SMSi v Tujino

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a riki » 14. Apr 2009 ob 11:41

SMS iz T-mobile Austria normalno na T-2 stevilko pride v real time .
T-2 stevilka je v Mobitel roamingu. Tako da zadeva s tega operaterja zaenkrat funkcionira kot bi moralo.

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 21. Apr 2009 ob 23:38

No, vesel sem za vse, ki težav s pošiljanjem sms-ov v tujino nimajo.
Pri meni je stara zgodba. Ko jaz pošiljam sms-je iz T2 na simobil (ko ta gostuje v tujini, razen na Hrvaškem), stvar še vedno ne deluje. Trenutno je moja boljša polovica v Milanu in zopet ne dobi sms-jev...
Menda je bilo v vaših zabeležkah (na tehnični službi...) celo zapisano, da so prejšnji sms-i poslani na Portugalsko bili dostavljeni ok- temu lahko dejansko pritrdim, vendar so le ti prišli, ko se je prejemnica vrnila v Slovenijo.
Na tehnični službi so mi priporočili, naj se obrnem na simobil... Ja prav gotov... In jaz naj sedaj rešujem probleme, ki jih imate vi (in s tem tudi jaz).
Žal me prav silite, da odpovem naročniško razmerje...
lp
Matjaž

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a astras » 22. Apr 2009 ob 10:38

dajte mi prosim na zs sporocit telefonsko stevilko iz katere posiljate in bom pogledal kje je tezava...
lp
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a dal » 22. Apr 2009 ob 19:01

malcek1 napisal/-a:No, vesel sem za vse, ki težav s pošiljanjem sms-ov v tujino nimajo.
Pri meni je stara zgodba. Ko jaz pošiljam sms-je iz T2 na simobil (ko ta gostuje v tujini, razen na Hrvaškem), stvar še vedno ne deluje. Trenutno je moja boljša polovica v Milanu in zopet ne dobi sms-jev...
Katerega slovenskega in katerega italijanskega ponudnika ima tvoja boljša polovica?

Prejšnji teden sem bil v Milanu in so SMS-i preko omrežja WIND lepo delali v obe smeri.

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 22. Apr 2009 ob 21:10

Je že doma, tako da je že mimo. Sva pa dejansko bolj odvisna od sms-jev...
Žal ni dobila nobenega sms-ja. In po vsej verjetnosti bom pač zamenjal operaterja-žal.
Tehniki sicer nekaj čekirajo in se naj bi trudili, kar je pohvalno , a rezultatov ni in ni.
lp
M

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a BOBI » 22. Apr 2009 ob 21:17

Verjetno, če bi bila tvoja malo bolj iznajdljiva, bi oba lepo sprejemala in oddajala SMS-e! Če ne gre iz ene mreže, pa se konektaš na drugo.

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 23. Apr 2009 ob 18:56

Menim, da iznajdljivost nima nič z tem, da sms-jev ni dobila v:
Zurich, Lisbono, Milano...
A ti misliš tako: jaz ji pošljem sms, nato jo pokličem (to dela) in ji povem, da sem ji poslal sms in naj se konekta na drugo mrežo? Hmmm.
Če mi ne bi bili tako pomembni sms-i v tujino bi bilo ok, saj sem z ostalim delovanjem T2 povsem zadovoljen.
lp
M

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Apr 2009 ob 20:54

Moja ni nikakršen tehno expert, pa tudi škoda časa ji je za te stvari, pa je ista čas kot tvoja bila v Monaku, Franciji in Italiji in ji je prvič delovalo vse in v obe smeri!

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a crunchy » 23. Apr 2009 ob 22:20

BOBI napisal/-a:Verjetno, če bi bila tvoja malo bolj iznajdljiva, bi oba lepo sprejemala in oddajala SMS-e! Če ne gre iz ene mreže, pa se konektaš na drugo.
Vse lepo in prav, vendar tukaj naletimo na "catch 22". Torej, ce smo v tujini in nam nekdo iz SLO poslje SMS, ki ga ne dobimo, kako naj pri vsej zdravi pameti vemo, da nam je nekdo poslal SMS in da ga nismo prejeli in da moramo nemudoma preklopiti na drugega operaterja?!? Dobro premisli... :-)
Ce smo v tujini in nam nekdo iz SLO poslje SMS, ki ga sicer dobimo in nanj odgovorimo, kako naj potem pri vsej zdravi pameti posiljatelj iz SLO ve, da je SMS sporocilo uspesno pristalo pri prejemniku ter da prejemnik "samo" ne more odgovoriti nanj? Ali bomo s preklopom na drugega operaterja morda se poslabsali situacijo, da SMS-ji sploh ne bodo prihajali v tujino?!?

