T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Vse o T-2 mobilni telefoniji
top58
Znanec
Prispevkov: 81
Pridružen: 15. Jul 2008 ob 22:13
T-2: Že imam
Paket: mobilni

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a top58 » 12. Dec 2008 ob 21:41

tole je porocilo po cca dveh mesecih delovanja in pavsalni zakljicki so popolnoma neutemelkeni.

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a emanresu » 12. Dec 2008 ob 23:22

Poročilo se ujema s stanjem v mojem imeniku....od junija še vedno samo eden na T-2. (malo za šalo, malo za res.)

Ljudje, ki pravijo da je M@ ugoden so zaslepljeni. Pri M@ je ugoden samo džabest, pa še ta je pesek v oči.

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 12. Dec 2008 ob 23:35

emanresu: zakaj bi naj imel pesek v očeh?

Namreč prej sem imel paket itak in sem plačeval okoli 15€ mogoče malo čez in še na to sem tu in tam moral popaziti da bi bilo več... zdaj ko pa imam ta dzabest... pa telefoniram in pišem kolko me je volja in čez 500 še nisem prišel...

če že ne drugo ko bom v tujini se ne bom rabil "sekirat" če telefonija deluje ali ne...
Sicer tudi to me tako daleč ne moti saj bodo že uredili zadeve... moti me pa to da mislijo da so najboljši in da pri njih vse dela... če bodo oni hotli metat konkurenco v nižji koš ... bodo morali presneto pluniti v roke... za zdaj zaenkrat delajo premalo!

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a RobertM » 12. Dec 2008 ob 23:45

zizitop napisal/-a:Ker sem že na mobisuxu napisal temo, bom še tu dal link:

http://www.mobisux.com/ubbthreads.php?u ... ost3173624

LP

A ni Mobisux ze ene parkrat "umrl" v zadnjih letih :roll:

V casih "indijanca" sem bil uporabnik z dvomestno zaporedno stevilko potem pa se je kvaliteta foruma unicila in se je pobrisala stara baza z OGROMNO zbirko znanja - marsikateri vecer-noc sem pustil tam.

Upam,da se tudi Komarju nekega dne ne "utrze" :shock:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a emanresu » 13. Dec 2008 ob 00:35

Enter4 napisal/-a:emanresu: zakaj bi naj imel pesek v očeh?
Ker oglašujejo 0€ v vsa omrežja, ker ni sekundnega intervala, ker je samo do 31 let....

Teoretično bi lahko naredil 1000 klicev po 4 sekunde...se pravi 4000 sekund = 66 minut. (teoretično!, ne me zdej napadat)

Sem napisal da je ugoden paket, zelo ugoden....ampak še vedno ne tok ugoden kot T-2. (če je na drugi strani T-2 uporabnik seveda....ali stacionarc....ali tujina)

Džabest je za večino uporabnikovdo 31 leta najboljši paket v SLO. (zame pač ne...sem pisal o tem v eni drugi temi in tudi tam opozoril na moj dvoumen odgovor....ala džabest je najbolj ugoden- vsi na T-2!)

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a feeltch » 13. Dec 2008 ob 01:07

Džabest je kar v redu paket. So se malo podvizali pri Mobitelu, ker jim je Simobil jemal mladino, zdaj pa še T2. Vedno ko pride T2 se nižajo cene; če se spomnimo kako je bilo z ADSLom pred leti, preden je prišel T2 - bile so pošteno nabite cene, pol pa strm padec cen.
Je pa zanimivo, ker ima Mobitel samo za mladino zdej tako ugodno, ostali paketi so pa kar nekaj, čisto nič ugodni.

Upam da bo dal T2 kakšne boljše akcije za telefone. Žal vezave verjetno ne bo, da bi potem lahko res ugodno dobil telefon.
Lahko pa saj malo več subvencionirajo kot zdaj in dajo že enkrat malo novejše telefone.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

didi
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:17
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a didi » 13. Dec 2008 ob 01:21

OK, pusti APEK porocilo, ki je nekaj mesecev staro, ampak vseeno mislim da niso preko 15k uporabnikov, tako da tudi naslednja ne bodo bistveno drugacna.

