Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a atepej » 17. Jul 2013 ob 22:05

ne obi sprašujem na splošno
Slika

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a obi » 23. Jul 2013 ob 01:16

Na splošno pa tako kot sem rekel update bo hmal :D
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a atepej » 23. Jul 2013 ob 13:48

Pol pa že zrihtaj zemlevid pokritosti z signalom pa bo :D

PS: zakaj so lokacije baznih postal davčna tajna, ker lokacije RTV oddajnikov so znane pa še nobeden ne manjka :nevem:
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 23. Jul 2013 ob 14:08

Zato ker so privat last mogoče ;)

Loami
Novinec
Prispevkov: 23
Pridružen: 17. Jun 2010 ob 10:00
T-2: Že imam
Paket: VDSL IPtel 2xmobilni
Kraj: Nova Gorica

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a Loami » 26. Jul 2013 ob 12:02

Zanima me, kako kaže z Novo Gorico. Glede na optiko, ki se obeta, pričakujem tudi kakšno antenco in kar spada zraven.
Se bo zgodilo?

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a obi » 27. Jul 2013 ob 07:59

Odgovor je pritrdilen.

Kar se pa tiče kje so lokacije BP je pa skrivnost zaradi tega ker še vedno velja prepričanje da je to sevanje da praži bolj ko mikrovalovka... in je treba podret. Je pri konkurenci bilo nedolgo tega to aktualno.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a starfotr » 27. Jul 2013 ob 13:09

O joj, kak beden izgovor. Ve se, da ima skoraj vsaka cerkev v turnu oddajnik. To se vidi po plastičnih polknih, ni treba biti expert.

Raje povejte,da vas je sram, ker ima konkurenca 10x več baznih postaj.

Če bi imel čas bi lahko po uradni, (legalni poti) dobil podatke iz uradnih evidenc. Tole skrivanje je smešno, ravno tako kot skrivanje SIP podatkov. Pri sipu jih skrivate najbrž zaradi slabe varnosti.

Če pokličeš na mobitelov ali simobilov center, poveš lokacijo, in oni ti povedo, kje se nahaja najbližja bazna postaja. Da ne omenjam CELL ID pri simobilu in še zemlejvidov na svetidej.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon TS
Kraj: Postojna

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a Sumy » 27. Jul 2013 ob 13:25

Se strinjam stabo @starfotr če pri t-2 mislijo da lahko skrivajo lokacijo bazne..

Ko danes pametni telefoni vse pokažejo če le maš pravo aplikacijo in seveda sim kartico od t-2 kaj hitro lahko ugotoviš kje je bazna če je -55dBm je velika verjetnost da stojiš pred bazno postajo. :D


Sej vem ta prispevek bo zbrisan z strani admina ali moderatorja.. ;)

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a webmaher » 27. Jul 2013 ob 15:40

kritika je čisto na mestu in valda ne bo brisanja... takole dobijo tudi dodatne brezplačne informacije kaj še lahko izboljšajo, čeprav večino tega že sami vedo...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a obi » 27. Jul 2013 ob 23:04

Ajde kateri od vas je že imel priložnost delati pripravo lokacije za bazno postajo in pri tem ni naletel na zelo "prijazne" sosede kateri mislijo da je to slabš ko mikrovalovka seveda pa nimajo osnovnega znanja o tehnologiji katero vi opisujete. Ajde da vas vidim. Samo eden od vas mi potrdi pa zbrišem svoj post drugače pa vaše.

Poleg tega sem pri podpisu pogodbe za delovno razmerje podpisal tudi list na katerem je pisalo nekaj v smislu dajanja informacij... zaradi tega ima T2 PR službo in ne mene. Še enkrat naj vas opomnim da je forum neuraden in podajanje informacij malo prej bi lahko rekel da je samo naša dobra volja... Kakor koli spet nabijamo off.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Sumy
Model
Prispevkov: 313
Pridružen: 26. Sep 2007 ob 08:26
T-2: Še nimam
Paket: Int: 1000/100+TV+telefon TS
Kraj: Postojna

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a Sumy » 28. Jul 2013 ob 07:41

Jst se s tabo ne mislim ukvarjat jst sem samo svoje povedal da bazne postaje ne moreš dolgo skrivat lokacije...

Zaradi mene zbriši vse ker na tem forumu itak znate samo to ko vam kaj ni po vaše.. ;)

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a obi » 28. Jul 2013 ob 07:56

Lej lepo sem napisal kako stvari stojijo. Lahko je z tujim onem po koprivah tolčt k ne peče nič. Pol bit pa glasn kako pa kaj je treba narest da ne peče.
Prav si povedal da bazne ne moreš skrivati, vendar probaj razumet kar sem napisal. Če si zaposlen in če pri delu opravljaš z podatki ki so za firmo zaupni si moral podpisati pri pogodbi tudi papir ki ti prepoveduje da bi te podatke deval javnosti če pa jih si pa kaznovan. ...
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a starfotr » 28. Jul 2013 ob 09:53

Resnično je problem dobiti soglasja in prostore, sploh, če je nekdo nekomu že 3x prej zvonil. S tem mislim, da imajo ljudje že mobitelovo, simobilovo, tuševo in na koncu še t-2 bazno postajo v bližini.

Jaz bi vas tudi poslal nekam in bi rekel: "kje ste hodili prej, ko sem potreboval vaše storitve? Fantje, zamudili ste, lahko se slikate. Več sreče drugje. Vaša napaka je, da pokrivate samo urbana področja. No, sem pa odprt za vaš radodarni finančni predlog, kar na dan z besedo, napisano na pogodbi."

Namig: pokrivati začnite ruralna področja z mobilnim signalom (in optiko), tam boste imeli večmožnosti dobiti stranke in lažje boste dobili soglasja. Poleg tega so stranke, predvsem hribovci zelo lojalni, imeli bi 100 % zasedeno, ne pa manj kot 50 % sedaj v mestih.

Moje mnenje je, da prodate bazne postaje simobilu oziroma se združite s simobilom, saj sami žal nimate infrastrukture in storitev niti cen, ki bi bile konkurenčna prednost.

Res je tudi, da so pravniki pametni in vam zaposlenim dajajo za podpisati nemogoče stvari. Samo, da upravičijo svoj obstoj v firmi. Te podatki, če bi bili javni ne bi nič koristili konkurenci ali škodovali vašemu podjetju. Žal so to bedni pravniki takole zagodli.

Seveda smo hvaležni za trud, vendar ne pri brisanju in grožnjah, ultimatih... Moraš pa požreti kritiko, saj si predstavnik podjetja, sam si se izpostavil tu, če ne želiš več prenašati kritik, vrni naziv ali zapusti forum.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a obi » 28. Jul 2013 ob 21:06

Lepo spisan odgovor. Požiram kritike kolikor le lahko vendar vsako vedro je enkrat polno in enkrat pade kaplja čez rob. Prav tako red mora nekje biti. OK? Dost smo se pogovarjali na OFF. ČE koga kaj zanima naj me raje direktno klikne mu bom povedal kar lahko. Tukaj pa nadaljujmo z temo naslovu ustrezno.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: Seznam krajev z delujočimi UMTS baznimi postajami

Odgovor Napisal/-a obi » 2. Avg 2013 ob 14:07

Danes je bila uspešno integrirana in vklopljena nova UMTS bazna postaja v Ljubljani. Bazna postaja bo izboljšala jakost sprejema signala v Ljubljani in sicer v Polju, Slapah, Studencu, delno Fužinah in Mostah, del Zadobrove in Zaloga.

Update bo hmal.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Odgovori