Odjava Amis ADSL EMX in prijava na T2 UMTS

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Odjava Amis ADSL EMX in prijava na T2 UMTS

Odgovor Napisal/-a beta1 » 17. Nov 2008 ob 10:56

Pozdravljeni

Moji sorodniki so komaj dobili ADSL EMX 0.5 Mega. Na to so čakali 4 leta. Parice so zasedene, od centrale so oddaljeni po kablu najmanj 5 km. T2 je zavrnil, Siol tudi, nekako je Amis montiral ta EMX. Ampak ta zadeva ne dela tak kot bi mogla na papirju. Packetlossa je od 10 do 15%. Bilokakšno datoteko začneš vlečt, vrže ta ''modem'' dol in se reconecta. Klicali smo smo kar nekajkrat in nazadnje so na amisu rekli, da na tej lokaciji žal nemorejo zagotoviti ADSL interneta. Telekom je ze vse ''popravil'' na ifrastrukturi, tudi sami smo zamenjali telefonski kabel z UTP. Nažalost internet prekinja in ne moreš nič delat na internetu. Google ti odpre, to je pa tudi vse. Na 24ur.com ti en 2 min videjo nalaga 15 min.

Zanima, me ali ima Amis vezavo in kako naj se odjavimo od tega. Glede na to, da nemorejo zagotovite brezhibnega delovanja interneta, bi skoraj mogli upoštevat odjavo, brez da bi morali plačati pogodbeno kazen.

Torej. V Poljčanah je T2 postavil UMTS anteno. In, ker ni druge možnosti za internet, ne dsl, kabelske, mobitel instant, simobil 3g, je še edina varianta T2 umts. Zdaj me pa zanima, kak deluje ta zadeva. Oddaljeni so od antene ene 4km, vmes med anteno in hišo, so še 3je griči. Predvsem je važno, da ni packetlossa, hitrost ni niti važna, tudi če dela z UMTS - 384kbps, bo super.

Kaj vi mislite? Slabše skoraj nemore delat, kot ta EMX stulen.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Odjava Amis ADSL EMX in prijava na T2 UMTS

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 17. Nov 2008 ob 11:37

4km je že kar daleč...sprobaj, preveri in potem odjavi Amis. Na T2 tko ni vezave...
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Odjava Amis ADSL EMX in prijava na T2 UMTS

Odgovor Napisal/-a Mark » 17. Nov 2008 ob 14:45

Če imajo umts telefon naj poskusijo najti omrežje T-2, na nekaterih aparatih izpiše SVN 64 ali SI 64. Na takšni razdalji jaz nebi nič obljubljal. Na 1500m, brez gričev deluje še tam 4-5Mbit preko usb modema.

beta1
Faca
Prispevkov: 107
Pridružen: 13. Apr 2008 ob 08:16
T-2: Že imam

Re: Odjava Amis ADSL EMX in prijava na T2 UMTS

Odgovor Napisal/-a beta1 » 5. Dec 2008 ob 18:02

Žal, nenajde. V Studenicah vsaj jaz nisem dobil T-2 omrežja. Bom probal drugič še od zunaj.

Pri meni doma. Na telefonu Nokia E51 poln signal. Iz okne gledam oddajnik, ki je stran približno 50 - 75m. Vleče bolj kot telefon dopušča.

Odgovori