T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Razor » 14. Dec 2008 ob 01:43

No, no. Niso vsi vsmerjeni le na populacijo <30, S! ima denimo pakete enaZame, triZame, petZame in še (dost zanimiv) iZame.

Sam se vedno ustarjam pri starem Orto Smartu, saj je prevlik del mojega imenika je na S!, da bi ga kar spustil (+ se nekaj vezave mam). T2 Mobile ( :rtmT2: ) pa za druzinske in stacionarne klice.
Slika
Slika
Slika
» MG.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Dec 2008 ob 11:09

A je tole res

Pa še če želis skleniti naročnino pri njih in vzeti aparat, potrebuješ več dokumentov, kot bi si šel urejat kredit na banko...
- osebno izkaznico
- davčno številko
- potrdilo o zaposlitvi za nedoločen čas
- bančno kartico
- zadnje tri plačilne liste
- zadnje tri bančne prelive

Jaz si grem s temi dokumnti kupit stanovanje, ne pa sklenit naročnino k T-2 ju....

Tole če je res je mal too much. Malo na Vego spominja. Je pa tako, da je trg, kar prenasičen z mobilnimi operaterji. Mislim, da nove naročnmike najhitreje loviš z atraktivnimi aparati po subvencionerani ceni. Nekako podobna finta, kar dela TUŠ.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a mahi » 15. Dec 2008 ob 11:12

Ko sem sklepal naročnino na VDSL nisem ničesar potreboval. Dvomim, da bi za mobilno telefonijo rabil vse to.
Zaposlitev za nedoločen čas in plače so pa malo mimo. Kaj niso to tajni podatki?
Slika

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Dec 2008 ob 12:47

kitl napisal/-a:A je tole res

Pa še če želis skleniti naročnino pri njih in vzeti aparat, potrebuješ več dokumentov, kot bi si šel urejat kredit na banko...
- osebno izkaznico
- davčno številko
- potrdilo o zaposlitvi za nedoločen čas
- bančno kartico
- zadnje tri plačilne liste
- zadnje tri bančne prelive

Jaz si grem s temi dokumnti kupit stanovanje, ne pa sklenit naročnino k T-2 ju....

Tole če je res je mal too much. Malo na Vego spominja. Je pa tako, da je trg, kar prenasičen z mobilnimi operaterji. Mislim, da nove naročnmike najhitreje loviš z atraktivnimi aparati po subvencionerani ceni. Nekako podobna finta, kar dela TUŠ.
Očitno imajo preveč naročnikov, pa delajo selekcijo za ta najbolj resne! Neresni naj raje ostanejo na Mobitelu, Simobilu in Tušmobilu! Edino pravilno, le tako naprej!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a joel » 15. Dec 2008 ob 13:08

To je čista izmišljotina!

Moje osebne izkušnje: Šel v poslovalnico, pokazal zadnji izpisek od položnice, da so me našli v računalniku, vzel tri SIMke in počakal tri dni za preklop. Pet minut dela. Nobene osebne, davčne, potrdil, bla bla... Res pa je, da sem imel s sabo že vse tri PUK številke od ostoječih mobi predplačniških paketov.

Podobno tudi, ko sem šel po nokio, ki je v akciji - nobenih izpiskov od plače itd. kar stalno berem tu na forumu.

:rtmT2:

emanresu
Faca
Prispevkov: 159
Pridružen: 30. Jul 2008 ob 23:31
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a emanresu » 15. Dec 2008 ob 13:38

Jaz sicer nisem vzel aparata ampak samo 2 naročnini pa sem potreboval samo davčno. Pa (hvala bogu) nimam redne službe :)

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Dec 2008 ob 14:10

kitl napisal/-a:A je tole res

Pa še če želis skleniti naročnino pri njih in vzeti aparat, potrebuješ več dokumentov, kot bi si šel urejat kredit na banko...
- osebno izkaznico
- davčno številko
- potrdilo o zaposlitvi za nedoločen čas
- bančno kartico
- zadnje tri plačilne liste
- zadnje tri bančne prelive

Jaz si grem s temi dokumnti kupit stanovanje, ne pa sklenit naročnino k T-2 ju....

Tole če je res je mal too much. Malo na Vego spominja. Je pa tako, da je trg, kar prenasičen z mobilnimi operaterji. Mislim, da nove naročnmike najhitreje loviš z atraktivnimi aparati po subvencionerani ceni. Nekako podobna finta, kar dela TUŠ.
Ja vse to drži.

