T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Mark » 15. Dec 2008 ob 18:12

Kakšno slabo kvaliteto misliš? Najprej povej, če sploh uporabljaš t-2 mobilne storitve? Osebno nisem imel nobene slabe izkušnje. Kvaliteta govora in prenos podatkov je mi zdita odlična.

Glede nakupa telefonov pa je žal tako. Plačilno sposobnost je potrebno dokazati (Probajte samo logično pomisliti, kaj vse se lahko zgodi), ker se telefona ne plača na licu mesta, ampak naknadno po položnici (Število obrokov si izbereš sam). Potreben je le vpogled v plačilno listo, ki ga opravi referent v poslovalnici. Papirje dobiš v trenutku nazaj, noben si to nebo shranjeval.

Lerota
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 18. Dec 2007 ob 00:00
T-2: Že imam
Paket: 1/256

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Lerota » 15. Dec 2008 ob 18:25

Moj predlog za T-2 je tak:

filozofijo "brez vezave" naj OBDRŽIJO za vse storitve, ki jih ponujajo.

Dodatno pa naj ponudijo vezavo pri mobilnih komunikacijah le v primeru, če kdo želi subvencioniran telefon, ko ga T-2 ponudi. Zakaj pa ne? Mobilne komunikacije so malo drugačna panoga in ljudje so navajeni na trenutno politiko ponujanja subvencioniranih telefonov.

- Ena možnost je ta, da ni treba spremeniti ničesar, tudi cene naročnine in klicev ne (tu ne gre za subvencionirane telefone, ampak za že obstoječo ponudbo). Le uvedejo pogodbeno vezavo, če kdo želi vzeti telefon na obroke. S pogodbo si zagotovijo varstvo v morebitnem primeru neplačanja obveznosti.

- Druga možnost pa je ta, da v primeru subvencioniranih telefonih ponudijo kakšen cenoven primeren paket s katerim se vrača vrednost telefona za tisto populacijo, ki padajo na takšno ponudbo.


S tem, da želim poudariti, da naj T-2 NE razmišlja o ukinitvi brez vezave, sekundnega obračunavanja in ugodnih cen klicev in naročnine v vseh svojih ponudbah (internet, tv, telefon, mobilne komun.). To filozofijo naj obdržijo.

Le prilagodijo se naj pri mobilnih komun. z DODATNIMI ponudbami za populacijo navajenih na subvencionirane telefone.

Mislim, da se da to zelo elegantno speljati.

ghdgfdhsf

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 15. Dec 2008 ob 19:10

Temu se da zelo enostavno izogniti, če nadgradiš poslovalnice v prodajna mesta in sprejemaš npr. Diners, Amex, Mastercard, Bankredit in podobna plačilna sredstva...

Sem se zanimal za Nokio (ne na obroke) in so mi v poslovalnici rekli , naj grem na banko plačat in nato lahko prevzamem telefon ob predložitvi potrdila o plačilu. Za moj okus je to nesprejemljivo za današnje čase. Imam gotovino, kartice, lahko mi ta strošek dodajo na naslednji račun če hočejo, s plačevanjem na banki in vračanjem po telefon enostavno ne mislim izgubljati časa. In to za telefon, ki stane 120 evrov. Če bi isto stvar hotel na obroke, pa bi bilo dejansko potrebne več papirologije kot za nakup avta. Preverjeno!

Me pa ta zadeva glede telefonov malo spominja na Vego. Na začetku sploh niso ponujali telefonov - z razlago, da prodajajo storitve in ne telefonov, itd. No, kasneje so začeli prodajati subvencionirane telefone v predplačniških in naročniških paketih... Sicer je T-2jeva politika nevezanja naročnikov zanimiva, nisem pa prepričan če ima prihodnost. Kdor se noče pogodbeno vezat v zameno za določeno ugodnost se pač ne bo, tudi če operater to opcijo ponuja. Večinoma ljudje ne menjajo operaterjev kot gate in se jim ni problem vezat. Poznam kar nekaj ljudi, ki jim zadustuje povprečen telefon. Ko jim crkne, pač dajo par evrov za novega, podpišejo aneks in nimajo problema s tem.
Za moje pojme se da narediti tudi pošteno, pregledno ponudbo z vezavo.

