Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a Anubis » 26. Nov 2008 ob 13:18

Kaksne so vase izkusnje s kvaliteto zvoka in "neprekinjenostjo" pogovora pri T2? Zadnje case me Tusmobilov signal zivcira (sredi LJ na Tus omrezju), ker moram sogovornikom vsako stvar po petkrat razlagati (prekinja/seka besede), na trenutke rata pogovor "kovinski", vcasih pa celo ven vrze in je potreben ponoven klic. Pa sem se pricel "razgledovati naokrog". V ozjem izboru je tudi T2 - ampak ne bi rad, da naletim na enake tezave.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a Krypto » 26. Nov 2008 ob 14:15

Kvaliteta pri Tušu je povezana z odklopom MVNO-ja na območju LJ. Očitno nisi edini, ker jih v LJ poznam vsaj 5 z istimi simptomi in očitno jim nekej ne štima najbolj. Pri T-2 takega problema ni, so pa drugi problemi, ki jih najdeš v več temah tukej gor.

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a chevron » 26. Nov 2008 ob 14:16

Po mojih izkušnjah takih problemov na T-2 mobile ni - kvalitieta zvoka je brezhibna. Edini problem je npr. pri vožnji, ko greš izven dosega T-2 omrežja - pri preklopu na Mobitel prekine. Nasploh pa v tem pogledu T-2 omrežje deluje zelo OK, tudi če je samo ena črtica signala (za razliko od Simobila recimo :owned: )
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a madpanter » 26. Nov 2008 ob 14:46

Kaj je pa z simobilom narobe? Mam zdaj na novo sklenjeno naročnino pa dela ko šus. Pa odkril sem tudi da ima nokija nasplošno zanič zvok. Zdaj mam SE c902i pa je zvok in kakovost fenomenalna medtem ko je pri nokiji mi skos šumelo, škrtalo in prekinjalo in to odkar jo imam pa ni neka jeftina roba ampak e61i :namrec: tako da sem nad nokijo zelo razočaran zadnje čase ker tudi n70 je imela iste simptone pa tui ni bla pocen :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Nov 2008 ob 15:03

Panter, jaz sem pa bel kruh jedel za zajtrk in včeraj sem v lužo stopil.

A kaj hočem s tem povedati? Jah, da se je treba držati teme, ne pa nakladati o osebnih problemih, ki nimajo veze s tem. :blbl:
Optika 100/10

peralja
Novinec
Prispevkov: 20
Pridružen: 20. Okt 2006 ob 19:08
T-2: Že imam
Paket: 8-1
Kraj: ljubljana

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a peralja » 26. Nov 2008 ob 16:54

Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 je pri meni odlična.

bierbauch
Znanec
Prispevkov: 69
Pridružen: 11. Apr 2007 ob 17:41
T-2: Že imam
Paket: 20/20 FTTH, 2xVoIP, 2xUMTS+1D
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a bierbauch » 26. Nov 2008 ob 17:49

Meni Nokia E61i dela super ... signal BP v Ljubljani in celo v Domžalah ... zvok pa tudi brez pripomb.
Je pa res, da mi pri Nokii bistveno bolje "vleče", kot pa na Motoroli V3xx (3G).

-- bb
Slika FTTH 20/20
Slika > UMTS

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a chevron » 26. Nov 2008 ob 17:51

@madpanter: sem bil nekaj let simobilov naročnik preden sem šel na T-2 mobile. Na določenih lokacijah se mi je stalno dogajalo to kar se Anubisu dogaja na Tušu: prekinjanje/sekanje govora, zadeva je bila tam praktično neuporabna. In to pri 3/4 signala ali pa celo pri polnem signalu in ne glede na to kakšno ropotuljo sem takrat uporabljal – Nokio, Motorolo, SE… Eno izmed njih zdaj uporabljam s T-2 SIM in takih problemov nimam več. Torej, glede kvalitete zvoka na T-2: :car:
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a Anubis » 26. Nov 2008 ob 18:29

Tole glede Simobilovega zvoka sem tudi jaz pred leti ze izkusil (zdaj pa je Tusmobil deja vu...) in se mi zdi, da imajo obcasno ponekod se vedno sekanje, medtem ko je bila pri Mobitelu po mojih dosedanjih izkusnjah - odkar so vklopili EFR ali se kaj zraven - kvaliteta zvoka "za vikat". :plosk:
Tako sta zdaj v ozjem izboru Itak Dzabest in T2. :rtmT2: Ker ne kurim na tisoce minut mesecno in ker je cena tujine pri slednjem zelo prijazna, se zaenkrat bolj nagibam k T2. Skratka kristalno cist zvok kot pri Mobitelu? ;-)

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a chevron » 26. Nov 2008 ob 18:42

Službeno uporabljam Mobitel, privat T-2. Razlike v kvaliteti zvoka ne opažam.
Slika

vangelis1870
Znanec
Prispevkov: 58
Pridružen: 9. Apr 2008 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 10/2

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a vangelis1870 » 26. Nov 2008 ob 20:02

Zvok je super, sem pa opazil, da mi Nokia N95 na točno določenih kritičnih mestih, kjer se signal izgublja in me je redno in 100% metalo dol s Simensa (dva različna telefona), sedaj pusti na liniji in se pogovarjam bp. :car:

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Kvaliteta zvoka in neprekinjenosti pogovora na T2 (vs. Tus)

Odgovor Napisal/-a frojnd » 27. Nov 2008 ob 19:43

Zvok v tujino NI super no, na drugi strani je sogovornik rekel, po končanem klicu, da je šumelo. Sedaj sem ponovno klical na hrvaško in dobim odgovor biče uskore račun molimo napolnite neki v tem smislu ?? Any ideas ?

Tako sem 2x probal in mi je šlo po 2x 10sec pogovora za ta govor hrvaški...


editt01: napaka je odpravljena, tako da lahko kličem sedaj.

edit02: zvok je sedaj odličen tako v t-2 omrežje, drugo slovensko in pa v tuje omrežje :)

edit03: zvok ni več odličen v toje omrežje, namreč začne nekako šumeti, kot da bi nekdo praskal... napako sem seveda javil...

Odgovori