optiki

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a nemo » 7. Apr 2009 ob 21:08

Ker so že drugi namesto mene in me rezultati niso navdušili.
Plačaš 100, dobiš 90.

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 7. Apr 2009 ob 21:37

No, meni pač še vedno stvar ne deluje. Moj prag tolerance pa je dejansko zeeelllo visok (saj imam s tem težave že od decembra-je pa res da nisem takoj urgiral na t2) in odločil sem se, pa počakam do 23.4 (takrat se moja naslednjič vrne iz tujine...) .
Če se bo v aprilu stvar uredila-ok, sicer žal (se mi dejansko ne da) menjam operaterja.
Če sem prav razumel naj simobil naj ne bi imel " sms relayinga postavljenega" (navajam moderatorja) - whatever it means...
In da, vse imam pravilno nastavljeno...

No dajte uredite
Hvala

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a crunchy » 8. Apr 2009 ob 12:26

ip3 napisal/-a:POŠILJANJE SMS SPOROČIL V TUJINO ZDAJ DELUJE.
Kako je definirana tujina? Ce je misljeno na tujo mobilno stevilko, potem ne morem zanikati. Posiljanje SMS na T-2 stevilko, ki gostuje v tujini, pa je druga pesem.
viewtopic.php?f=18&t=4931
Glede na to, da nisem nek odvisnik od SMS-jev in da so klici v tujini (EU) postali cenovno dostopni, sem s storitvami T-2 prav zadovoljen. Racun za pogovore se mi je zmanjsal in kvaliteta zveze je v vecini primerov boljsa, kot sem jo imel s prejsnjim operaterjem. ;-)
Vsekakor pa se strinjam, da je potrebno tezave s SMS-ji v celoti odpraviti in spremljanje porabe cim prej urediti. Stvar se ze vlece kar nekaj casa.

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a ip3 » 8. Apr 2009 ob 18:42

Zadnji problem s sms-sporočili je bilo prejemanje sporočil drugih slovenskih operaterjev, ko je bil T2 v gostovanju v tujini. 3. aprila sem opazil (in preizkusil), da je tudi ta napaka odpravljena. Preizkušeno iz Mobitela in Simobila v T2, gostujoč v tujini. Končno tudi to deluje.

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a crunchy » 9. Apr 2009 ob 13:48

Zanimivo, prav to ni delovalo na Nizozemskem.

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Malkec » 13. Apr 2009 ob 21:53

Poročilo iz Hrvaške: Deluje VSE (sms sem pa tja, klic sem pa tja). :rtmT2:

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Jaka » 13. Apr 2009 ob 22:12

Bivši sošolec živi v Nemčiji ima Aldi mobil. V soboto sem mu poslal sms gostoval sem v Mobitelovem omrežju. Sms je dobil tudi jaz sem nazaj dobil od njega sms.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a BOBI » 13. Apr 2009 ob 22:47

Poročilo za SMS-e iz Italija, Francija, Monako!
Deluje v obe smeri, v vseh mrežah v tujini in od domačih T2 in mobitel. Preverjeno včeraj :plosk: :rtmT2:

vangelis1870
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 9. Apr 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a vangelis1870 » 13. Apr 2009 ob 23:31

Moja je šla malo naokrog, tule nekaj izkušen...
SMS deluje super tudi na Madžarskem in v Romuniji, SMS prileti takoj, povratnica v roku nekaj sekund. :pivo:

Se je pa pojavil zanimiv problem - na Madžarskem je bilo sredi dne očitno omrežje prezasedeno in se ni dalo klicat A JE KLJUB TEMU SMS DELOVAL IN TO TAKOJ!!!!!! :hmm: :nevem: :car: Tako sva v roku nekaj minut izmenjala kar nekaj SMSjev in vmes skušala poklicati drug drugega; ko sem jaz poklical, je bil njen mobi kao zaseden (čeprav ni govorila - imela je izpisano NETWORK BUSY in ni mogla klicati), je pa lahko prejemala in oddajala SMSje, ki so prileteli TAKOJ sem in tja. Poizkusil sem poklicati čez kako uro in je klic deloval (očitno je bila kriva trenutna prezasedenost omrežja) zvok je bil kristalno jasen. Zvok v Romuniji je precej slabši, vendar zadeva deluje!!
:plosk: :rtmT2:

Odgovori