Na T-2 so ocitno mislili, da je najvecja investicija mobilnega operaterja omrezje, v resnici je pa cena za pridobivanje vsakega posameznega userja (subvencija telefona + marketing + distribucijska mreza) najvecja investicija (ki je do sedaj se niso naredili) in da ce bodo dali samo nizko ceno bodo vsi popadali na njihovo mrezo.

Po moje so v T-2 malo narobe ocenili kako se mobilni trg v Slo obnasa - najbolj pritegnejo subvencionirani telefoni po ceni manjsi kot 50 EUR, ne glede na to koliko dejansko placas za telefon dolgorocno (primer Tusmobil paketi ali pa leta nazaj ACER na mobitelu za 1 SIT), sami so se pa odlocili za poslovni model, ki to onemogoca.

Ker so nastavili tako nizke cene kot so jih, jim to ne omogoca zasluzka, s katerim bi lahko hitro pokrivali subvencije za telefone in vecji marketing, zato ponujajo samo telefone po "ugodnih" cenah, definitivno pa jih ne subvencionirajo. Ne vem sicer natancnih podtkov koliko povprecen T-2 uporabnik porabi ampak moje ugibanje je tam 10-15 EUR/mesec (poslovnih in hi-end uporabnikov definitivno ne pridobivajo s svojim "roamingom" in ostalimi storitvami ki jih bolj ali manj zagotavljajo), kar je samo 50% tega kar delata Mobitel in Simobil (ca 25 EUR). Torej tudi ce bi se sli subvencijo, traja dvakrat dlje da pridejo na nulo.

Po moje bi torej morali kar nekaj denarja vlozit v pridobivanje uporabnikov. Ce hocejo dobiti 100 000 uporabnikov to sigurno znese 10M EUR (100 EUR/userju je nic, ko zacnes enkrat z reklamami, mega plakati, TV oglasi, subvencijami aparatov in npr 15 dodatnih prodajnih tock v shoping centrih) tega denarja pa nimajo (njihova in splosna fin. kriza). Gradnja in vzdrzevanje mreze sigurno nekaj stane, uporaba Mobitelovega omrezja tudi, tako da od tistih 15 EUR povprecnega uporabnika hitro postane samo 5 EUR "profita", kar pomeni 20 mesecev, da bi uporabnik prinasal dobicek.

Najprej pa morajo postimat omrezje in storitve, ki jih naj bi zagotavljali, tako da uporabniki, ki se vseeno spotaknejo in padejo na T-2 omrezje, ne bi bili razocarani nad nivojem storitve in bi morda naredili se kaj pozitivne reklame. Skratka po moje jim ne kaze roznato...

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a zizitop » 13. Dec 2008 ob 02:55

Mobisux res občasno umre. Kvaliteta res ni več tam, kjer je bila. Ampak milsim, da je nekje tudi arhiv. Vsaj bil je....

Uporabniški avatar
moho
Znanec
Prispevkov: 83
Pridružen: 4. Apr 2006 ob 21:50
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO
Kraj: Kras

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a moho » 13. Dec 2008 ob 10:00

DIDI. Ne vem sicer s čim se ukvarjaš, vidim pa (ko sem dvakrat prebral tvoj post), da ima rep in glavo, kar si napisal. To so verjeto res tisti marketinški prijemi, ki odločajo o uspešnosti neke naložbe ali pač ne. Kot povprečni uporabnik sem tudi že sam izrazil nezdadovoljstvo z določenimi storitvami (pošiljanje SMS v tujino, nedelovanje servisnih strani - pregled porabe, načrt postavitev UMTS baz...). Ravno zato ne morem niti samega sebe prepričati, da sem izbral pravega operaterja, kaj šele prijateljev, sodelavcev, družino...
Ob kakšnem res velikem preobratu glede storitev ali dodatne ponudbe se bo lahko zgodilo, da se bo APEK-ov graf spremenil, sicer pa bo verjetno še nekaj časa takšen kot je - zanemarljiv.

