WLAN in UMTS

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a crunchy » 27. Feb 2009 ob 10:41

Malkec napisal/-a:Pri vsakem njegovem postu spodaj ti piše katero opremo je uporabljal.
Kje spodaj?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Malkec » 27. Feb 2009 ob 10:47

Na koncu njegovih postov :nevem:

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a obi » 27. Feb 2009 ob 11:12

Uporabljal sem vedno Novatel MC950D ključek, laptopa IBM lenovo T60 OS win xp SP3, včasi če me prime pa testiram ali tudi USB podaljševalni kabel kaj vpliva na vso zadevo in ugotovu da cca 150 cm kabla še ne vpliva na prenose.

@ crunchy lej finta je da če je ob takratnem času na BP skonektanih več uporabnikov je UL dosti slabši kot pa če je nanjo prijavljenih manj uporabnikov. Pod prijavljenih smatram kot opravljanje voice klicev, sms, mms, video telefonije, preno podatkov.
PS Ne bit nestrpen bom pršu tud do tvojih koncev da se mal poigram.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Skorc » 27. Feb 2009 ob 13:12

Malkec napisal/-a:Na koncu njegovih postov :nevem:
crunnchy-jeva pripomba je letela na :

Krypto Napisal/-a:Mal popravljam rezultate:),antena Begunje oddaljenost 2800m

Poleg Begunj je meril še na dveh lokacijah. Ni pa navedel s katero opremo. ;-)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Krypto » 27. Feb 2009 ob 14:10

ZTE 630MF usb modem

Vič 2000/118 (znotraj objekta) laptop
Radovljica 20m od antene (antena vidna) 3600/118 laptop
Begunje1 1500m (v hiši, antena se ne vidi) 2000/118 stacionarni računalnik
Begunje2 2800m (v hiši, antena se vidi) 2410/1612 stacionarni računalnik
Jesenice cca 2500m (blizu bolnice, v stanovanju, antena se ne vidi) modem ne pridobi signala, stacionarni računalnik

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a crunchy » 27. Feb 2009 ob 15:31

obi napisal/-a:crunchy lej finta je da če je ob takratnem času na BP skonektanih več uporabnikov je UL dosti slabši kot pa če je nanjo prijavljenih manj uporabnikov. Pod prijavljenih smatram kot opravljanje voice klicev, sms, mms, video telefonije, preno podatkov.
Torej je domneva taka da, ce stevilo uporabnikov preseze neko doloceno stevilo, se postaja "preklopi" v "safe mode" in vsakemu dovoli 118 kb/s (in torej UL hitrosti ne zmanjsuje postopoma)? Skoda, da ni kje kaksnega dostopnega prirocnika za postaje... :?
obi napisal/-a:PS Ne bit nestrpen bom pršu tud do tvojih koncev da se mal poigram.
Super! ;-)

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a obi » 28. Feb 2009 ob 20:51

Ni safe moda samo neke vrste qos.


@Napisal/-a Krypto » Včeraj, 3:10 pm
Jesenice cca 2500m (blizu bolnice, v stanovanju, antena se ne vidi) modem ne pridobi signala, stacionarni računalnik za tole me kontaktiraj na PM prosim ker milim v prihodnjem tednu malo okol letat pa merit spet :P.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Mar 2009 ob 20:04

No saj to jas trobim da začne antena omejevat ko je prezasedena tako kot router ki začne razdeljevat hitrost med uporabnike ;-) sem se napčno izrazil torej to je QOS
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Seeker » 1. Mar 2009 ob 21:53

QoS daje prioritete, kar se pri bandwidthu pozna tako, da se spreminja dinamično, ne da ga omeji fiksno. Tole ni QoS, to je neka stvar 3G omrežij. QoS bi bil boljša stvar.

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a obi » 3. Mar 2009 ob 22:00

Sej sem napisal da je neke vrste QoS nisem pa rekel da je QoS madona se hitr začnejo ljudje na besede obešat.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a Seeker » 3. Mar 2009 ob 22:26

Nisem se mislil obešati, ampak me zanima, zakaj ne date QoS-a, ampak omejite fiksno na 118?

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a obi » 4. Mar 2009 ob 21:32

Emmm sej ne omejimo vsaj jst še nisem na nebeni BP omejeval oz pisal kakih ukazov da bi omejeval promet v UL. V bistvu ga niti ne smem.
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

crunchy
Znanec
Prispevkov: 76
Pridružen: 4. Feb 2009 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: T-2 mobilni

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a crunchy » 5. Mar 2009 ob 12:51

Preden nadaljujemo debato o hitrostih HSDPA (in vcasih HSUPA) UL povezave v T-2 omrezju (in omejitvah 118 kb/s) me zanima ali je kdo ze preizkusil cenejse variante HSUPA opreme (manj od predlagane 300 EUR variante), npr.

http://shop.wlan-sat.com/?p=gsm_root (glej TW-3G router) z naslednjim modemom:
http://tinyurl.com/alehoc
Pri zadnji kartici mi je sumljivo to, da je napisano, da moras uporabiti "Sierra Watcher Program" namesto AT&T opreme?!?
oziroma tem modemom:
http://www.bolha.com/oglas382659205/ost ... -mf630-nov

Mogoce bi se zadnji modem lahko konfiguriral v povezavi s cenejsim routerjem "WL500gP" na prvi omenjeni povezavi (je ze kdo poizkusil)?!?

Torej?!? Ne morem namrec verjeti, da je najcenejsa varianta 300 EUR za HSUPA WiFi router.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a madpanter » 6. Mar 2009 ob 08:12

Jah drago je to ker ni še razširjeno oz ni konkurence moraš pa razumet da je option kakovostna firma za te zadeve. Drgač pa če pogledaš malo boljši router je cca 100+€ oz linksys 3G je okoli 150 pol pa še kartica 100€ pa si na 250 za 300 pa dobiš router v katerega vtakneš kartico in deluje, ni razmišlanje a bo delal al ne oziroma če bo stvar prepoznalo kartico ker je vse integrirano :namrec:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

didi
Novinec
Prispevkov: 15
Pridružen: 11. Jul 2008 ob 15:17
T-2: Že imam
Paket: 4/1

Re: WLAN in UMTS

Odgovor Napisal/-a didi » 8. Mar 2009 ob 00:05

Seeker napisal/-a:QoS daje prioritete, kar se pri bandwidthu pozna tako, da se spreminja dinamično, ne da ga omeji fiksno. Tole ni QoS, to je neka stvar 3G omrežij. QoS bi bil boljša stvar.

To obnasanje je karakteristika 3G omrezja - moc bazne postaje se alocira za pokrivanje in kapaciteto. Ko se poveca obramenitev bazne postaje (dovolj je ze samo vec prikljucenih uporabnikov na bazni, ni nujno da na veliko vlecejo podatke) se zmanjsa pokrivanje BP (cell breathing) in tudi alocirana kapaciteta za uporabnike se zmanjsa.

Kot je videti iz teh podatkov, se na teh baznih postajah poveca obremenitev, ali pa je indoor pokrivanje (vecina ljudi govori da imajo probleme v notranjih prostorih) tako slabo, da bazna "doloci" da temu uporabniku ne more alocirati dovolj moci za kvalitetnejsi uplink. Ni mi pa cisto jasno zakaj je tale omejitev na 118 kbps.... V glavnem jakost signala na sprejemniku ni dovolj velika, da bi bil HSUPA uplink ampak ostaja navaden 3G (R99) uplink.

Odgovori