WLAN in UMTS

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a crunchy » 13. Feb 2009 ob 11:26

Vceraj sem instaliral Nokia PC Suite na mojem racunalniku (in Nokia N95) in poskusil hitrost internetne povezave tako v sluzbi, kot tudi doma. Zadeva je zadovoljivo "lavfala". Hitrosti sicer niso bile spektakularne (nekaj vec kot 1Mb/s), vendar zame vec kot zadovoljive. Zanima me ali je mozno kupiti kaksen brezzicni ruter, ki bo deloval na T-2 kartico. Doma bi namrec rad postavil brezzicni internet prek T-2 mobilnega omrezja.

Ali npr. naslednji ruter:

http://www.mimovrste.com/artikel/247001 ... rt54g3g-eu

deluje OK? Pregledal sem nekaj postov na to temo vendar nisem strokovnjak in nisem cisto jasno razumel ali je doticni ruter res primeren (vtaknemo T-2 SIM kartico in ze imamo doma WLAN internet). Sicer pa je ruter relativno slabo ocenjen. Le zakaj?
Ali ima kdo kaksen drug predlog kako doma ustvariti WLAN omrezje s pomocjo T-2 mobile kartice (navadne ali podatkovne)?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Feb 2009 ob 12:31

Imam omenjen router in dela dobr sam moraš kupit še PCMCIA kartico zraven pa ti bo delovalo. Če rabiš še kaki info prašaj.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a crunchy » 13. Feb 2009 ob 12:51

Najlepsa hvala za odgovor! Zanima me se katero PCMCIA kartico imas (in kje se dobi)?
Ali lahko pricakujem visje ali nizje hitrosti delovanja od hitrosti, ki jih dosegam prek telefona Nokia N95 (in uporabo Nokia PC Suite na PC)?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 13. Feb 2009 ob 14:14

imam option globetrotter gt max 7.2 ready. Glede hitrosti je odvisno od signala in obremenjenost antene. Sam imam na cca 4-5km od antene tam do 2mbit hitrosti, ko je antena ne obremenjena (torej ko ni veliko ljudi gor) seveda imam tudi dodatno umts anteno (iskra vrhnika jih prodaja mislim da je P54 oznaka antene sam nisem 100%), kar je prednos teh pcmcia kartic, ker imajo konektorček za dodatno anteno. Kartico sem pa videl enkrat na bolhi, da jo en prodaja za 70€. Drugače pa moraš biti zelo pazljiv pri karticah in preverit katera je podprta in kateri firmware je na kartici. Meni mojo router ni zaznal pa sem jo na xenyo odpelal (uvoznik za option) kjer mi jo je prijazen gospod flashal zastonj v modemski način, da jo router zazna in odtakrat dela b.p. Če rabiš še kaki info kar prašaj.

L.P.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a feeltch » 14. Feb 2009 ob 11:28

@madpanter, mene pa zanima, kolikšne točno hitrosti dosegaš?
Ker jaz z mobilcem dosegam dl hitrosti nad 1mb, kar mi je zadosti za primarni internet. Samo moti me, ker je upload samo malo nad 100kb/s, kar je premalo recimo za Skype. Zato me zanima, koliko imaš upload?!
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 14. Feb 2009 ob 13:11

Evo mislim, da tole najbolj pove kako deluje:

Slika

Glede hitrosti je treba vzeti v zakup tudi to, da je to daleč naokoli edini pameten internet in je antena kar obremenjena + da sem cca 4,5 do 5 km od antene zračne linije.
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a frojnd » 15. Feb 2009 ob 13:21

Vau, tole pa je res švoh hitrost za gor :S Samo 21.375 kB/s Kako bi bilo, če bi biu na isti razdalji zunaj ali si bil že sedaj odzunaj ko si to mrel ?
feeltch napisal/-a:@madpanter, mene pa zanima, kolikšne točno hitrosti dosegaš?
Ker jaz z mobilcem dosegam dl hitrosti nad 1mb, kar mi je zadosti za primarni internet. Samo moti me, ker je upload samo malo nad 100kb/s, kar je premalo recimo za Skype. Zato me zanima, koliko imaš upload?!
Kje pa si to meril ? Koliko od antene in si bil notri ali ne ?

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a feeltch » 15. Feb 2009 ob 18:27

to je bilo notri v flatu zraven kina Šiška. Mislm da je antena slab kilometer stran na gasilskem v kosezah, skoraj v vidnem polju, tko da bi pričakoval večje hitrosti.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a frojnd » 15. Feb 2009 ob 22:14

Wov, to pa je res švoh. Kaj pa če greš ven, kok maš pol uploada ? Razlog, da sprašujem je zato, ker me kolega sprašuje kaj je najcenejš pa najhitrejš za uploadat. Je fotograf pa bi nucal neki mobilnega da bi uljal stvari. Če so hitrosti tok švoh iz t-2 strani bom še pri M taboru vprašau kako je tam.

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Feb 2009 ob 22:41

feeltch napisal/-a:to je bilo notri v flatu zraven kina Šiška. Mislm da je antena slab kilometer stran na gasilskem v kosezah, skoraj v vidnem polju, tko da bi pričakoval večje hitrosti.
Na gasilskem domu v Kosezah ima Simobil pa T-2. Mobitel jo ima na stavbi tam kjer je Franci na Balanci.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3487
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 16. Feb 2009 ob 08:06

@frojnd: Praši kolegico kje se gible in podobno. Če rabi po celi slo internet je izbera mobitela očitna ker ima najboljšo pokritost z signalom :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
feeltch
Model
Prispevkov: 319
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 15:54
T-2: Že imam
Paket: UMTS komplet
Kraj: Lj.-Šiška

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a feeltch » 16. Feb 2009 ob 13:01

imam kolega, ki je iskal umts internet za uporabo doma, pa smo probavali T2 in ni bilo signala, tako da je vzel Mobitel. Rad bi pa povedal, da je upload ravno tako slab, ker je recimo skype ravno tako praktično nemogoče uporabljat za normalen pogovor.
madpanter ima prav glede pokritosti, samo res pa je tudi, da ima tudi T2 čedalje več anten, razlika v ceni neomejenih paketov je pa trikratna! Jaz bi priporočil T2.
Slika

there's no home like 87.212.1.184

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a borut » 16. Feb 2009 ob 14:38

hm, čudno.. Včasih mi je skype delal na eni liniji ISDN (64kbps)... :blbl:
Slika

Uporabniški avatar
frojnd
Model
Prispevkov: 243
Pridružen: 25. Nov 2008 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a frojnd » 16. Feb 2009 ob 15:46

Skype dela tut na 57kbs (dial-up) s tem, da slišiš šumenje v ozadju. Se mi zdi, da je skype pogojen z pingom, ki pa je pri UMTS podatkih dost večji kot prek dial-up linije...

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Seeker » 16. Feb 2009 ob 16:36

Voice ne rabi veliko pasovne širine, gsm naprimer jo ima še manj kot tisto kar ste namerili tu.

Če potrebujete višji upload preko umts morate imeti hsupa opremo, hsdpa je samo za hitrejši download, upload je še vedno umts. hsupa pa gre v teoriji nekje do 2 mbit, me pa zanima kako je v praksi pri t-2/mobitelu.

Odgovori