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a joel » 15. Dec 2008 ob 15:07

Dobro, Jaka, potem sem jim očitno deloval kot zaupanja vredna stranka...
Sicer pa, če gledam s stališča prodajalca, je prav, da si zagotovi, da bo tisto, kar prodaja, dobil tudi plačano. Davčno, osebno, bančno, to imaš tako ali tako vedno pri sebi. Potrdila o zaposlitvi za nedoločen čas pa še niso nikjer zahtevali od mene, tudi ko sem jemal kuhinjo na kredit. Mogoče plačilna kriza...časi se pač spreminjajo...

Uporabniški avatar
Ejsi/Disi
Gratelovec
Prispevkov: 764
Pridružen: 15. Dec 2006 ob 17:44
T-2: Še nimam
Kraj: Preddvor

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Ejsi/Disi » 15. Dec 2008 ob 15:10

Joel, ti nisi vzel telefona. Za telefon rabiš izpiske.
˝Let there be light˝,
and there was light!

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a kitl » 15. Dec 2008 ob 15:14

Tudi izpiski niso garancija, da bo zadeva plačana :D Za moje pojme še ena stvar, ki uporabnika odvrne od prestopa. Že tako je problem z malo poslovalnicami pol pa da moraš še celo goro papirja sabo nosit je pa sploh višek. Na Simobil prideš z osebno davčno in dobiš vse, kar si želiš.
Slika


Lp, Kitl

joel
Model
Prispevkov: 217
Pridružen: 8. Nov 2007 ob 18:40
T-2: Že imam
Paket: T3 OPTIKA 10/10-MOBILE

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a joel » 15. Dec 2008 ob 15:29

Ejsi/Disi napisal/-a:Joel, ti nisi vzel telefona. Za telefon rabiš izpiske.
Seveda sem ga vzel, res pa, da je bil v akciji :nevem:

ghdgfdhsf

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 15. Dec 2008 ob 16:23

kitl napisal/-a:A je tole res

Pa še če želis skleniti naročnino pri njih in vzeti aparat, potrebuješ več dokumentov, kot bi si šel urejat kredit na banko...
- osebno izkaznico
- davčno številko
- potrdilo o zaposlitvi za nedoločen čas
- bančno kartico
- zadnje tri plačilne liste
- zadnje tri bančne prelive

Jaz si grem s temi dokumnti kupit stanovanje, ne pa sklenit naročnino k T-2 ju....

Tole če je res je mal too much. Malo na Vego spominja. Je pa tako, da je trg, kar prenasičen z mobilnimi operaterji. Mislim, da nove naročnmike najhitreje loviš z atraktivnimi aparati po subvencionerani ceni. Nekako podobna finta, kar dela TUŠ.
Tako loviš samo stranke katere so plačilno sposobne in kjer jih lahko terjajo za nakup telefona ob neplačilu obroka za telefon ker ni vezano na naročnino glede na to da ni vezave pri ostalih pa je telefon vezan na naročnino .
Verjetno ima T2 slabe izkušnje z prodajo telefonov od štarta kjer je bilo dovlj da si prinesu osebno in davčno št.
Vem za primer ko je tip v poslovalnici kupil 3 nokie Arte 3300€ mislm da je tukaj potrebna kontrola če je tip sosoben plačevanja teh aparatov.Tudi ko greš v banko po kredit je potrebno dat vse te podatke tako da tukaj ne vidim nobene nenormalnosti .Vsak skrbi da se zaščiti in dobi kar mu pripada.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Dec 2008 ob 16:27

Ta primer glede Nokie Arte ni edini.

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a Anubis » 15. Dec 2008 ob 17:07

Cobane napisal/-a:
kitl napisal/-a:A je tole res

Pa še če želis skleniti naročnino pri njih in vzeti aparat, potrebuješ več dokumentov, kot bi si šel urejat kredit na banko...
- osebno izkaznico
- davčno številko
- potrdilo o zaposlitvi za nedoločen čas
- bančno kartico
- zadnje tri plačilne liste
- zadnje tri bančne prelive

Jaz si grem s temi dokumnti kupit stanovanje, ne pa sklenit naročnino k T-2 ju....

