Dial up...

Vse o T-2 mobilni telefoniji
Odgovori
Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Dial up...

Odgovor Napisal/-a Vazl » 22. Mar 2009 ob 07:39

Kot novi naročnik T2 mobilne telefonije se matram z dial up povezavo, nikakor se noče povezat z banko, do katere dostopam preko klicne povezave. Če pa vtaknem v telefon Mobitelovo kartico dela brez problema. Sicer sem problem mukoma razložil na HD, kjer so obljubili da bodo raziskali... :hmm:
Se je mogoče kdo že ukvarjal s tem problemom?

Hvala in LP, Z
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9111
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 22. Mar 2009 ob 10:13

kaj mas to analogno linijo ?
si pogledal nastavitve modema - izklopu *wait for dial tone* ?

aja ups... slabo prebral, to mas ti preko mobitela...

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a dal » 22. Mar 2009 ob 17:46

Katera banka pa je to?

sosed
Znanec
Prispevkov: 95
Pridružen: 7. Okt 2007 ob 20:09
T-2: Še nimam

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a sosed » 22. Mar 2009 ob 19:25

kolkor sem preizkušal pred leti vzporedno adsl-ja ni šla tudi analogna linija. ko pa sem izklopil modem pa je analogna linija lafala brez težav. očitno se frekvence motjo. drgač pa pejt na banko pa reč da maš širokopasovne storitve in ti bodo ponudl kakšno drugo možnost.
moja igrača je šraufenciger

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a chevron » 22. Mar 2009 ob 20:02

Vazl govori o mobilni telefoniji. Mislim, da s CSD preko T-2 ne bo šlo.
Slika

Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a Vazl » 22. Mar 2009 ob 23:04

No, kot sem napisal preko Mobitela gre brez problema s popolnoma istimi nastavitvami in istim telefonom. Sicer se da dostopat (NLB) tudi preko interneta, ampak kartica je 70€ in na tri leta obnova certifikata 50€. Ta ki jo imam sedaj je stalna in jo ni treba obnavljat, lahko pa dostopam samo preko klicnega dostopa in mobitel je bil najbolj elegantna rešitev. Res ne bi bankam dajal več kot je nujno, tako ali drugače te oberejo na vsakem koraku.


LP, Z
Slika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a gjural » 23. Mar 2009 ob 08:48

NLB ima pač sovjo ceno. Brez certifikata mislim da ne bo delovalo, je pa še seveda opcija druga banka.
Slika
Slika
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a dal » 23. Mar 2009 ob 10:19

Vazl napisal/-a:Sicer se da dostopat (NLB) tudi preko interneta, ampak kartica je 70€ in na tri leta obnova certifikata 50€. Ta ki jo imam sedaj je stalna in jo ni treba obnavljat, lahko pa dostopam samo preko klicnega dostopa in mobitel je bil najbolj elegantna rešitev.
Ta, ki jo imaš sedaj, ni stalna - že davno je potekla. :shock: NLB zaradi določenih tehničnih razlogov omogoča prijavo z neveljavnimi karticami preko modema. :roll:

Namesto kartice sicer sedaj lahko vzameš tudi USB ključ. S tem odpade potreba po čitalcu.

Vazl
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 06:40
T-2: Že imam
Kraj: Ljubljana

Re: Dial up...

Odgovor Napisal/-a Vazl » 25. Mar 2009 ob 20:44

chevron napisal/-a:Vazl govori o mobilni telefoniji. Mislim, da s CSD preko T-2 ne bo šlo.
Danes sem dobil odgovor, Chevron je imel prav, ne podpirajo te storitve, ampak sem bil pa prvi, ki se je zanimal, to pa tudi nekaj velja :hudicek:
Še dobro da imam dve analogni tel. liniji na Woodu, tam dela samo kabel bo treba potegnit...


LPZ
Slika

Odgovori