Največ škode si je pa T-2 naredil s slabo kvaliteto storitev na področju mobilne telefonije. Žal je po pol leta ta še vedno porazna.[/quote]
Spomni se štarta mobitela (pa je imel že omrežje narjeno samo ga je bilo potrebno nadgradit) NTM - katastrofa palačilo telefona ne na obroke ampak na banko plačat po predračuno pa dobiš tel.(13.000dm za kanto težko 6 kg) šatrt GSM katastrofa 2leti so rabili da je bilo dokaj urejeno - Simobil katastrofa tudi zdej ni nič boljše - Vega - propadla torej kdo pa še ostane da so mu bili štarti perfektni ????
Padamo samo na >cenene< telefone ki jih dobimo za 1€ . :jao:

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a chevron » 15. Dec 2008 ob 19:14

Mark: uporabljam mobilne storitve (brezčasni...). Kvaliteta govora je BP, sem to tudi nekje na tem forumu napisal. Za data ne vem in tudi ne komentiram. Mobilni internet bi rabil tam, kjer ni T-2 omrežja in mi zaenkrat ne koristi kaj dosti. Torej, mislil sem na vse začetne težave, ki smo jim bili priča uporabniki: nedelovanje roaminga, nedostava SMSov in MMSov v druga slovenska omrežja ali v tujino, problemi z zaključevanjem klicev, obračunom storitev... Nekaj teh zadev še zdaj ni porihtanih in to pol leta po začetku trženja storitev. Hočem reči, da vse to ni najboljša osnova za pridobivanje novih naročnikov. Dodal bi še slabe izkušnje s prijavljanjem napak in reklamacij. Saj ne da ne bi bili na HDju prijazni in ustrežljivi, ampak pol stvari se potem nekje izgubi, al pa ni nobenega odziva.

Glede nakupa telefonov: saj pravim, da bi morali poslovalnice nadgraditi v prodajna mesta, kjer bi stvari PRODAJALI. Mogoče je v štartu res bolj enostavno imet samo punkte za urejanje pogodb in izročanje/prevzemanje opreme, ampak če ti daš stranki možnost, da na licu mesta plača v kešu oziroma potegne kartico, se znebiš negotovosti.

Moja mnenje je pač, da plačilne liste nimam namena kazat svojemu telekom provajderju, da bom lahko vzel en usran telefon za 110 evrov. Pri nakupu avta, kjer je cifra recimo 15-20k ja, ampak za en GSM :aa:
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Dec 2008 ob 19:54

Temu se da zelo enostavno izogniti, če nadgradiš poslovalnice v prodajna mesta in sprejemaš npr. Diners, Amex, Mastercard, Bankredit in podobna plačilna sredstva...
Pod to se podpišem.

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a chevron » 15. Dec 2008 ob 20:08

Spomni se štarta mobitela (pa je imel že omrežje narjeno samo ga je bilo potrebno nadgradit) NTM - katastrofa palačilo telefona ne na obroke ampak na banko plačat po predračuno pa dobiš tel.(13.000dm za kanto težko 6 kg) šatrt GSM katastrofa 2leti so rabili da je bilo dokaj urejeno - Simobil katastrofa tudi zdej ni nič boljše - Vega - propadla torej kdo pa še ostane da so mu bili štarti perfektni ????

Ne opravičujem Mobitela. So si pač privoščili to kar so si lahko, take zgodbe so se dogajale tudi drugje po Evropi. Ampak to je že za drugo temo. Dejstvo je, da je že dolgo od tega, odkar smo naokoli prenašali Benefonove kufre in podobno opremo. Tekmovati proti državnemu providerju sigurno ni lahko. Nabralo se je nekaj konkurence, poleg tega je pa trg sedaj že kar lepo zasičen. Zato so pogoji za najmlajšega operaterja manj ugodni in kakšne prekomerne porodne težave, nesubvencioniranje telefonov in premalo agresivno reklamiranje žal ne uplivata ugodno na večanje tržnega deleža. Ljudje pač tripajo na poceni telefone, pa naj bodo to osnovni modeli za 'manj kot evro' ali pa vroča roba , recimo trenutno iphone, N96 ali podobno za bolj ugodno ceno.
Kaj pa praviš na Hutchison, ki tudi ponuja samo 3G - po moje se nebi tako lepo razvijali, če ne bi subvencionirali opreme.



Sicer je pa nesmiselno gledati procente na tistem četrtletnem poročilu, je minilo premalo časa od štarta T-2 mobile. Vseeno pa mislim, da jim do prvotno razgašanih načrtov še krepko fali.
Slika

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Anubis » 15. Dec 2008 ob 20:42

Potemtakem sem jaz tipicen primer "Antiuporabnika". :mrgreen: Naceloma mi ni problem "menjati operaterja kot gate" (sploh zdaj, ko se lahko stevilko enostavno prenese), ceprav tega se nisem pocel, ker ni bilo potrebe. OK, je bila enkrat - porazna kvaliteta zvoka na Tusmobilu (deja vu kvalitete zvoka Simobila izpred nekaj let...) je rezultirala v tem, da sem ze kak teden na T2 tudi kot mobilni uporabnik. S kvaliteto zvoka sem zelo zadovoljen, podatki pa tudi sibajo tako kot se sika (enako kot na sluzbenem Mobitelu). Upam, da (najmanj) tako tudi ostane se naprej.
In to si lahko privoscim, ker nocem kupovati zaklenjenih/vezanih terminalov. Se da dobiti bargain price tudi brez tega. :pivo:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Dec 2008 ob 06:05

ker nocem kupovati zaklenjenih/vezanih terminalov
Če ti je to edini pogoj, potem kupuj pri Mobitelu, pa ne bo nič zaklenjenega! ;-)
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

ghdgfdhsf

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 16. Dec 2008 ob 14:29

Sicer je pa nesmiselno gledati procente na tistem četrtletnem poročilu, je minilo premalo časa od štarta T-2 mobile. Vseeno pa mislim, da jim do prvotno razgašanih načrtov še krepko fali.

