pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Vse o T-2 mobilni telefoniji
aleksandra
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 19:29
T-2: Še nimam

pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a aleksandra » 25. Nov 2008 ob 19:51

Pozdravljeni!

Z fantom se odločava za zamenjavo mobilnega operaterja. Kar nas zanima je predvsem, kako je pokritost s signalom natančneje za območje okrog Nove Gorice in okrog Kobarida. veste mogoče za nekoga iz teh krajev, ki je že na tem operaterju? Nadalje pa bi rada vedela, kako je z gostovanjem v mobitelovem omrežju? A to pomeni, da plačujemo iste tarife v primeru, da bi telefon prijavili na Mobitelovo omrežje v primeru, da t2 omrežja ni in ali to pomeni, da je posredno pokritost t2 signala enaka mobitelovi (se pravi, da če jaz v kakšni primorski grapi sedaj lovim mobitel, to pomeni, da bom kot naročnica t2 lahko gostovala na mobitelu v isti grapi po t2 tarifah?

Za odgovore se vam najleše zahvaljujem

LP
A

Uporabniški avatar
ToJo
Faca
Prispevkov: 104
Pridružen: 25. Okt 2007 ob 10:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL+dod. TV
Kraj: Vipava-Ajdovščina

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a ToJo » 25. Nov 2008 ob 20:01

Če jaz dobro razumem:
Tam kjer je signal T-2 ti omogočajo poleg govorne komunikacije in SMS-ov tudi MMS in podatkovni prenos.
Tam kjer ni T-2 signala, gostuješ v omrežju Mobitela in ti omogočajo samo govorno komunikacijo in SMSe, dočim MMS in podatkovni prenos ni mogoč.

Cena pa je vedno enaka, neglede na to ali si v njihovem omrežju ali gostuješ pri Mobitelu. Pogovori znotraj T-2 so brezplačni, ostalo po ceniku.

Če se motim naj me kdo popravi.
Slika

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 25. Nov 2008 ob 20:15

Ja, točno tako je, kot je predhodnik napisal - pogovori imajo vedno isto ceno, če je v T-2 UMTS ali znotraj M@ MVNO. Če pa je uporabnik znotraj T-2 UMTS, pa lahko pošilja še MMS in izvaja podatkovne komunikacije.

Torej, če se Alice in Bob, ki sta oba na T-2, pogovarjata, je pogovor zastonj, neodvisno od tega, kje na ozemlju Slovenija sta, vključno s Kočevskim rogom in drugimi kraji, kjer še ni T-2 anten! :namrec:
Optika 100/10

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a RobertM » 25. Nov 2008 ob 21:51

aleksandra napisal/-a:...kakšni primorski grapi...
:roll: kako moras tako grdo opisati nase lepe razgibane kraje :roll:

Trenutno lahko v nasih koncih v vseh carih T-2 mobilnega omrezja uzivas v Idriji in Bovcu-postopoma se pokritost siri.
Povsod drugod kjer je pokritost z M signalom pa se lahko normalno pogovarjas in posiljas SMS po cenah objavljenih na T-2 straneh.
Od Gorice do Bovca se signal malce izgubi samo v Podselu in vcasih v blizini Volarij :nevem:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 25. Nov 2008 ob 22:31

Ker je nekdo omenil tudi Kočevski Rog, naj dodam, da, v kolikor terminalna naprava omogoča videoklic, lahko Alice in Bob brezplačno uporabljata tudi to storitev. V vsaki primorski grapi sicer še ne, v Idriji pa prav gotovo.

aleksandra
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 19:29
T-2: Še nimam

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a aleksandra » 26. Nov 2008 ob 12:53

Najlepša hvala vsem za odgovore.

Robertu iz okolice Tolmina pa bi rada sporočila, da izraz grape ABSOLUTNO ni mišljen slabšalno. Žal mi je, če je tako "zvenelo".
V Podselu in okolici Volarjev pa po mojih izkušnjah ni niti mobitelovega signala.

Lep pozdrav
A

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Nov 2008 ob 19:39

Je ce uporabljas edini pravi GSM telefon- Nokia 6310i :car:
Je star ene 5 let pa baterija zdrzi 3-4 dni z OGROMNO klicev dnevno in signal skoraj povsod :plosk:

Slika
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a emanresu » 26. Nov 2008 ob 20:20

Jaz sem šel 3x gledat kaj naj bi bilo tako žaljivega v tvojem postu....sploh beseda grapa....čist legitimna slovenska beseda, brez kakršnih koli negativnih konotacij. Ne vem kaj ima RobertM proti grapam?? :D A lahko prosim obrazložiš. Resno me zanima.