Uporabniški avatar
alternativa
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 22. Avg 2008 ob 14:29
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a alternativa » 13. Dec 2008 ob 10:43

emanresu napisal/-a:Ljudje, ki pravijo da je M@ ugoden so zaslepljeni. Pri M@ je ugoden samo džabest, pa še ta je pesek v oči.
Bla, bla, bla, bla...
Sem bil na T-2 UMTS, ker sem mislil kok bom prišparal. Šel sem nazaj na Mobitel, ker je kvaliteta T-2 na totalnem psu v primerjavi z drugimi. Potem pa še presenečenje pri naslednjem Mobitelovem računu. Namreč imam paket povezani 55 in ne porabim vključenih minut, pri T-2 pa sem za cca. isto klicanje porabil okol 100€.

Res je, da je zastojn znotraj omrežja, sam kaj ko je premalo uporabnikov, katere kličem. Največ klicel naredim med Mobitelovimi uporabniki in nekaj Simobil, kar pa mi paket povezani 55 vključuje.

Tako, da emanresu ne prodajaj megle in se prosim malo zresni. V trenutni situaciji in za moje potrebe je T-2 čisto predrag :grrpc:

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 13. Dec 2008 ob 10:56

Po tem apekovem kalkulatorju tvoje trditve ne držijo.
http://www.komuniciraj.eu/uporabniki/js ... _index.jsp

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a emanresu » 13. Dec 2008 ob 11:45

Tudi jaz se moram (žal) strinjati z Didijem. Podobno mnenje sem že večkrat napisal na forumu.

Mislim, da jih bo neponujanje subvencioniranih telefonov (ker se tako otepajo vezave) stalo dobrega položaja na trgu. Ljudje na cca. 2 leti menjajo telefone in ni tako kot pri internetu ko imajo isti modem lahko 10 let. Zato bi skorajda morali ločiti tržno strategijo na internetni del in na UMTS del. Sta si preveč različna.

Če bi že od začetka vse delovalo in če bi imeli subvencionirane telefone, bi se morda lahko zgodila t.i. prelomna točka. Določeno št. uporabnikov bi prepričali, da bi začeli uporabljati njihove storitve....in potem bi že samo zaradi tega sledili novi. Zaenkrat pa ta št. tudi slučajno ni dovolj visoka, da bi se to zgodilo in menim, da je za kaj takega prepozno. Nedelujoče storitve, prebujena konkurenca, in ne najboljša ponudba za slovenski trg (telefoni telefoni!!) bodo botrovali ne najboljšim poslovnim rezultatom.

Saj št. naročnikov bo nekaj časa še naraščalo , toda ne v takšni meri, kot bi lahko. In ker se ne bo zgodila prelomna točka bodo dosegli pač eno št. uporabnikov in tam stagnirali. Potem pa se bo zgodila ali Vega ali Debitel. (bolj se nagibam k Vegi, ker zaradinizkih cen storitev ne bodo dobili dovolj prilivov za pokritje vseh stroškov)

Edina šansa, ki jo vidim je, da konkurenca NE poskrbi za starejše od 31 let in da se fantje in dekleta, ki so zdaj na Ortu in Džabestu, po izteku preselijo k T-2. (ker je dejansko najbolj ugoden) Tako bi recimo št. uporabnikov počasi naraščalo in morda bi prišlo do efekta snežene kepe.
Druga opcija je pa vsesplošno razsvetljenje povprečnih uporabnikov, ki so že presegli mejo 31 let. Oboje pa se mi zdi v slovenskem prostoru precej neverjetno.

Moje mišljenje temelji oz. izhaja iz stanja v mojem imeniku, odzivu in apatiji mojih prijateljev vse od julija pa do danes in popolnoma novi kristalni krogli.

Upam, da se motim in da šolani strokovnjaki na T-2 vedo kaj delajo. Upam, da njihovo dolgoletno šolanje ni bilo zaman.

P.S. Ali mi lahko kdo pove zakaj točno je propadla Vega?

P.S.2: Še malce pretiravanja in sanjarjenja:

Ali si predstavljate kaj bi se lahko zgodilo, če bi 1 razred v srednji šoli ali skupina 10 cimrov v študencu ali sošolcev na faksu izbrali T-2. (neomejeni pogovori z vsemi sošolci za ceno enega piva in pol na mesec). Kakšen potencialni vpliv bi to imelo? Že samo ena taka skupina, ki ima ogromno interakcij s posamezniki izven njihovega kroga, kot tudi z drugimi skupinami, lahko sproži revolucijo.

