Preusmeritev klicev?

Vse o T-2 mobilni telefoniji
T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Maj 2009 ob 08:06

herkulx napisal/-a:Kaj pa ta primer:
Preusmeritev na tujo številko narediš v Sloveniji nato telefon ugasneš.... Kako je to potem forwarding iz tujine oz. kakršnikoli roaming?
Ne bo ti forwardiralo v tujino. To je namerno onemogočeno zaradi tega, ker večina tujih ponudnikov to prepoveduje v svojem omrežju.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Maj 2009 ob 08:57

NN, človek sprašuje, če T-2 dovoli forwarding na tuje številke, ne pa če tuji operaterji v roamingu dovoljujejo slednje!

@herkulx: Najbolje, da sprobaš! Drugače ni to noben forwarding iz tujine, še manj roaming, ampak je čisto navaden forwarding!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Maj 2009 ob 09:07

Hvala za opozorilo, morebiti sem pomešal. :owned:

V prvem sporočilu je govoril o preusmeritvi IZ TUJINE. Tega ni. Če pa hoče preusmeritev iz številke v Sloveniji nekam v tujino NA TUJO TELEFONSKO ŠTEVILKO, pa po mojem ni problem, saj s takim klicem upravlja T-2 (in po T-2 ceniku tudi plačuje klic). Problem bi bila preusmeritev iz Slovenije v tujino na ROAMING T-2 ŠTEVILKO - tega tudi ni. Upam, da je to sedaj razjasnjeno.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a Cobane » 15. Maj 2009 ob 10:20

Problem bi bila preusmeritev iz Slovenije v tujino na ROAMING T-2 ŠTEVILKO - tega tudi ni. Upam, da je to sedaj razjasnjeno
Kako da ne? Saj tebe ne briga, kje se T-2 mobilna številka nahaja, ti samo narediš preusmeritev na to mobilno številko in tudi plačuješ nacionalni klic do te številke! Ta številka, ki pa je v tujini, pa plačuje roaming dohodni klic!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a ip3 » 15. Maj 2009 ob 11:12

Navadni Nimda napisal/-a:V prvem sporočilu je govoril o preusmeritvi IZ TUJINE. Tega ni. Če pa hoče preusmeritev iz številke v Sloveniji nekam v tujino NA TUJO TELEFONSKO ŠTEVILKO, pa po mojem ni problem, saj s takim klicem upravlja T-2 (in po T-2 ceniku tudi plačuje klic). Problem bi bila preusmeritev iz Slovenije v tujino na ROAMING T-2 ŠTEVILKO - tega tudi ni. Upam, da je to sedaj razjasnjeno.
Tole je drugače precej nejasno. Iz izkušnje s tujino pa:
- če je T2 v roamingu to ne vpliva, da nekdo nanj ne bi mogel preusmeriti klicev iz Slovenije;
- preusmeritev T2 iz Slovenije na tujo tel. št. je delovala približno do konca avgusta lani, zdaj pa JE PROBLEM: iz jasnih razlogov tuji operaterji tak način prepovedujejo (precej bi se prihranilo pri roamingu; pa prav bi prišlo takrat, ko roaming še ni deloval), zdaj je torej iz "administrativnih", ne tehničnih razlogov, onemogočena;
- vprašanje pa je, kako je s preusmeritvami klicev na T2 št. na neko drugo št. v Sloveniji, kadar je T2 v roamingu v tujini: če ne gre, ker tuje omrežje, kamor je št. prijavljena, ne prepoznava T2 ukaznih nizov.

herkulx
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 13. Jun 2007 ob 17:38
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna OPTIKA

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a herkulx » 17. Maj 2009 ob 07:22

Navadni Nimda napisal/-a:Hvala za opozorilo, morebiti sem pomešal. :owned:
V prvem sporočilu je govoril o preusmeritvi IZ TUJINE. Tega ni. Če pa hoče preusmeritev iz številke v Sloveniji nekam v tujino NA TUJO TELEFONSKO ŠTEVILKO, pa po mojem ni problem, saj s takim klicem upravlja T-2 (in po T-2 ceniku tudi plačuje klic).
Moje prvo vprašanje je bilo:
herkulx napisal/-a:Ali je možno narediti preusmeritev na mobilno številko iz tujine? Meni javlja napako... :cry:
Za boljše razumevanje bom še enkrat navedel primer. Želim preusmeriti klice iz T-2 številke na nemško številko, ki je v matičnem omrežju in ne v roamingu. Torej, kdo sedaj onemogoča preusmeritev klica?... T-2 ali tuji operater?

ip3
Znanec
Prispevkov: 70
Pridružen: 16. Okt 2008 ob 00:46
T-2: Že imam
Paket: UMTS

Re: Preusmeritev klicev?

Odgovor Napisal/-a ip3 » 17. Maj 2009 ob 08:26

ip3 napisal/-a:preusmeritev T2 iz Slovenije na tujo tel. št. je delovala približno do konca avgusta lani, zdaj pa JE PROBLEM: iz jasnih razlogov tuji operaterji tak način prepovedujejo (precej bi se prihranilo pri roamingu; pa prav bi prišlo takrat, ko roaming še ni deloval), zdaj je torej iz "administrativnih", ne tehničnih razlogov, onemogočena;
Po mojem tuji operaterji, ker je lani avgusta to še delovalo. Jasno, da gre za tujo številko v tujem matičnem omrežju. Se bo treba sprijazniti, da pač ne gre.

Odgovori