V vsakem primeru, ce zadeva glede posiljanja SMS-jev ne deluje tako, kot je potrebno, pride do precejsnjih dodatnih stroskov in izgube casa (obvezno posiljanje povratnih SMS-jev in/ali klicev).

Veseli pa me, da je tezav s SMS-ji vse manj in upam, da bodo podobne debate kmalu postale preteklost.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a NoName » 23. Apr 2009 ob 22:23

crunchy... <hint>delivery report</hint>
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

malcek1
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Apr 2009 ob 20:40
T-2: Že imam
Paket: Da

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a malcek1 » 23. Apr 2009 ob 22:30

Dragi Bobi, vesel sem za vaju in za ostale, ki vam vse deluje ok. Očitno pa to niso VSI uporabniki T2. Sms-i, ki sem jih poslal niso prišli na mobitel moje drage v tujino. Zares nimam več volje z vami (moderatorji in konec koncev zanesenjaki, ki me prepričujejo, da vse dela ok) debatirati saj vas je preveč in vsi imate svoj prav.
Kakor sem napisal vse ostale storitve (imam prav vse storitve T2 - mimogrede) delajo super, le moji sms-i v tujino ne gredo! Kaj nekaterim tu ni jasno, ne vem?!?

Kakor je že uporabnik kekoke pred mano povzel: "Uporabniki so osebe, ki storitev uporabljajo. Uporabniki niso srečni, če morajo potem ko so besni, ker storitev ne deluje, še namesto vas odkrivati in prijavljati napake"... in pa "Po tem ko ti 47 krat zatrdiš da vse deluje in prepričaš uporabnika da še enkrat pošlje SMS in ti nato pove da ne deluje, bi bilo edino prav, da skočiš v kakšno vaše vozlišče, poiščeš izgubljen SMS, se odpraviš na Pučnika in osebno dostaviš SMS naslovniku".

Žal dragi moji ip3, malkec, bobi, astras, mitja_i in ostali hvala za vso pomoč in angažiranje, a storitev meni ne dela!!! Predvidevam da težava, če ni bila rešena v 4 mesecih, ne bo rešena še vsaj toliko časa...
Za vse tiste, ki bi radi uporabljali T2 klicne storitve (Slovenija, Evropa...) in SMS-je (žal le Slovenija) - toplo priporočam.

Jaz grem naslednji teden , ko bom frei pač k drugemu operaterju.

To je z moje strani dokončno vse (vsaj javno na forumu glede te tematike...)
Lp
Matjaž

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 24. Apr 2009 ob 07:42

malcek1 ti pošiljaš smse iz T-2 v simobil in ne v tujino. In te pridejo normalno, če je simobilova številka v Sloveniji. Tukaj gre tudi za problem simobila, saj se smsi ustavijo v slo in ne pridejo v njihov roaming.
T-2 uporabniki, ki niso dobivali smsov, ko so bili v tujini in so jih dobili šele, ko so prišli v Sloveniji, so se obrnili na T-2. Tvoja draga naj pokliče na simobil. Smsi v simobil namreč pridejo, ne pridejo pa do naročnika.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Krypto » 24. Apr 2009 ob 11:19

BOBI napisal/-a:Moja ni nikakršen tehno expert, pa tudi škoda časa ji je za te stvari, pa je ista čas kot tvoja bila v Monaku, Franciji in Italiji in ji je prvič delovalo vse in v obe smeri!
Pozabil si še povedati ali je tvoja ravnotako na Simobilu kot njegova? Mislim da v tem grmu tiči tič.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a BOBI » 24. Apr 2009 ob 13:57

Ne krypto, oba sva pri T2 :rtmT2:
Res je da dolgo časa SMS-i niso delovali tako kot morajo, vendar sedaj nimava nobenega problema.
To se tudi vidi iz vseh mojih predhodnih postih.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: SMSi v Tujino

Odgovor Napisal/-a Krypto » 24. Apr 2009 ob 14:09

No potem imamo delni odgovor, problem tiči nekje na relaciji T-2<-->simobil. Sam bi kar stavil da ima določen problem tudi simobil, saj sem prejšnji teden dobil sms s simobila na T-2 šele po dobri uri.

Odgovori