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a emanresu » 13. Dec 2008 ob 12:00

alternativa napisal/-a:
emanresu napisal/-a:Ljudje, ki pravijo da je M@ ugoden so zaslepljeni. Pri M@ je ugoden samo džabest, pa še ta je pesek v oči.
Bla, bla, bla, bla...
Sem bil na T-2 UMTS, ker sem mislil kok bom prišparal. Šel sem nazaj na Mobitel, ker je kvaliteta T-2 na totalnem psu v primerjavi z drugimi. Potem pa še presenečenje pri naslednjem Mobitelovem računu. Namreč imam paket povezani 55 in ne porabim vključenih minut, pri T-2 pa sem za cca. isto klicanje porabil okol 100€.

Res je, da je zastojn znotraj omrežja, sam kaj ko je premalo uporabnikov, katere kličem. Največ klicel naredim med Mobitelovimi uporabniki in nekaj Simobil, kar pa mi paket povezani 55 vključuje
Tako, da emanresu ne prodajaj megle in se prosim malo zresni. V trenutni situaciji in za moje potrebe je T-2 čisto predrag :grrpc:
Kokr se spomnim imaš ti neko podjetje al kako? Hotel si (oz. celo si) prenesti vse komunikacije na T-2 pa se nekako ni obneslo? Saj ni važno....kar hočem povedati je, da bi moral malce bolj definirati besedo ljudje. S tem sem mislil povprečne uporabnike, ki govorijo 2-4 ure, kar pa ti kot poslovnež verjetno nisi. Vedno sem tudi trdil, da dokler v svojem imeniku nimaš ducat št. 064 (oz. prenešenih) T-2 za večino ni najbolj ugoden. Par uporabnikov se s to izjavo ni strinjalo in so napisali, da je kljub temu najbolj ugoden. Tudi pri meni je tako pa imam samo enega na 064. (pri meni naredi razliko tujina in stacionarne št.)

Imam znanca, ki je na T-2 ''spravil'' nekje od 10-15 ljudi. 5 v ožjem družinskem krogu in recimo od 5-10 v širšem prijateljskem krogu (ti imajo več interakcij z svetom in tako več možnosti, da zaradi njih prestopi na T-2 še kdo). Ob prvi priliki, ga bom malce pobaral, če je št. kaj narasla. Aja....račun, ki ga plačujujeo 3 družinski člani je manjši kot ga plačuje npr. moja mati. Ampak da dosežeš tak račun je potrebna manjša reorganizacija in malce prepričevanja in birokracije za vse vpletene, kar je pa za veliko ljudi enostavno preveč. (zame nerazumljivo dejstov). Ampak na koncu šteje samo, da si zadovoljen. Tako ali drugače. Ne paše vsem enako.

Uporabniški avatar
alternativa
Uporabnik
Prispevkov: 39
Pridružen: 22. Avg 2008 ob 14:29
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a alternativa » 13. Dec 2008 ob 15:29

emanresu sedaj pa se strinjam s teboj :D

Pa ne me narobe razumet, namreč T-2 ostale storitve uporabljam na več lokacijah in sem zelo zadovoljen z njimi. Tako imam tudi v interesu, da bi imel tudi mobilno telefonijo, sam trenutno žal T-2 ni dorasel mojim potrebam. Prepričan pa sem, da bodo delali naprej na kvaliteti in verjamem, da bom spet nazaj :D

No vsekakor pa ne mislim hiteti nazaj v kratkoročnem smislu. Namreč preden se bo to zgodilo, se mora struktura ljudi, katere kličem povečati na večje število in ne samo tistih, ki jih že sedaj kličem za 0 (neomejeno) v MPO skupini pri Mobitelu. Pa seveda kvaliteta nekaterih storitev!

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a feeltch » 13. Dec 2008 ob 17:29

jah. en iz družbe mora biti prvi pri T2, če hočeš da grejo pol naprej še drugi :)
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Odgovori