Gdo pa si je zastavil cilj in ga 100% izvedel (razen če se ne uporabi šminkati procente na tistem četrtletnem poročilu, je minilo premalo časa od štarta T-2 mobile. Vseeno pa mislim, da jim do prvotno razgašanih načrtov še krepko fali.[/b]

Gdo pa si je zastavil cilj in ga 100% izvedel v času katerega si je zastavil (razen če se ne uporabi šminka in puder) :nevem: i
Neglede na vse kritike na vseh storitvenih področjih T2 sem zadovoljen da obstaja drugače bi bili še v kameni dobi na vseh področjih komunikacij in bi imeli še občutek da smo mi uporabniki ustavrjeni za vse ponudnike kumunikacijij ne pa oni za nas ,poenostavljeno ISP-j so carji mi smo pa kurbe katere treba nategovat.
Na srečo tega občutka ni več to pa ne pomeni da moramo bit arogantni do ponudnikov storitev tudi če so oni bili kdaj v preteklost do uporabnika.

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a chevron » 16. Dec 2008 ob 15:05

Sicer je pa nesmiselno gledati procente na tistem četrtletnem poročilu, je minilo premalo časa od štarta T-2 mobile. Vseeno pa mislim, da jim do prvotno razgašanih načrtov še krepko fali.

Gdo pa si je zastavil cilj in ga 100% izvedel (razen če se ne uporabi šminkati procente na tistem četrtletnem poročilu, je minilo premalo časa od štarta T-2 mobile. Vseeno pa mislim, da jim do prvotno razgašanih načrtov še krepko fali.[/b]

Gdo pa si je zastavil cilj in ga 100% izvedel v času katerega si je zastavil (razen če se ne uporabi šminka in puder) :nevem: i
Neglede na vse kritike na vseh storitvenih področjih T2 sem zadovoljen da obstaja drugače bi bili še v kameni dobi na vseh področjih komunikacij in bi imeli še občutek da smo mi uporabniki ustavrjeni za vse ponudnike kumunikacijij ne pa oni za nas ,poenostavljeno ISP-j so carji mi smo pa kurbe katere treba nategovat.
Na srečo tega občutka ni več to pa ne pomeni da moramo bit arogantni do ponudnikov storitev tudi če so oni bili kdaj v preteklost do uporabnika.
:?:
tesux, a lahko to malo bolj pojasniš?
Slika

ghdgfdhsf

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 16. Dec 2008 ob 19:42

Sicer je pa nesmiselno gledati procente na tistem četrtletnem poročilu, je minilo premalo časa od štarta T-2 mobile. Vseeno pa mislim, da jim do prvotno razgašanih načrtov še krepko fali.
Odgovor na to. :D (preberi boldano)
Bistvena je prva vrstica mojega zgornjega posta.
Kar je odspodaj je moja jeza . :oops:
Jeza ker se samo kritizira seveda boste rekli >konstruktivna kritika da se stvari popravijo ane<
:idea: A nebi rajši dali 1 leto mir glede nekonstruktivnih kritik do T2 tako kot je Janša dal 100dni Pahorju :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Bine » 25. Dec 2008 ob 18:33

Več ko bo uporabnikov, boljše bodo storitve in močnejša pozicija T-2 na trgu nam bo vsem uporabnikom zagotovljala konkurenčnejše cene, kot prejšnji monopolist.

:rtmT2:
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Cobane » 25. Dec 2008 ob 20:54

Bine, malo si zamešal vrstni red... -> Boljše ko bodo storitve, več bo uporabnikov... ;-)
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Bine » 27. Dec 2008 ob 10:59

Nisem zamešal vrstnega reda - kot jaz vidim situacijo, se uporabniki prepočasi odločajo za prehod na T2 in to prav gotovo negativno vpliva na ponudbo.
Potem pa še večina samo nerga in pljuva (kar najbrž dodatno odvrača potencialne uporabnike), pri čemer pa se pozablja na to, da je šele T2 omogočil razmah širokopasovnega interneta, da je T2 tisti, ki je ukinil monopol SIOLa in da je šele T2 postal konkurenca Mobitelu.
In vse to so dosegli v nekaj letih iz nule.
Na to vse prepogosto vsi skupaj pozabljamo.
Brez T2 ne bi bilo brezplačnih impulzov ne v stacionarni, še manj pa v mobilni telefoniji.
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 27. Dec 2008 ob 11:31

Ja, svet brez T-2 bi bil grd in temačen. :hmm:

Odgovori