Tole če je res je mal too much. Malo na Vego spominja. Je pa tako, da je trg, kar prenasičen z mobilnimi operaterji. Mislim, da nove naročnmike najhitreje loviš z atraktivnimi aparati po subvencionerani ceni. Nekako podobna finta, kar dela TUŠ.
Očitno imajo preveč naročnikov, pa delajo selekcijo za ta najbolj resne! Neresni naj raje ostanejo na Mobitelu, Simobilu in Tušmobilu! Edino pravilno, le tako naprej!

Jaz sem slisal, da ima to Tusmobil (pa mogoce se kak Simobil zraven, ce ne celo Mobitel po novem. :) ). Na T2 mi ni bilo potrebno nicesar. Zadeva je bila urejena v nekaj minutah (res pa je, da sem bil pred tem ze dolgo narocnik zemeljskih storitev :mrgreen: )

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: T2 - MOBILNA TELEFONIJA in nizek delež uporabnikov

Odgovor Napisal/-a chevron » 15. Dec 2008 ob 17:56

tesux napisal/-a:
kitl napisal/-a:A je tole res

Pa še če želis skleniti naročnino pri njih in vzeti aparat, potrebuješ več dokumentov, kot bi si šel urejat kredit na banko...
- osebno izkaznico
- davčno številko
- potrdilo o zaposlitvi za nedoločen čas
- bančno kartico
- zadnje tri plačilne liste
- zadnje tri bančne prelive

Jaz si grem s temi dokumnti kupit stanovanje, ne pa sklenit naročnino k T-2 ju....

Tole če je res je mal too much. Malo na Vego spominja. Je pa tako, da je trg, kar prenasičen z mobilnimi operaterji. Mislim, da nove naročnmike najhitreje loviš z atraktivnimi aparati po subvencionerani ceni. Nekako podobna finta, kar dela TUŠ.
Tako loviš samo stranke katere so plačilno sposobne in kjer jih lahko terjajo za nakup telefona ob neplačilu obroka za telefon ker ni vezano na naročnino glede na to da ni vezave pri ostalih pa je telefon vezan na naročnino .
Verjetno ima T2 slabe izkušnje z prodajo telefonov od štarta kjer je bilo dovlj da si prinesu osebno in davčno št.
Vem za primer ko je tip v poslovalnici kupil 3 nokie Arte 3300€ mislm da je tukaj potrebna kontrola če je tip sosoben plačevanja teh aparatov.Tudi ko greš v banko po kredit je potrebno dat vse te podatke tako da tukaj ne vidim nobene nenormalnosti .Vsak skrbi da se zaščiti in dobi kar mu pripada.
Temu se da zelo enostavno izogniti, če nadgradiš poslovalnice v prodajna mesta in sprejemaš npr. Diners, Amex, Mastercard, Bankredit in podobna plačilna sredstva...

Sem se zanimal za Nokio (ne na obroke) in so mi v poslovalnici rekli , naj grem na banko plačat in nato lahko prevzamem telefon ob predložitvi potrdila o plačilu. Za moj okus je to nesprejemljivo za današnje čase. Imam gotovino, kartice, lahko mi ta strošek dodajo na naslednji račun če hočejo, s plačevanjem na banki in vračanjem po telefon enostavno ne mislim izgubljati časa. In to za telefon, ki stane 120 evrov. Če bi isto stvar hotel na obroke, pa bi bilo dejansko potrebne več papirologije kot za nakup avta. Preverjeno!

Me pa ta zadeva glede telefonov malo spominja na Vego. Na začetku sploh niso ponujali telefonov - z razlago, da prodajajo storitve in ne telefonov, itd. No, kasneje so začeli prodajati subvencionirane telefone v predplačniških in naročniških paketih... Sicer je T-2jeva politika nevezanja naročnikov zanimiva, nisem pa prepričan če ima prihodnost. Kdor se noče pogodbeno vezat v zameno za določeno ugodnost se pač ne bo, tudi če operater to opcijo ponuja. Večinoma ljudje ne menjajo operaterjev kot gate in se jim ni problem vezat. Poznam kar nekaj ljudi, ki jim zadustuje povprečen telefon. Ko jim crkne, pač dajo par evrov za novega, podpišejo aneks in nimajo problema s tem.
Za moje pojme se da narediti tudi pošteno, pregledno ponudbo z vezavo.

Največ škode si je pa T-2 naredil s slabo kvaliteto storitev na področju mobilne telefonije. Žal je po pol leta ta še vedno porazna.
Slika

Odgovori