Poročilo roaminga iz Avstrije

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Poročilo roaminga iz Avstrije

Odgovor Napisal/-a Seeker » 19. Jan 2009 ob 21:02

Ker smo uporabniki T-2 mobilne telefonije hkati tudi beta testerji, sem danes (19.1.2009) testiral roaming v Avstriji.

- Telefon Nokia s S60
- SIM kartica ta nova z delujočim roamingom
- Klical sem Simobilovega uporabnika, ki je bil v tem času zraven mene in v drugem avstrijskem omrežju
- SMSov nisem mogel sprobati, ker sem prepozno opazil, da imam izbran še tastar SMS message center, tako da SMSi niso delovali

Preklop Roaming 1 (MOBITEL MVNO) -> Roaming 2 (TUJINA) je potekal tako:

Verjetno bi čez nekaj časa bila avtomatika, ampak ročno sem to storil tako, da ko so bila tuja omrežja v dosegu, sem šel v T-2 meni in pritisnil Roaming 2. Malo je mlel in me prijavil v neko avstrijsko omrežje. Avtomatike nisem sprobal.

Obratno je bolj zanimivo:

Ko so bila v dosegu slo. omrežja (Mobitel in T-2), sem pritisnil Roaming 1. Takoj je preklopil nanj in "izgubil" omrežje. Ročno sem pritisnil na Mobitel = no access, nato še na T-2 = no access!? Avtomatike spet nisem šel probavati, tako da je reboot telefona pomagal.


Prijavi se v vsa našteta omrežja na T-2 strani, ki so tudi vsa Avstrijska, ki sem jih ulovil.

Delujejo (ob klicanju Nokia izpiše: "Note: Active diverts"):

Hutchison 3G Austria (3 AT) (3G)
Mobilkom Austria AG (A1) (3G)
T-Mobile Austria (3G)
T-Mobile Austria (2G)

Napake so na:

Mobilkom Austria AG (A1) (2G): "Active diverts" se ne izpiše, ko kličem se ne zgodi nič
Orange Austria Telecommunication (omrežje "one") (2G & 3G): Ko kličem mi začne nakladati nek odzivnik v nemščini ("ni dosegljiv" ali something :D ).



Če povzamem, glavno kar me zanima je:
1. kako je z nedelujočim preklopom v mojem primeru nazaj na T-2/Mobitel (beri zgoraj, ker je res "WTF scena")
2. komentar T-2jevcev glede "active diverts" - nekj se je že govorilo po forumu o tem, ampak kaj bodo glede tega povedali oni (jih mislite ukiniti? obdržati - zakaj?)


PS: T-2jevci, na stran ne pozabite pod roaming partnerje poleg Orange Austria Telecommunication dopisati, da je to omrežje z imenom "one".

Uporabniški avatar
nSk
Faca
Prispevkov: 153
Pridružen: 13. Dec 2006 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: 10/4
Kraj: Mengeš

Re: Poročilo roaminga iz Avstrije

Odgovor Napisal/-a nSk » 26. Jan 2009 ob 11:29

Ta active diverts se men tudi pojavlja pri Simobilu (telefon Samsung) NON-STOP (tudi ko nisem na roamingu) :D Sem se že kar navadu in avtomatsko pritiskam OK. Tko da tega verjetno ne bodo ukinjal :)

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Poročilo roaminga iz Avstrije

Odgovor Napisal/-a BOBI » 26. Jan 2009 ob 12:17

Veliko mrež ne dovoljjuje activ divertinga in čas je že da se konča igra pod imenom "kdo bo preje odnehal"

andrejs
Guru
Prispevkov: 872
Pridružen: 6. Nov 2007 ob 07:42
T-2: Že imam
Paket: 10/1 + 2xISDN + 2xUMTS + IPTV
Kraj: Maribor - Limbuš

Re: Poročilo roaminga iz Avstrije

Odgovor Napisal/-a andrejs » 26. Jan 2009 ob 23:32

da še jaz dopolnim stanje v avstriji

v soboto 24.1 sprobal in od štirih operaterjev se na "ONE" sploh nisem uspel prijavit, ostali trije pa so recimo celo nekako delali.
danes 26.1 sprobal ponovno, prijaviti se nisem mogel niti v enega od štirih operaterjev (avtomatska izbira ni delala, prav tako ko sem hotel ročno izbrati omrežje sem vedno dobil opozorilo "izbira ni mogoča". Po dveh urah sem sicer uspel usposobiti telefon da je deloval na "A1", dobil sicer dohodni klic, vendar ko sem dvignil telefon ni delovalo nič- Za nameček sem ko sem se vrnil v SLO 3x ugasniti telefon da sem se lahko prijavil nazaj na domače omrežje, Ročna izbira T2 ali mobitel omrežja je javila napako "IZBIRA NI MOGOČA".
Slika

babi23
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 26. Jan 2009 ob 17:08
T-2: Že imam

Re: Poročilo roaminga iz Avstrije

Odgovor Napisal/-a babi23 » 11. Feb 2009 ob 19:12

Js sm bla v Avstriji 16.10. 08 pa ni delalo niti eno omrezje, v bistvu je blo isto kot da bi bla brez gsma!
No zej sem bla pa 8.2. in je vse skup zgledalo tako: gsm mi je sam preklopil v omrezje one. Klicat sploh nism mogla! Lahko sem posiljala sms sporocila in prejemala klice. Prejemanje sms sporocil ni delovalo! Katastrofa! Kaj ce bi nujno rabla nekam poklicat??? Lahk se pod nosom obrisem, kej vec pa ne! Se enkrat- katastrofaaa!!!

lukec
Navdušenec
Prispevkov: 732
Pridružen: 21. Okt 2006 ob 13:34
T-2: Že imam
Paket: T4 20/2
Kraj: Rače

Re: Poročilo roaminga iz Avstrije

Odgovor Napisal/-a lukec » 11. Feb 2009 ob 19:24

ko sem jaz bil decembra v avstriji je vse to delalo brez problema razen da sms-ov znotraj avstrije nisem mogel pošiljati druga pa delalo. tako da ne vem kako tebi to ni delalo.

lp
Slika

Odgovori