MMS (Nastavitve podatkovnih in MMS parametrov)

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

MMS

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 7. Apr 2009 ob 18:45

Že od petka mi iz Mobitelovega omrežje ne prihajajo MMS sporočila (št. je prenesena). Včasih je delovalo normalno. Pride mi SMS da naj grem pogledat na Mobitelov Planet, kamor pa nimam dostopa. Iz Simobilovega in T2 omrežja normalno prihajajo. Med sprejemanjem MMSjev imam izbrano T2 momrežje. Na Mobitelu pravijo, da T2 nima vpisano v registru. Zgleda, da prihaja do nagajanja med dvema ponudnikoma.....

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a NoName » 7. Apr 2009 ob 21:58

forenzik, ako se napake nisi prijavil na helpdesk, mi privat sporoci, s katere stevilke je bilo sporocilo poslano, na katero stevilko je bilo sporocilo poslano ter seveda tocen datum in cas posiljanja sporocila... besedilo tistega sms-a, ki si ga prejel namesto mmsa mi pa tudi sporoci.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Forenzik
Faca
Prispevkov: 150
Pridružen: 26. Avg 2006 ob 21:25
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ljubljana

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a Forenzik » 7. Apr 2009 ob 22:10

Dobil si pošto na zasebno.

Isti problem se dogaja tudi kakaroth-u (nekaj postov višje). Zgleda da je nastala ena sistemska napaka in ne napaka pri posamezniku ! Norda se motim.

ProMonte
Znanec
Prispevkov: 61
Pridružen: 31. Avg 2008 ob 18:53
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO FTTH
Kraj: Kranj

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a ProMonte » 20. Apr 2009 ob 19:27

Na hitro opisano: Pri pošiljanju mms-a prejemnik dobi 2x isti mms, ter mms v tujino ne gre!!!

Pozdravljeni. Imam problem kateri mi se zdaj pojavlja že kar lep čas (2 meseca). Gre sicer za težavo pri pošiljanju mms sporočil. Ko pošljem mms ga prejemnik normalno dobi nato pa čez kakšnou uro še enkrat istega. To se dogaja ko pošiljam v tuja omrežja recimo Mobitel, SiMobil v domače omrežje pa ne. Nisem šel pa preverjat na položnici ali mi zato 2x obračunajo mms ali ne, ker bi si moral vse beležiti. Pred časom sem klical teh. podporo in mi je povedal da bo prjavil napako in da bodo tehniki rešil. Po določenem času sem ponovno probal in isto. Ponovno klical teh. podporo in mi je povedal, da pa ima on tam zavedeno kot rešena napaka. Ter da bo sedaj ponovno prijavil. Kakšne traparije. Povrh tega mi pa mms ne deluje za v tujino. Ko ga poskušam poslati mi po določenem času reče neveljavna številka in zavrne. Z Mobitela ali SiMobila pa gre. Tudi to je bilo prijavljeno a nikoli odpravljeno. Zanima me če ima še kdo podoben primer ali sem pa edini, ker ni napaka do telefona, smo probaval z različnih telefonou. :grr:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a NoName » 20. Apr 2009 ob 22:24

ProMonte, privat mi sporoči:
- tvojo telefonsko
- telefonske prejemnikov v Mobitel, Simobil, Tus omrezjih, ki dobijo dve sporocili
- datum in cas posiljanja
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
riki
Faca
Prispevkov: 188
Pridružen: 4. Dec 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Kraj: Limassol

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a riki » 26. Apr 2009 ob 23:23

ProMonte:

ja MMS v tujino ne deluje. :lol:

t2_uporabnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Jan 2010 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a t2_uporabnik » 19. Jan 2010 ob 15:44

Živjo vsem;
imam problem s T-2 MMS-i ... :nevem:
aparat je QTEK 9000 in WM5
pri Mobitelu je vse delovalo BP
sedaj pa sem že skoraj eno leto pri T-2 mobilni telefoniji, pa še do sedaj ni nikomur uspelo popedenat sprejemanje in pošiljanje MMS-ov ...
Na (za) pomoč sem se že nekajkrat obrnil na njihovo tehnično službo, pa samo nekaj jamrajo in nič napredka ...
Tudi center v Kranju je "brez ku*ca" ... nimajo pojma o pojmu ...
Ali ima kdo od vas za mene kakšen pameten namig ... ne vem, zakaj na T-2 ne deluje MMS, ko pa je pri Mobitelu vse skupaj delovalo fenomenalno ...
Za vaše nasvete se že v naprej zahvaljujem :car:

skymaniak
T-2jevec
Prispevkov: 561
Pridružen: 14. Dec 2007 ob 11:37
T-2: Že imam
Paket: T-2 Mobile

