T-2 VOIP preko SIP na GSM

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
denism
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 5. Jun 2008 ob 10:19
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL + 2xIP Tel

T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a denism » 27. Jan 2009 ob 11:49

Je zadeva že možna saj se je leta 2007 govorila da se bo dalo.. kot ima to urejeno SIOL s Komunikatorjem... Vsa info dobrodošla..

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a mahi » 27. Jan 2009 ob 13:07

Kaj pa je to?
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2087
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a NoName » 27. Jan 2009 ob 13:22

zadeva je trenutno mogoča le poslovnim strankam, ki lastijo sip/h323 trunk in imajo postavljeno lasten pbx (recimo asterisk).
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

herkulx
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 13. Jun 2007 ob 17:38
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna OPTIKA

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a herkulx » 27. Jan 2009 ob 19:06

jst bi bil vesel, ce bi lahko sip uporabljali tudi navadni smrtniki. :roll: Še posebi bi mi prav prišlo v tujini.

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a borut » 27. Jan 2009 ob 21:48

VoIP pri siolu, pa dobiš eno cifro za SIP telefon.. :pivo:
Slika

aleskuhar
Faca
Prispevkov: 161
Pridružen: 12. Sep 2007 ob 18:22
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Trbovlje

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a aleskuhar » 1. Feb 2009 ob 09:31

pozdravljen

sam sem testiral, deluje 100 %, toda, ne prek t-2 voip, ker ne moreš izvedeti sip nastavitev, prek konkurence dela lepo, če vpišeš sip registrar, sip proxy, uporabniško ime, geslo, se potem ali prek podatkovnega prenosa ali prek domačega wireles routerja prijaviš gor, namesto prek gsm omrežja kličeš prek tega xxx omrežja, tudi notri te lahko kličejo, vendar, slaba lastnost je, v pol dneva sprazniš celo baterijo, če si non stop prijavljen, testirano na nokia n95!!!
denism napisal/-a:Je zadeva že možna saj se je leta 2007 govorila da se bo dalo.. kot ima to urejeno SIOL s Komunikatorjem... Vsa info dobrodošla..

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a Mark » 1. Feb 2009 ob 11:41

Deluje tudi preko različnih zastonjskih providerjev. Npr. poivy, voipdisount. itd

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a crunchy » 7. Feb 2009 ob 18:22

Mark: "Deluje tudi preko različnih zastonjskih providerjev. Npr. poivy, voipdisount. itd"

Deluje, ja, ampak samo prek Fring-a in se to delno.
Z SMS-si na voipdiscountu sem se pa ustel. Namrec padel sem v T-2 SMS past. Prijavil sem se na voipdiscount, vplacal "premijo", potem pa me prosi, da registriram telefon. Pa smo tam. Registracija poteka tako, da ti posljejo SMS sporocilo s potrditveno kodo na telefon. Ha, vse bi bilo v redu, ce bi SMS prisel, vendar ni. In kaj mi preostane? Registracija na staro telefonsko stevilko (ki je se vedno aktivna). Torej, ce pisem SMS-je na PC-ju in mi nekdo odgovori, bo odgovor romal na staro stevilko telefona. Trapasto!

Ali je komu uspelo registrirati T-2-jevo telefonsko stevilko na voipdiscount-u ali podobni strani? Mark?

By the way, zakaj na tem forumu nikoli ne mores navesti zadnjega sporocila v odgovoru (pa prav zadnji odgovor je ponavadi tisti, ki ga navajas, kaj ne?)? Sistemska napaka?

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a Tosho » 8. Feb 2009 ob 11:09

Crunchy napisal/-a: Mark: "Deluje tudi preko različnih zastonjskih providerjev. Npr. poivy, voipdisount. itd"

Deluje, ja, ampak samo prek Fring-a in se to delno.
Z SMS-si na voipdiscountu sem se pa ustel. Namrec padel sem v T-2 SMS past. Prijavil sem se na voipdiscount, vplacal "premijo", potem pa me prosi, da registriram telefon. Pa smo tam. Registracija poteka tako, da ti posljejo SMS sporocilo s potrditveno kodo na telefon. Ha, vse bi bilo v redu, ce bi SMS prisel, vendar ni. In kaj mi preostane? Registracija na staro telefonsko stevilko (ki je se vedno aktivna). Torej, ce pisem SMS-je na PC-ju in mi nekdo odgovori, bo odgovor romal na staro stevilko telefona. Trapasto!

Ali je komu uspelo registrirati T-2-jevo telefonsko stevilko na voipdiscount-u ali podobni strani? Mark?

By the way, zakaj na tem forumu nikoli ne mores navesti zadnjega sporocila v odgovoru (pa prav zadnji odgovor je ponavadi tisti, ki ga navajas, kaj ne?)? Sistemska napaka?
Sej se da, samo malo več dela je... Gumba nima pa zato, ker če ti odgovoriš na zadnji post, je to logično, da se nanaša na njega, če pa hočeš odgovorit na prejšnje poste, pa tistega daš u Quote, da se ve na koga odgovarjaš.
Slika

herkulx
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 13. Jun 2007 ob 17:38
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna OPTIKA

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a herkulx » 8. Feb 2009 ob 11:50

Mene pa nekaj zanima za tale voipdiscount... ali so klici v slo stacionarne stevilke res zastonj tako kot pise... ziher je nekje fora in tale ''free'' pravzaprav ni cist free. Kaksne so nastavitve za Nokio N95 za internet calls... sm vpisal nastavitve, ki sem jih nasel na nekem forumi, samo mi ne dela :(

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: T-2 VOIP preko SIP na GSM

Odgovor Napisal/-a crunchy » 8. Feb 2009 ob 12:20

Tudi meni ni delalo in sem potem vnesel podatke v Fring-a (prav tako v N95). Torej najprej si na Nokio nalozi Fring, nato pa v njegovih nastavitvah za SIP vneses internetni naslov, upor. ime in geslo.
Takrat mi je zacelo delovati.

Odgovori