BAŠKA GRAPA En primer slovenske grape. Mimogrede....ideja za izlet. Sploh za Roberta.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a RobertM » 26. Nov 2008 ob 20:49

Po tej grapi sem se OGROMNO krat peljal in iznad nje pripeljal tudi svojo "najdrazjo"-dobesedno :hudicek:

Proti besedi GRAPA nimam nic posebnega lahko pa bi nasa Aleksandra napisala "v nasi prelepi Tolminski,Kobariski,..." :mrgreen:

No ampak vseeno smo ji lepo razlozili kako je z pokritostjo na tem koncu :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Novi trg 10
Navdušenec
Prispevkov: 625
Pridružen: 14. Maj 2008 ob 16:52
T-2: Že imam

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a Novi trg 10 » 26. Nov 2008 ob 21:12

Kot lahko razumem, RobertM, se da tudi trenutke "nepokritosti s signalom" prijetno preživeti.

Naslednja naloga je, da se objavi zemljevid "popolne nepokritosti z nobenim signalom".

... za trenutke z najdražjimi. :jao:

:D

aleksandra
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 19:29
T-2: Še nimam

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a aleksandra » 27. Nov 2008 ob 09:54

Pozdravljeni!

prebirati vaše odgovore me spravlja v dobro voljo :D

zanimiv se mi zdi predlog Novega trga 10, da je naslednja naloga to, da se naredi dejanski zemljevid pokritosti (tu moram zemljevid t2, glede na moje izkušnje pohvaliti)...
pa mogoče tudi seznam gsm aparatov, ki so najbolj učinkoviti glede osnovnih funkcij, kot je naprimer sposobnost sprejema signala, ne pa na osnovi 2000 funkcij, za katere mislim, da jih večina ljudi nikoli ne uporabi...

mene osebno pokritost s signalom po "čudoviti tolminski in kobariški :D " zanima predvsem, ker bi rada v teh krajih preživela čim več časa. To pa (govorim zase) si ne morem privoščit, če nimam možnosti take ali drugačne komunikacije...
medtem, ko sem prebirala tako odgovor t2 na moje vprašanje glede pokritosti ter kaj so o tem napisali na svojih spletnih straneh drugi operaterji mi je v ustih ostal kisel priokus...zmotile so me izjave v stilu"...imamo pokrito x, y, z mesto...kar pomeni pokritost ca. npr. 70, 80, 90 % prebivalstva...". Saj razumem tako tržno logiko in vse, vendar me vseeno žalosti, da tudi tu velja pravilo prvo v mesta potem pa (mogoče) v to naše lepo podeželje, pol pa poslušam, da se podeželje prazni...(moje mnenje je namreč, da je internet cenejši in učinkovitejši od x pasovne avtoceste)

no...to pa so že druge zgodbe...

Lep dan vsem
A

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a obi » 27. Nov 2008 ob 16:28

Najbližja UMTS bazna postaja za Kobarid bi ti bila Bovec kar je cca 10 km zračne (nevem če bo potegnilo tako daleč) isto bi lahko rekel za Tolmin le da se zračna razdalja spremeni. Glede izgradnje baznih postaj na tem področju pa ne morem nič fiksnega povedati.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a jurcek » 27. Nov 2008 ob 16:35

obi kaj pa za širšo mariborsko območje, veš kako je kaj z gradnjo. zdaj je več al manj samo mb pokrit ne.
Slika

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a obi » 27. Nov 2008 ob 16:53

Tudi glede Mb in okolice nebi vedu povedat kaj se bo dogajalo v prihodnosti. Kaj več informacij mogoče naslednji teden. Zavedati pa se je treba da pozimi v snegu in ledu ni glih varno po drogu plezat in montirat bazno postajo.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: pokritost s signalom in nekaj dodatnih vprašanj

Odgovor Napisal/-a RobertM » 27. Nov 2008 ob 20:12

obi napisal/-a:Najbližja UMTS bazna postaja za Kobarid bi ti bila Bovec kar je cca 10 km zračne (nevem če bo potegnilo tako daleč)
Vtipkaj v GoogleEarth Kobarid in Bovec :mrgreen:
Lahko tudi v TIS in poisci pot - cesta tece ob dolini Soce in okoli so 500-1000m visoki "hribcki" ;-)
Ce ti ulovi UMTS iz Bovca lahko patentiramo in ekskluzivno zascitimo tehnologijo "Laser UMTS " :owned: :plosk:

Glede nepokritosti - prejsnji teden sem imel na uvajanju novega sodelavca in fant bi klical stranke kar celo pot in sem ga stalno opozarjal "poklici hitro" cez pet ovinkov ne bo signala.Kmalu sem ga zaustavljal"ne klici,ker ni signala",... :mrgreen:
Sploh je bilo lepo ponedeljek in torek,ko je ocitno zaradi snega crknilo vec baznih postaj od Tolmina do Idrije - kako lepo lahko clovek uziva v voznji BREZ telefonskih pogovorov :pivo:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Odgovori