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a skymaniak » 19. Jan 2010 ob 15:52

T-2 omrežje ali mobitelovo gostovanje ?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Jan 2010 ob 16:15

imas pravilno nastavljene zadeve? url, proxy, apn, ... si na t-2 native omrezju al gostujes? mmse lahko prejemas?

jaz sem imel qtek 9090, pa sem imel tezave z mobitel nastavitvami.. ampak to je ze pred leti...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

t2_uporabnik
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 19. Jan 2010 ob 15:29
T-2: Že imam

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a t2_uporabnik » 19. Jan 2010 ob 17:27

imam paket brezčasni VDSL (net, tv, stac. phone, 2xSIM)
sem tudi v T-2 omrežju, dober signal (Kr)
nastavitve so s strani T-2 ...
preverjene nastavitve, da ni tipkarskih napak ...
pa še vseeno ne dela ...
mislm, men se bo 1x kr mal ...
pa podn je to, da ni nobenega loga, kamor bi človk pogledal, kaj se dogaja pri vzpostavljanju povezave, sprejemanju in pošiljanju MMS-ov (sicer sem Linux-aš, vajen logov)
bi že zdavnej dal Linux namest WM5, pa ne deluju wireless ...
sicer pa ne morem niti poslati niti sprejeti MMS-ov, VSE drugo deluje ...
če kaj pomaga tale dopolnitev ...
hvala za tako hiter odziv :plosk:

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a NoName » 19. Jan 2010 ob 19:02

privat mi sporoci tvojo telefonsko, s katero imas tezave, pa bomo vidl, ce se sploh povezujes na pravi APN... magari se pol tud na wap proxyju pogleda, ce pride request s tvoje strani...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
gandi66
Uporabnik
Prispevkov: 37
Pridružen: 28. Nov 2008 ob 15:16
T-2: Že imam

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a gandi66 » 9. Feb 2010 ob 09:21

NoName, poslal sem ti na privat vse podatke, prijavil napako na centru pa se vedno ne dobivam mms-ov. Sprasujem te, ce bom sploh kdaj dobil tiste za katere vem, da so mi bili poslani, ali lahko kar pozabim nanje?

aja
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Nov 2010 ob 14:47
T-2: Že imam

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a aja » 29. Nov 2010 ob 14:57

Lani julija sem prenesla telefonsko številko iz Debitela na t2. Prej sem normalno sprejemala sporočila MMS (imela sem isti telefon), od kar sem na T2 pa jih ne morem več :cry: . Imam telefon Sony Erisscon W580i. V Ljubljani preko telefona ne sprejemam T2 omrežja (tudi nikjer drugod :nevem: ), najde mi le Si vodafoene, Mobitel (tega imam tudi vključenega) in včasih Tuš.
Ko sem poslala set na 172 sem dobila odgovor, da nisem registrirani uporabnik :jao:
Ali mi lahko kdo prosim pomaga - kaj lahko storim, da bom prejemala MMS sporočila?

Hvala.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Nov 2010 ob 15:30

T-2 ima omrežje na frekvenci, ki jo tvoj telefon ne podpira, preko drugih omrežji v katerih lahko gostuješ (Mobitel) pa ne moreš sprejemat MMS (podatkov).
Torej najbolj konstruktiven predlog je, da ko dobiš MMS, se odpelješ do meje, kjer ti gostovanje 2 omogoča sprejemnje MMSov (mogoče, če niso iz napačnega omrežja poslani).
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

aja
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 29. Nov 2010 ob 14:47
T-2: Že imam

Re: MMS

Odgovor Napisal/-a aja » 29. Nov 2010 ob 16:10

Hvala za odgovor....bo treba potem telefon menjat :cry: :grr: .

Lp.

Odgovori